Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Włochy - kraj rasizmu. Dyskryminacja wybranych narodowości.
Autor Wiadomość
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-05-10, 11:26   Włochy - kraj rasizmu. Dyskryminacja wybranych narodowości.

Policja włoska czyli Carabinieri, Polizia i miejska Municipale mają odgórne wytyczne trzepać obcokrajowców z głównym naciskiem na Rumunów i Albańców z tym, że te matołki nie rozróżniają Polaków od Rumunów (podobna czcionka tablic?) i chcąc nie chcąc trzepią też polskie samochody, kampery. Czasem nawet mówią, że Rumuni, Polacy przecież to to samo - wschodnia Europa. Noż k... mać. To makarony to samo co Egipcjanie chyba. Też południe.
Skąd wiemy, że mają trzepać? Od znajomej z Municipale i od kilku Carabinierów. Po prostu mają to robić.

Jak to wygląda? Zatrzymują, albo przyjeżdżają na parkingi dla kamperów i sprawdzają tylko polskie. Albo podjeżdżają pod kampera i pukają w okno. Włoskie, niemieckie itd. omijają. Nawet podczas robienia serwisu potrafią zrobić nalot.
Wczoraj tłumaczyli, że Rumuni kradną skutery i chowają w kamperach. Tak kur.. i z kradzionymi skuterami jadą robić serwis, gdzie są zamontowane kamery. Brawo za bycie debilem makaronem i trafne tłumaczenie.
Dziś znowu nalot na parking nad morzem. Stoi nas 30 kamperów. Kogo? Tylko nas. W samym tylko maju to już 5ty raz.
Dodatkowo od lutego niemal co kilka dni jesteśmy fotografowani przez Municipale. Zatrzymują się na bezczelnego, nie ma znaczenia miasto, miejsce i przez okno pstrykają fotki kampera i tablic. Jak stoi jeszcze jakiś z niewłoskimi blachami, jemu też pstrykają fotki.


Oczywiście nie piszę tego, żeby Was zniechęcić, bo jak ktoś zakochany w tym kraju i do tego jedzie na kemping płatny, zamknięty, to możliwe, że tam nie robią nalotów. Nie wiem. Możliwe, że się komuś uda przejechać i nie zobaczy ani razu "niebieskich" itp.
W każdym razie liczcie się z tym, że podróż przez Włochy w tym roku może skutkować w notoryczne kontrole policji, bo takie mają WYTYCZNE. Albo zmieńcie blachy na niepolskie, nierumuńskie itp. :haha:
Tak nam dziś zasugerował jeden Carabinier.
Dla mnie to jest dyskryminacja i od dziś zaczynam nagrywać wszystkie kontrole "z ukrytej".
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-05-10, 11:43   

E, zaraz tam rasizm. Nie jesteś innej rasy, tylko nacji. Więc zwykły nacjonalizm.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-05-10, 12:01   

Jak zwał tak zwał. Dla Włochów jesteśmy inną rasą. Tak uważają. Niejeden nam powiedział, że oni są lepszą rasą i oni zbudowali cywilizacje. Do dziś powinny inne narody im za to płacić i dziękować.

A przy okazji, o czym nie wspomniałem, na dzień dobry za to podczas kontroli mówią, że obcokrajowcy przyjeżdżają do nich kraść i dlatego nas kontrolują - kilka razy to usłyszeliśmy. Czyli?
Polski (też) turysta kamperem we Włoszech jest z założenia przestępcą i trzeba go skontrolować.

Czyli możecie sobie myśleć inaczej, ale jadąc do Włoch dla włoskiej policji jesteście z założenia przestępcami.
Ja planuję coś z tym zrobić, ale najpierw muszę zebrać więcej materiałów i mieć nagranych dowodów.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2015-05-10, 12:10   

Niech obawiają się ci, którzy mają nieczyste sumienie.
Mam to w dooopie, co myślą carabinieri i inni.

Złamię prawo, przekroczę prędkość, wjadę do zony, to muszę za to zapłacić i tyle.

Tacy sfrustrowani urzędnicy państwowi są w każdym kraju.
Czy to w PL, czy I lub A.

Poczekam, co z tego wyniknie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1571/2224
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-05-10, 12:15   

koder napisał/a:
E, zaraz tam rasizm. Nie jesteś innej rasy, tylko nacji. Więc zwykły nacjonalizm.


Masz rację Mariuszu. To nacjonalizm. Sądzę jednak, że nie taki zwykły jako, że każdy nacjonalizm posiada cechy typowe dla nacji. Polski, równie grożny, inaczej się przejawia ale również napawa obrzydzeniem. Może nawet bardziej bo nienawiść do obcych pomieszana z żarliwymi deklaracjami wiary jedynie słusznej jest mieszanką najgorszą z najgorszych.

Historia niczego nie uczy tych mądrych i wrażliwych inaczej. :bajer

Rasizm i nacjonalizm często idą w parze, a sposoby usprawiedliwiania tych postaw to osobny rozdział.

:(
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2015-05-10, 12:16   

Toskaner
To wszystko dla " twojego dobra i bezpieczeństwa" takie dyrektywy od putina? zastosuj I zasadę!
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-05-10, 12:27   

Fux, nie zrozumiałeś o czym piszę.

Majmarek doczytaj jak oni to tłumaczą. Wytyczne nie dotyczą "mojego bezpieczeństwa". Tylko tego, że ci z wymienionych krajów są z założenia przestępcami.

Dziś już rzuciliśmy im hasło, że może jeden radiowóz po prostu by za nami jeździł i stał 24h. Moglibyśmy spać spokojnie na dziko z otwartymi oknami i otwartym kamperem. :haha:
Oni przy okazji mieliby 100% pewność, że nie kradniemy im tych skuterów.
Mam nagranie.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 252/91
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-05-10, 12:38   

A dziwicie się.
Jak my patrzymy na biały furgon, nie pierwszej młodości a w nim śniade twarze z południowego wchodu? Pewnie turyści?
Nie każdy dostrzega od razu markizę, kratkę od lodówki i zamaskowane elementy kamperowe.

Nie każdy wie, że to kamper lub nie. Większość rozpoznaje te z wodogłowiem i im podobne a inne samochody to furgony, busiki.

Jeździłem turystycznie samochodem blaszanym miałem kontrole, jak jeżdżę wyglądającym bardziej jak kamper to nikogo nie interesuje. No chyba, że w Polsce ale to inny temat.
Chyba nie ma się co dąsać i trzeba za spokojem poddać się kontroli bo poco psuć sobie wypoczynek. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2015-05-10, 12:39   

toscaner, potrafię czytać ze zrozumieniem.
Takie chłopaki maja prawo/dostali wytyczne, aby trzepać potencjalnych złodziei.
Skoro wytypowano te dwie nacje, to cos musi być na rzeczy.
A że Polacy przy okazji sie łapią, bo urzędnicy nie rozpoznaja nazw państw na tablicach rej. to nie moja wina.
Mieszkam w mieścinie, gdzie jest trochę Romów i nie odważyłbym sie powiedzieć, że wszyscy źli, złodzieje, bandyci, etc.
Co więcej. U nich sztywniejsze zasady moralne niz u „naszych".

Wszędzie sa odstępstwa od reguły.

:-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-05-10, 12:53   

Skwarek, bez znaczenia. Osobówki, kampery z wodogłowiem, czy bez. Niewłoskie tablice = fotografowanie, a z w/w krajów nagminne trzepanie.

Fux, właśnie ja tylko przekazuję informacje o wytycznych o których wiem, jako, że moja M. jest również "mundurowa", tyle, że inne barwy.

A co do przestępczości? Najwyższy wskaźnik to obcokrajowcy z krajów afrykańskich. Tak, tak dokładnie ci "biedni" uchodźcy, których teraz rzucą do Polski. Głównie z Włoch, bo już mają ich za dużo. Ale ci niezmotoryzowani, więc nie istnieją.
Ze zmotoryzowanych ponoć właśnie Rumuni i Albańczycy.

Mnie nie obchodzi, że mam czyste sumienie i blablabla. Wku..wia mnie, że co chwilę słyszę pukanie w kampera. To mają być wakacje?????
Jak lecą z kontrolą to niech wszystkich po kolei. Jeśli tylko my, to to jest dyskryminacja.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-05-10, 12:57   

Normalna sinusoida, zachowań i poglądów. Ternd obecny w kierunku wartości ujemnych.

Rudzi, żydzi i cyganie o cyklistach nie zapominajmy winni wszystkiemu.

Europa psieje raz na jakiś czas. Emigranci temat na czasie.

Zamach w Macedonii.
Za 2tyg może nas porwą i okup na CamperTemie trzeba będziecie zbierać.

Rację mają - co do jednego, że pochodzimy niestety z barbarzyńskiej strefy. I za obecnej cywilizacji to się nie zmieni.
Myśleć my, mamy prawo, że jest inaczej.! Nawet głośno protestować...

Moje koty też myślą, że rządzą...W każej chwili jednak mogę zamkanąć klapkę.
Ale jak im nie dam żarcia, to sobie pójdą.

Mamy też podobny wybór.

Ale czy to ma oznaczać, by nas bardziej doginać niż naturalnie jesteśmy położeni . Nie.. choć to nie jest trudne.

Bidoków nigdzie nie szanują, nawet na cmentarzu leżą pod płotem.


Czy na kempingach też trzepią?!!

Ps. Jeździłem z naruszeniem przepisów porąbanym hamerykańskim samochodem z czepką.
Nic się nie zgadzało z przepisami : światła, waga, DMC, prędkość...... Kilkanaście kontroli i zero kar.

Dlaczego bo wyglądało i (tylko wyglądało) że jest bogato, lub wariat by takim ustrojstwem bezczelnie jeździł.

Czyli biednemu wiatr w oczy.


Bez obrazy na pewno, to niemiły nam jeden z argumentów.
Na na pocieszenie mieliśmy m. in Kopernika który był kobietą i kilku innych.... Z naciskim na tylko kilku.

I Wawel z wyglądu.... Fabryka? Magazyny, czy zameczek pilnujący szlaku.
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2015-05-10, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 252/91
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-05-10, 12:58   

Rozumiem to pukanie może być irytujące, ale byłem niedawno dwa tygodnie koło Ciebie i nikt nie chciał pukać. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-05-10, 13:16   

Skwarek, ja to rozumiem, bo miesiąc temu jeszcze zdarzało się to co ok. np. 2 tyg. Nie dokumentowałem tego.
Ale teraz:
toscaner napisał/a:
...przekazuję informacje o wytycznych o których wiem, jako, że moja M. jest również "mundurowa", tyle, że inne barwy.

i
toscaner napisał/a:
...Od znajomej z Municipale i od kilku Carabinierów. Po prostu mają to robić.


Mieszkam tu jakoś z 5 lat i i jeździliśmy tu już autami z blachami PL, IT i przez 2 lata z UK. Nie było tylu kontroli nigdy, co teraz.
A odczułem na własnej skórze różnicę w ilości kontroli w zależności jakie blachy. Z blachami UK przez 2 lata ani raz.
Wniosek? Kampera przerzucić na blachy UK i przestaniemy być dyskryminowani.
Co nie zmienia faktu, że jesteśmy.

Osobiście mam to w dupie, bo możliwe, że już w tym miesiącu opuścimy ten g..niany kraj, a informacja pozostanie. Chyba, że admini wywalą temat, bo niezgodny z duchem "cudowna Italia".
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-05-10, 13:30   

Wiem, że niejeden napisze "byłem 2, 3 tygodnie i zero mandatów, zero napadów, zero kontroli.
Kraj bezpieczny."

Szkoda, że wczoraj nie zajechali na parking. Byłaby namiastka, że chodzi o "moje bezpieczeństwo". Tu jak w Polsce - nielegalne, a chłopaki mieli trochę "sprzętu" w bagażnikach.
Ja pod ręką też coś mam na w razie W, ale wiem, że w tym kraju, gdyby na nas napadli, a bym użył, to w gazetach pojawiłby się artykuł "obcokrajowiec zaatakował". Ileż to razy już tak było.
To też pasuje do tematu "dyskryminacja we Włoszech". Jak już jadę w temacie, to co będę segregował.

bezpiecznie.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 129,53 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-05-10, 13:30   

To tylko koleiny "....izm".

dodasz" .... yzm" y i masz bomby i inkwizycję, stosy i niszczenie pomników itp..

To nasza natura, ludzka.

Z jednej strony prawo, wychowanie, religie wiedza itp ma to łagodzić Ale co jakiś czas to też prowokuje.
Take balansowanie.

Dlatego przymyka się oko na kiboli,, parady demonstracje i drobne wykroczenia... To wentyle zachowań..

Tu też mamy działy dla spuszczenia pary..

Naród jak ma wroga, cel i przeciwnika lepiej funkcjonuje.. Vide Rosja, nawet bieda nie przeskadza



PS

Jak nazywacie matkę jak się uderzycie np. młotkiem?? :?:

No jak?

Brzydko. To też wentyl...



KUR........ A MAĆ. Prawda jak pidle za co za to, że urodziła ? :bigok :bajer ;)
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2015-05-10, 13:38, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***