Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stawanie na dziko a przepisy
Autor Wiadomość
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 231/154
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-06-09, 18:38   

,,,on ma wysokie podwozie to tylko tak wygląda ze "pod jajka" pewnie mozna kraulem smigać :diabelski_usmiech

PS, Jak to jest w PL jak sie "na dziko" stoi - czy mundurowi gonią?

parę dni temu w NL zapukali mi o 2 w nocy.
ale pozostalo przy " rano jestescie państwo nie tutaj",,,

[ Komentarz dodany przez: koder: 2015-06-11, 08:51 ]
Wydzielono stąd
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Ostatnio zmieniony przez izola 2015-06-09, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-06-09, 18:41   

izola, Ty jako dama precyzyjnie to dojrzałaś. Wiesz gdzie patrzeć. :haha:

Kwestię postoju kampera w PL kiedyś, to pewnie i teraz reguluje ustawa "Prawo o ruchu drogowym", Rozdział 5 - Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach, Oddział 2 - Zatrzymanie i postój.
Np.
- zabrania się postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;
- kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub
postoju wskazany znakami drogowymi.
Trzeba by dokładnie przestudiować ww. dokument.
Ja zazwyczaj mam ustawki w miejscach, które są oznakowane lub dopuszczają postój pojazdu.
Uważaj na wjazdy do lasu. Kiedyś wjechałem osobowym do cienia, aby odpocząć w długiej drodze. Nie odpocząłem, przyszli 2 smutni panowie z lasu i wlepili mandat. :oops:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 231/154
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-06-09, 20:48   

samotny wilk napisał/a:
izola,

Kwestię postoju kampera w PL kiedyś, to pewnie i teraz reguluje ustawa "Prawo o ruchu drogowym", Rozdział 5 - Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach, Oddział 2 - Zatrzymanie i postój.
Np.
- zabrania się postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;
- kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub
postoju wskazany znakami drogowymi.
Trzeba by dokładnie przestudiować ww. dokument.
Ja zazwyczaj mam ustawki w miejscach, które są oznakowane lub dopuszczają postój pojazdu.
Uważaj na wjazdy do lasu. Kiedyś wjechałem osobowym do cienia, aby odpocząć w długiej drodze. Nie odpocząłem, przyszli 2 smutni panowie z lasu i wlepili mandat. :oops:

dzięki za info, co do wjazdu do lasu to wiadomo źe się tego nie robi bo moźe drogo i boleśnie portfelem ruszyć,,,
Moje pytanie dotyczyło nocowania cichaczem np, na parkingach płatnych lub bezpłatnych ,,,czy jak tam panowie smutni zauwaźą - są jakieś konsekwencje ,,,, albo nocą muszę "Argumenty " uźywać :bups
:haha: :haha: :haha:
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-06-09, 21:29   

samotny wilk napisał/a:
[

Kwestię postoju kampera w PL kiedyś, to pewnie i teraz reguluje ustawa :



Akurat w Polsce , żadna ustawa nie reguluje postoju KAMPERA bo takiej formy w ustawach nie ma jak KAMPER .

Leśne czy inne pola BIWAKOWE też nie mają wiele wspólnego z kamperem , który do momentu wystawienia podpór i rozwinięcia markizy nie kwalifikuje się jako biwakujący ale postojowo odpoczywający ;) .

Lasy polskie są coraz lepiej oznakowane pod względem udostępniania dróg dla ruchu kołowego , miejscówki tak nad wodą jak i w środku lasu są oznaczane i jest ich sporo ... gdyby tak przybywało kamperparków to Polska za rok byłaby NR 1 :)

a TO , że do lasów nie można wjechać jest faktem znanym od lat ...ustawa to reguluje w sposób odwrotny niż znaki zakazów na zwykłych drogach ... do lasu zakaz obowiązuje WSZĘDZIE oprócz dróg odznaczonych , że MOŻNA .

Leśne drogi prowadzące do wiosek , osad , leśniczówek też są legalne ale nie można przy nich parkować .

DSC05701.JPG
Plik ściągnięto 7176 raz(y) 112,62 KB

DSC05594.JPG
Plik ściągnięto 55 raz(y) 109,46 KB

Ostatnio zmieniony przez CORONAVIRUS 2015-06-10, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-06-09, 21:58   

BIORCA, tak się składa, że kamper to pojazd samochodowy. I ww. Ustawa dotyczy wszystkich pojazdów, kamperów też. Kamper to nie forma. Co Ty piszesz ?

BIORCA napisał/a:
Leśne czy inne pola BIWAKOWE też nie mają wiele wspólnego z kamperem , który do momentu wystawienia podpór i rozwinięcia markizy nie kwalifikuje się jako biwakujący ale postojowo odpoczywający ;) .


Mają i to wiele. Właśnie wróciłem z pola biwakowego na Mazurach. Były namioty, motocykle, przyczepy kempingowe, auta osobowe i kampery. Po to są, aby na nich moc ustawiać także nasze kampery. Właściciel cieszy się na przyjazd każdego kamperka. A kogo to obchodzi, czy kamper ma wystawione jakieś podpory, czy rozwinięte markizy. Płacisz i stoisz. Można stać nawet na głowie do 23:00. Potem to już cisza nocna. :haha:

Kwestia wjazdu do lasu jest też od wielu lat dobrze znana i nic odkrywczego nie napisałeś. :roll:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-06-09, 22:13   

izola,
izola napisał/a:
Moje pytanie dotyczyło nocowania cichaczem np, na parkingach płatnych lub bezpłatnych ,,,czy jak tam panowie smutni zauwaźą - są jakieś konsekwencje ,,,, albo nocą muszę "Argumenty " uźywać


Na ww. miejscach możesz swobodnie nocować, nawet nie cichaczem. Po to one są. Jeszcze nie spotkałem się z próbą przegonienia z legalnego parkingu dla pojazdów samochodowych - nigdy.
Jeżeli jest to parking przy restauracji, barze, stacji paliw zazwyczaj idę do obsługi i pytam: czy nie sprawię kłopotu jeżeli przenocuję na waszym parkingu ? W Polsce z odmową nie spotkałem się nigdy. Na Słowacji niestety już tak nie było, ale tylko 1 raz. Ale Ty pytasz tylko o Polskę.

A swoje argumenty lepiej schowaj i pilnuj. Jeszcze mogą się przydać - kiedyś. Po co od razu używać ? Nigdy nie znasz dnia, ani godziny. :haha:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 231/154
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-06-09, 22:25   

Cytat:
Mają i to wiele. Właśnie wróciłem z pola biwakowego na Mazurach. Były namioty, motocykle, przyczepy kempingowe, auta osobowe i kampery. Po to są, aby na nich moc ustawiać także nasze kampery. Właściciel cieszy się na przyjazd każdego kamperka. A kogo to obchodzi, czy kamper ma wystawione jakieś podpory, czy rozwinięte markizy. Płacisz i stoisz. Można stać nawet na głowie do 23:00. Potem to już cisza nocna. :haha:

Kwestia wjazdu do lasu jest też od wielu lat dobrze znana i nic odkrywczego nie napisałeś. :roll:
_________________
Jędrek

ah Jedrek i tu jest pies pogrzebany- wiadomo ze okoliczni "działacze" "kampingowcy" chcą by u nicht spać i kasę robić ... i ci kabluja ... do smutasow...
... co kram to obyczaj , ale dobrze wiedzieć co jest grane...
Inne doswiadczenia przywiozłam z 7 tygodniowej objazdówki po Francji, tam jednak są przepisy i obyczaje wyluzowane ... i nigdzie gdzie spałam nie płaciłam a spałam na parkingach i stellplatzach, nawet miałam raz taki przypadek że ci "granatowi" podjechaki i spytali czy u nas wszystko ok , i pojechali życząc nam miłej nocy...
W NL to już całkiem inna sytuacja, by mieć noc spokojną bez politie, to lepiej stanąć tam gdzie dozwolone i oczekiwane...( albo inny kraj wybrać) :-P

- jak "kokot" pisze to jest bardzo zrozumiale /rozsadne i na tym sie bede bazowac ... bo lubię stać bez tłoku w ciszy i spokoju a najlepiej za free :szeroki_usmiech
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Ostatnio zmieniony przez izola 2015-06-10, 08:21, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-06-09, 22:47   

wilku samotny ... mieszasz pojęcia i wtrącasz komercje do tematu , który z nią ma mało wspólnego .

Poczytaj przepisy , poszperaj i wyłuskaj sedno . Ja Ci mówię , że KAMPER na miejscu POSTOJOWYM może sobie stać ile chce jeśli nie otwiera markizy i nie robi rozpierduchy . Odczepiona cepa na podporach już tam biwakuje co nie jest zgodne z przepisami . Na prawdę nie sadź się w temacie gdy masz mało do powiedzenia . Gadam z leśnikami a ostatniego weekendu po lasach zrobiłem motorkiem prawie 300 km po to byś i TY miał frajdę ...korzystaj zamiast jechać tam gdzie tłok i cisza nocna :haha:

FREE to znaczy ZA DARMO :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-06-10, 09:21   

Wiem, że o Polsce, ale zasady są z grubsza Unijne i w Polsce stosuję się identycznie do zakazów..

Kamper to samochód. Jest parking dla samochodów, to parkuję na nim. Proste.

Chyba, że jest "zakaz dla kamperów". W Polsce chyba nie ma takiego znaku. Albo belka na 2 m to wiadomo - nie przejadę. :haha:

Parkuję, a nie rozbijam obóz i nie ważne czy blaszanką, czy cinkłaciento, czy czym innym.
Bo jest parkingiem. Po to właśnie mam takiego a nie innego kampera, żeby móc w środku iść na kibelek, czy ugotować żarełko. Bez rozkładania maneli na zewnątrz.

A do obozowania/kempingowania trzeba szukać innych miejsc, albo płacić, gdy się "MiB" napatoczą.

zakaz kamper.jpg
Plik ściągnięto 78 raz(y) 112,9 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2015-06-11, 19:19   

Przepisy przepisami ,a życie swoje scenariusze pisze...ale to jest Polska właśnie.
Przedstawię zdarzenie które miało miejsce na opisywanej przeze mnie miejscówce.
Las nad J.Turawskim,za m.Szczydrzyk.
Cały naszpilkowany ośrodkami wypoczynkowymi i prywatnymi domkami.
Przy małej plaży ,bok której stoimy,wydzielona część lasu na pole namiotowe i druga na pole carawaningowe.
Pola nieczynne,zarośnięte niekoszoną trawa,z tablicą informującą do czego służą,bez żadnych zakazów wjazdu!
Na pole namiotowe (jest bliżej jeziora)wjechało wczoraj samochodem dwóch emerytów na ryby.Mieli stąd blisko do wody,a sprzętu pełen bagażnik.
Po niespełna 0.5h podjechał samochód Państwowej Straży Rybackiej w Opolu i nałożył na nich mandat 50 zł -ZA WJAZD DO LASU !!!!
Gmina wydając zezwolenia na budowę ośrodków,dała również zezwolenie na pola biwakowe,nie jest to więc "zwykły las"
Zca komendanta straży,na moje pytanie jaki wg.niego jest status tego lasku,stwierdził,że patrol ukarał tych ludzi BO WJECHALI DO LASU.,a jak chcę wiedzieć czy to jest pole namiotowe czy carawaningowe,to mam sobie pojechać do gminy.
Jedna Polska a kto wstanie ten rządzi :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-06-11, 19:22   

Głupi byli że przyjęli. Trzeba było nagrać uzasadnienie wręczenia mandatu. Od czasu kiedy mam kamerkę w samochodzie, to policjanci jakby grzeczniejsi są i mniej czepliwi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2015-06-11, 19:45   

No właśnie zrobili ten błąd,i przyjęli.
Ja rozmawiałem z nimi dopiero wieczorem.
Dziś próbowałem wyjaśnić,ale tu jest samowola i bajzel!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 231/154
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-06-11, 19:50   

Johny_Walker napisał/a:
Głupi byli że przyjęli. Trzeba było nagrać uzasadnienie wręczenia mandatu. Od czasu kiedy mam kamerkę w samochodzie, to policjanci jakby grzeczniejsi są i mniej czepliwi.

JW, nie kaźdy kto się na paragrafach nie zna jest "głupi"

,,,a to źe Ty masz kamerkę w samochodzie wierz mi nie chroni Cię przed mandatem ,,, wręcz przeciwnie za filmowanie i nagrywanie moźesz z powaźnymi sankcjami liczyć,,,_poczytaj gdzie trzeba/
czyli Ty i kamerka grzecznie na "dywaniku" pozostajcie :diabelski_usmiech
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 231/154
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-06-11, 19:58   

wlodo napisał/a:
No właśnie zrobili ten błąd,i przyjęli.
Ja rozmawiałem z nimi dopiero wieczorem.
Dziś próbowałem wyjaśnić,ale tu jest samowola i bajzel!


w takim przypadku dobrze jest mandat przyjąć ale z zapiskiem "zapłata z zastrzeźeniem aź do odwołnia. wyjascienia sprawy " _ po powrocie z lasu do cywilizacji zawsze można na spokojne odwołanie wniesć,,,?
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-06-11, 20:02   

Od tego się można odwołać. Skoro przyjęli mandat za "wjechanie do lasu", a nie wjechali do lasu. Jest na to 7 dni i działa tylko, jeśli grzywna została nałożona za czyn nie będący wykroczeniem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***