Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
IRLANDIA-FRANCJA-NIEMCY-POLSKA-LITWA-ŁOTVA-IE
Autor Wiadomość
camelart 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato miller 2.8
Dołączył: 02 Sty 2014
Postawił 7 piw(a)
Skąd: tralee
  Wysłany: 2014-06-05, 01:19   IRLANDIA-FRANCJA-NIEMCY-POLSKA-LITWA-ŁOTVA-IE

Witam serdecznie wszystkich . Właśnie planuję moją wwielką wyprawę /25.07-14.08.2014/
trasa biegnie przez francję niemcy polskę litwę,łotwę i powrót do francji prom do irlandji.
zaczynam 25.07 o 21.20 z Rosslare Harbour i na promie będziemy 22 godziny /całe szczęście że niemam horoby morskiej/:) .Na kontynęcie będziemy w Saint-Nazaire francja wieczorem.
Krótki postój ,spacer z psem i do paryża . następnego dnia disney land obiecany dzieciom/ starsza już od 2009 męczy mnie o kolejny dzień tam / byliśmy w 2008/.znalazłem camping przy disney land trochę drogi ale ok 30e za dobę :( .zostajemy tam tylko 24h :) i jedzie=my dalej ........dziura w programie .....31.07-1.08. tropical island pod berlinem ...i jedziemy do polandji i tu mam problem bo niewiem co mam pokazać swoim/żona łotyszka i dzieci urodzone w ie nigdy nie były w polsce.........czekam na sugestie....ja myślę o częstochowie .krakowie .wieliczce 3miasto . i moje rodzinne strony czyli suwalszczyzna.....I opuszczamy polskę litwa i łotwa /tą część wyprawy planuje moja żona / top sicret ....mam nadzieję że mnie czymś zaskoczy .Jeśli ktoś będzie w w/w miejscach w tych terminach proszę o kontakt .Bardzo zalży mi na sugestiach bardziej doświadczonych camperteamków.
pozdrawiam serdeczznie kamil :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-06-05, 07:52   

Na parkingu przy disnejlandzie camperem można nocować
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
k.jablonski1 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW California
Dołączył: 25 Paź 2012
Skąd: Lodz - Wettingen/CH
Wysłany: 2014-06-05, 12:14   

Bardzo ambitna i ciekawa trasa,ale.......bardzo dluga. Duzo nie zobaczycie, bedziecie caly czas za kolkiem kerownicy. To jest cala masa kilometrow (plus 2x prom po 22 h) i nie wszedzie sa autostrady.Temat do przemyslenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
camelart 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato miller 2.8
Dołączył: 02 Sty 2014
Postawił 7 piw(a)
Skąd: tralee
Wysłany: 2014-06-17, 01:36   

fakt trasa jest długa . ja myślę o odpuszczeniu 3miasta .a co do kierowania pojazdem jest jeszcze opcja żony za kółkiem,ale ten wariant rozpatruję niechętnie i tylko na autostradzie :)
wydłużyć urlopu niemogę ....trasy zmienić też nie /żona chce odwiedzić rodzinę w Rydze Łotwa-a to jest najdalszy punkt mojej wyprawy/:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-07-04, 05:58   

Trasa zapowiada sie ciekawie :)

Plyniesz do Roscoff czy Cherbourga? Uwazaj, bo jesli to Irish Ferries, to na tej trasie czasem maja "problemy techniczne" i opoznienia. Kolega w maju utknal w Cherbourgu na 3 dni, ja 3 lata temu mialem kilkugodzinne opoznienie, bo we Francji prom tez mial "problemy technicze" :)

Ja w tym roku smigam Dublin-Hollyhead :)

Skoro jestes z Suwalk i lecisz na Lotwe, to moze pokaz rodzinie Mazury? Mikolajki, Gizycko (i chyba jedyny most obrotowy w Polsce na kanale gizyckim). A poludnie Polski zostaw na inna okazje :)

Ja bede nad Baltykiem w drugiej polowie lipca :ok
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2014-07-04, 10:58   

Przy tak długiej trasie i krótkim czasie, to faktycznie masz problem co w Polsce odwiedzić. Skoro planujesz Berlin i Suwalszczyznę, to bliżej masz 3-miasto niż południe Polski, ale wybór należy do Ciebie. Chociaż Wieliczka, Jasna Góra czy Wawel to chyba jednak ciekawsze obiekty niż 3-miasto, bo to w końcu bardziej typowe miasta. A morza będziecie już trochę mieli.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2014-07-10, 14:04   

30E za dobę na kempingu we Francji to na prawdę nie jest drogo... :spoko ja bym wziął to pod uwagę, zrobisz sobie serwis i itp. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
camelart 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato miller 2.8
Dołączył: 02 Sty 2014
Postawił 7 piw(a)
Skąd: tralee
Wysłany: 2014-07-21, 12:26   

Plyniemy z rosslare Linda LD .a co do poludnia polski to zostawie na nastepny raz teraz mazury I suwalszczyzna a moze w drodze powrotnej 3miasto .plany troche sie zmienily ,mamy zaproszenie na wesele mojego kuzyna .,tak ze musialem pozmieniac rezerwacje I wszystko w te chwili wyglada troche inaczej, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.zla nowosc to to ze pies niemoze z nami jechac .na te trasie jest zakaz,kiedy kupowalem bilet .Bylo napisane ze podruzuje for free jesli zostaje w aucie,;( oszustwo. ;-(
Ostatnio zmieniony przez camelart 2014-07-21, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
camelart 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato miller 2.8
Dołączył: 02 Sty 2014
Postawił 7 piw(a)
Skąd: tralee
Wysłany: 2014-07-21, 22:53   

Przepraszam zaniezbyt polski Jezyk w poscie powyzej.problem z klawiatura w tablecie:-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
camelart 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato miller 2.8
Dołączył: 02 Sty 2014
Postawił 7 piw(a)
Skąd: tralee
Wysłany: 2014-10-17, 22:00   

witam Wszystkich po długiej nieobecnosci.i po mojej wielkiej wyprawie :)
Trochę wrażeń:Prom ok, Nantes nad zatoką Biskajską cudo :) .Autostrada do Paryża 120 euro !!!!zdzierstwo. Disnejland super/parking darmowy można nocować jest gdie się umyć i zrobić serwis./strzeżony przez karabinierów z bronią długą! :) .niemcy drogi super berlin :) most wodny w magdeburgu ciekawe,tropical island pod berlinem cudowna zabawa dla całej rodziny:).polska lepiej niż się spodziewałem :) najlepszy serwis przy autostradach w całej europie / mam na mysli place zabaw dla dzieci fast food toalety,strefy odpoczynku.!/od warszawy do suwałk już trochę gorzej ale ok.suwalszczyzna, augustów wigry ,piękne jak zawsze dużo się pozmieniało na lepsze!!litwa tiry koleiny i straszne paliwo dizel samochód ledwo jechał .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
camelart 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato miller 2.8
Dołączył: 02 Sty 2014
Postawił 7 piw(a)
Skąd: tralee
Wysłany: 2014-10-17, 22:13   

to samo łotwa .ludzie sympatyczni tylko bardzo smutni.interesujące miejsca sigilda .jurmala,ryga .w drodze powrotnej jechałem daugavpils -uciane na mapi wygląda super. dla mnie było to najdłuższe 183 km w całej podruży/roboty drogowe ,brak asfaltu rozbita dziurawa droga szutrowa i 23 swiatła nijak nie zsynchronizowane,koszmari tiry.po takiej wyprawie musiałem na kilka dni zatrzymać się nad wigrami .szczeże polecam pole namiotowe pttk w starym folwarku . cicho spokojnie 30 zl za dobę z elektryką i prysznicami ciepła woda 8rano i 9ta wieczorem / tu się nic nie zmieniło od 20 lat/ plaża gitara piękne widoki żagle kajaki rowery wodne shanty,gospoda pod sieją ,bardzo dobre nie drogie jedzenie i zawsze swieże .droga powrotna jak to zwykle bywa dłuższa...i nie chciało się wracać.francja omijałem drogi płatne.bezpłatne trochę węższe ale 100-110 można spokojnie jechać i widać prawdziwą francję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
camelart 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato miller 2.8
Dołączył: 02 Sty 2014
Postawił 7 piw(a)
Skąd: tralee
Wysłany: 2014-10-17, 22:21   

prom w drodze powrotnej sztorm 3 godziny opóźnienia razem 25h. koszmar .następnym latem planuję podobną wyprawę :) . z irlandii do uk eurotunel i na suwalszczyznę .moja żona stwierdziła że to jedyne miejsce gdzie chciałaby jeszcze raz przyjechać . niepowtarzalna atmosfera super ludzie i piękno przyrody tak że zaczynam zbierać pieniążki na następne wakacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2015-01-22, 15:48   

Nie wiem, czemu mi umknął Twój wątek :)

Fajnie, że Ci się wszystko podobało :) Z tą autostradą do Paryża za 120e... sporo. Jak jechałem Mondeo dwa lata temu trasą Roscoff - Valencines zapłaciłem ok 30e.

W Twoim wątku brakuje zdjęć - no chyba, że opisałeś gdzieś swoją wyprawę w innym wątku :)

W tym roku będę smigał podobnie, jak ostatnio, czyli z wyspy na wyspę (czy Dublin czy Roslare to się zobaczy) a potem z okolic Dover (też nie ma jeszcze decyzji czy prom czy tunel).
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-12-19, 19:23   

Cytat:
tak że zaczynam zbierać pieniążki na następne wakacje.
dzięki za krótka relacje,ale musisz okrasić ja fotkami.Napewno macie dużo fajnych zdjęć,pomalu zmniejsz je i coś nam wklej.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***