Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania
Autor Wiadomość
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
  Wysłany: 2015-04-22, 22:56   Albania

Pytanko:
Jak to z tą Albanią jest tak naprawdę... Na wakacjach na południu szukam ciepłego czystego morza z piękną czystą plażą, ładnych widoków, komfortu (fajny, piękny kemping), śmieci w różnych dziwnych miejscach czy bezpańskie psy nie wskazane. Rozumiem, że przy takich kryteriach nie ma co zdzierać opon do Albanii ? Czy się mylę ? Jak to jest naprawdę ? (Powiedzmy, że to że w knajpie czy sklepie jest ileś tam % taniej niż w EU nie jest najbardziej istotne).
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-04-23, 06:32   

Jeśli masz takie wymagania jak wyżej napisałeś to pozostaje Ci tylko Chorwacja :-)
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-04-23, 07:30   

- śmieci znajdziesz wszędzie :( ,

- bezpańskie psy spotkasz również wszędzie (chociaż w niektór
ych krajach trochę częściej :-P ),
- w Albanii również są piękne, piaszczyste plaże ale na pytanie
Bajaga napisał/a:
przy takich kryteriach nie ma co zdzierać opon do Albanii ?
nie ma jednoznacznej odpowiedzi...

- każdy z nas ma inną wrażliwość, inne postrzeganie rzeczywistości... a planując wyjazd na Bałkany (np. do Chorwacji) to chcąc "zaliczyć" Albanię to już tych dużo większego "zdzierania opon" nie będzie :wyszczerzony:

- moim zdaniem będąc tak blisko warto również rozważyć "zaliczenie" Albanii :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KulkiDwie 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Caddy Tramper 1.9 TDI (LUNA)
Nazwa załogi: KULKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2012
Piwa: 16/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-23, 07:37   

W Chorwacji też bywają śmieci w różnych dziwnych miejscach, wałęsających się psów najwięcej widziałem akurat nie w Albanii a w Rumunii i Bułgarii...

Przy tak zdefiniowanych kryteriach na wypoczynek Albania wg mnie odpada - co nie znaczy że nie warto tam pojechać choć na "chwilę" i sprawdzić na własne oczy, czy jest aż tak źle ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-04-23, 08:58   

Pomyśl o Czarnogórze.
Po mojej zeszłorocznej podróży po Bałkanach chyba najmilej wspominam właśnie Czarnogórę.
Albania jest (jeszcze) najbardziej dziewicza ze wszystkich państw w tym regionie, ale niestety najbiedniejsza co często widać i czuć...
Chorwacja to totalna komercha.
Pisałem o tym w swojej relacji "Bałkany 2014".
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-04-23, 10:52   

ZEUS napisał/a:
śmieci znajdziesz wszędzie ,
zgadzam się,jak plaza prywatyna to sprząta właściciel,na publicznej śmieca sami ludzie.Balkany to "balkaniarze".W Cz.G w Barze czekaliśmy aż ludzie opuszcza plaże i parking/czekaliśmy na miejsce ,zawsze tam spimy/,sprzątali chłopcy ,brali co z grubsza ,drobiazgi zostawaly.Wlochy na kempingu czysto,a za plotem smieci.Jadac do Czestochowy na zlot,przez Ogrodzieniec,trasa lasami,kolo drogi same smieci.NAJPIEKNIJSZY,urlop w 2009 Albania- Dermi.Jasne kamyki,woda cudowna,ale ścieżkę do plazy musiałam sobie sama posprzątać.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-04-23, 11:02   

Bajaga ,jedź,tam gdzie lubisz,jedni jada od Węgier na zachód a inni od Węgier na wschod.Co do psów to racja.Nasz pies musi spać w kamperze a nie na dworze,bo ze względu na psy jest to niemożliwe.Śmieci sa też w zachodniej Europie.Liczy się atmosfera danego kraju i ludzie,oraz ich gościnność dla turystów,Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KrzySówka 
weteran

Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Krzysztof i Iwonka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2015
Piwa: 16/25
Skąd: Mysłowice/Zawiercie
Wysłany: 2015-04-23, 15:42   

Tak jak piszą przedmówcy Albania nie jest dla osób lubiących sterylne warunki. Niestety bieda tego kraju przekłada się na niektóre np przydrożne widoki . Jednak należy nadmienić ,że kraj ten ma swój niepowtarzalny urok minionych już czasów co wynagradza pewne niedogodności związane np. z tymi śmieciami. Trudno jest doradzić. Zależy co komu badrziej pasuje. Mnie osobiście Albania się podobała i na pewno jeszcze tam pojadę. Pozdrawiam. :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KrzySówka 
weteran

Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Krzysztof i Iwonka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2015
Piwa: 16/25
Skąd: Mysłowice/Zawiercie
Wysłany: 2015-04-23, 15:44   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Liczy się atmosfera danego kraju i ludzie,oraz ich gościnność dla turystów,Barbara


I to jest najlepsza sentencja związana z Albanią.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał-z
zaawansowany


Twój sprzęt: LT westfalia
Dołączył: 19 Kwi 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-04-23, 16:36   

Według mnie warto zedrzeć trochę gumy z opon na bocznych górskich drogach, zatrzymać się gdziekolwiek po drodze i poczuć ciszę. W górach raczej nie znajdziesz śmieci.
A jeśli chodzi o kempingi nad morzem to mi podobało się w Peamer. Dla bardziej wymagających to taka mikra namiastka kempingów chorwackich ze szlamowatą wodą ale fajną wyspą.. Lepszego wg mnie tam nie znajdziesz.
Więc chyba jednak nie znajdziesz w Albanii tego czego szukasz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bury 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Phoenix + Blaszanka
Dołączył: 08 Lip 2008
Piwa: 2/1
Skąd: Chełm / Lubelskie
Wysłany: 2015-04-23, 18:37   

W Paemer wspaniałe kolacyjki przygotowywane przez gospodarzy z miejscowych surowców.
W Albanii też można znaleźć czyste kempingi a ostatnio coraz więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beata i Leszek
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: półintegral
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2015-04-23, 19:38   

Albania jest piękna, :kwiatki: jeszcze nie tak bardzo rozwinięta jak Chorwacja czy podążająca Czarnogóra :) Nam najbardziej podoba się jej koniec od Sarandy do Ksamil :bukiet: . Saranda ładny kurort z zatłoczoną plażą tuż za nią Ksamil z piękną bialutką plażą. :wyszczerzony: Ludzie nie tak zachłanni na kasę jak Chorwaci, jeszcze można za normalną kasę zjeść w restauracji i pójść do hotelu. Zaraz za Durres jest miejscowość Mali i Robit o tej samej nazwie hotel na którym jest pole kempingowe niestety sanitariaty bardzo kiepskie, ale bliziutko plaża. W Ksamil przed wjazdem ze trzy pola są oznaczone, sanitariaty lepsze, czyściejsze niestety nie takie jak w Chorwacji ale kosztują co najmniej połowę taniej ale za to plaża wynagradza i piękny widok na Korfu :roza: . W tamtym roku dla porównania pole dla dwóch osób w Chorwacji kosztowało tyle co hotel w Albanii, a jak wiecie nie na każdym polu jest luksus. Chorwaci już od dwóch lat podnoszą ceny maksymalnie, tak jak co roku było pełno polaków tak w większości są przeważnie niemcy. Polacy właśnie jeżdzą dalej. Zapraszam do obejrzenia Cyklady 2014 tam trochę zdjęć z Albanii. Jak znajdę czas opiszę greckie wyspy sto razy lepsze, choć te kraje też trzeba poznać. Pozdrawiam :spoko
_________________
Wieczności nie starczy na podróżowanie:)Cyklady2014 http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21226 Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23189
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Karas 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 Blaszak L3H2
Dołączył: 16 Maj 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 2015-04-23, 21:41   

A powiedzcie mi jak jest z postojami na dziko? Raczej planuję objazdowo, góra 2 dni w jednym miejscu, i co 2 raz wolałbym nie korzystać z kempingów. W Chorwacji jak wiadomo to niemożliwe, a tutaj ktoś się czepia?
_________________
Moja budowa... http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=19441
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-04-23, 21:45   

Albania to na razie wolny kraj, możesz stawać na dziko gdzie chcesz
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beata i Leszek
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: półintegral
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2015-04-23, 22:15   

My jezdzimy we dwoje więc wolimy spać bezpiecznie w Albani i Czarnogórze :wyszczerzony: śpimy na strzeżonych miejscach w szczególności gdy płaci się około 10 eu, no w Czarnogórze już trochę drożej, ale nie jak w Chorwacji 25 eu. Jest woda i toaleta. Myślę, że nikt się nie czepia, ale tego nie sprawdzaliśmy. W Albani jest dużo wybrzeża jeszcze nie zagospodarowanego z dostępem do plaż więc możliwości są. Pozdrawiamy :spoko
_________________
Wieczności nie starczy na podróżowanie:)Cyklady2014 http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21226 Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23189
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***