Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamperem przez zycie. Szukamy kampera pomozecie?
Autor Wiadomość
Zelpin
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Mar 2016
  Wysłany: 2016-03-05, 20:17   Kamperem przez zycie. Szukamy kampera pomozecie?

Hej. Moze na poczetek opowiem wam nieco w skrócie o nas. Ja i moja narzeczona 23lata, nie mielismy zbyt dobrego dziecinstwa. Poznalismy sie w wieku 17 lat i praktycznie musimy sobie radzic sami byc na swoim. Od 5lat szukamy swojego powolania pracujac w roznych zawowach w polsce i za granica poczawszy od pracy na magazynie, w internecie czy nawet jako kierowca po europie busem do 3,5tony. Mnóstwo zmian pracy i miejsc zamieszkania bywalo juz tak ze mieszkalismy w samochodzie osobowym. Teraz jest trochę lepiej. Przeprowadzilismy sie do Brwinowa kolo Warszawy, wynajmujemy pokoj, pracujemy ale ledwo starcza od wyplaty do wyplaty. To bardzo nieszczesliwe zycie i stresujace. Tyle sie meczyc i nic nie miec z tego zycia. Wtem dowiedzielismy sie o blogu, fanpagu i inicjatywie Kamperem w Mieście. Prowadzi ja student z Warszawy ktory mieszka juz 4lata w kamperze. Wtedy zaswitala nam lampka ze jednak jest to dobre rozwiazanie. Wczesniej zaczelismy myslec ze przeprowadzimy sie na dzialke ogrodowa pod miastem. Ale takie dzialki sa drozsze od starych kamperow. A Witold z Kamper w Miescie mowi na youtube ze za 10tys kupil kampera i to niebyle jakiego. W zupełności mu wystarcza. On jest taki szczesliwy. Rozmawialem z nim i faktycznie ma fajne poglady na zycie a my mamy podobne. Nie chcemy zyc tak jak inni ludzie w wyścigu szczurów praca i spanie. Kazdy dzien taki sam. Kazde oczekiwanie na kolejny piatek. Chcemy tej wolnosci tego samowystarczalnego zycia. Chcemy by nasze ciezko zarobione pieniadze szly na nasz majątek a nie do czyjejs kieszeni na wynajem pokoju, mieszkania. Szukamy starego kampera do 30tysiecy ktorego chcemy wziasc na kredyt lub raty z komisu. Moj glowny warunek jest taki ze zaraz po zakupie chce zamontowac instalacje lpg. Czytalem ze do diesla tez sie da i ludzie montuja do diesla jednak jest to drozsze i bardziej skomplikowana przerobka. Dlatego wole kampera z silnikiem benzynowym. A szczesliwi byli bysmy gdyby udalo sie znaleźć takiego co ma salon z tyłu, ten narożnikowy przez cala szerokosc. Skoro gosc kupil tak fajnego kampera za dyche to nie powinno byc ciezko znalezc takiego do 30tys. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-05, 20:41   

z tego co piszesz kamper nie jest rozwiązaniem na Wasze problemy..... zainwestuj te 30 tys w coś co przyniesie Ci profity które pozwolą Ci na kupno kampera bez kredytu którego postawisz na własnej działce bądź po blokiem z własnym mieszkaniem..... Kamper to raczej odskocznia od rzeczywistości a nie sposób na życie codzienne.....
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zelpin
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Mar 2016
Wysłany: 2016-03-05, 21:00   

A jakos dla tego Witolda z Kamper W Miescie jest to sposob na zycie i da sie tak zyc. Moze on jest jedym z pierwszych osob w Polsce ktore tak mieszkaja dlatego wydaje ci sie to niezbyt dobrym pomyslem. Natomiast w Ameryce mieszka w ten sposob na stale 2mln osob. I jest to tam zupełnie normalne. Sluchaj jak ja przez 5 lat nie bylem nic w stanie odłożyć to nie stanie sie cud i nie odloze na niego przez kolejne 5lat ani 10. Zycie zbyt dużo kosztuje. Jedyny sposob to ograniczyc wydatki. W 3lata jestem w stanie splacic takiego kampera z kredytu. Podjąłem decyzje i wiem ze jest sluszna:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-03-05, 21:06   

martini44 napisał/a:
Kamper to raczej odskocznia od rzeczywistości a nie sposób na życie codzienne.....


standardowo myśląc masz rację tylko da się żyć inaczej co kilku ludków dowodzi w praktyce ...tylko, że oni się nie przypinają do banku ... i tu jest problem w tej kalkulacji ale życzę powodzenia w życiu jej i Twojego a nie jak piszesz Twojego i jej :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-03-05, 21:17   

Wszystko jest możliwe
Dużo rodzin posprzedawało domy i pojechało kamperami w świat
Zimują w Maroko albo Portugalia, Hiszpania
Wam też się uda,bo to nic takiego tylko metraż nie ten :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-05, 21:31   

andi at napisał/a:
Dużo rodzin posprzedawało domy i pojechało kamperami w świat
Zimują w Maroko albo Portugalia, Hiszpania


Oczywiście masz rację !! ale to Ci co mają zabezpieczenie finansowe a nie dorabiająca się młodzież

Zelpin, jestem z Wami..... i chciałbym abyś za rok napisał " UDAŁO SIĘ" ...... :kwiatki:
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-03-05, 22:25   

Kredyt/raty
Jak? Jak nie starcza od wypłaty do wypłaty

Ummm. Niemniej powodzenia.
Ach te młodzieńcze marzenia

Trzeba je mieć, to może się uda. :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-03-05, 23:13   

Hej. Ja proponuje poczytajcie sobie blog koleżanki bodaj "żrenicy" chyba coś pisała ostatnio w dziale Włochy. Tak bardzo podobne poglądy na życie macie wg. mnie. Też zaczeli od kupna kampera. To jeśli chodzi wybór drogi życiowej. Co do kampera kredytu itp... życie to sztuka wyboru. Wygląda na to że przez życie oboje przedzieracie się bez pomocy kogoś bardziej doświadczonego. Pytajcie bądźcie pokorni i sympatyczni a myśle że wielu ludzi na forum wam doradzi i pewnie pomoże. Koledzy Biorca, Bronek racje mają kredyt to ryzyko. Sam kamper to ryzyko. Mieszkanie w kamperze w naszej strefie klimatycznej to ryzyko. ... życie.

Konfucjusz rzekł :Żaden wiatr nie jest dob­ry dla okrętu, który nie zna por­tu swe­go przeznaczenia.

Zacznijcie od blogu,

Pozdro


to chyba to: dookolaeuropy.blogspot.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-03-06, 00:04   

Wg mnie błędne myślenie na starcie. Niby chcecie zdjąć sobie pętlę z szyi w postaci kosztów, a od razu zakładacie kolejną w postaci kredytu na kampera.
Kupcie takiego za dychę jak kolega Witek, albo takiego na jakiego was stać. Koszty kamperowania i tak będą. Coś o tym wiem, bo też ponad rok spędziłem w kamperze w kilku krajach.
Z kredytem się potkniecie, praca albo coś i ani domu, ani kampera. W życiu różnie jest.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kosa1703 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato Frankia
Dołączył: 16 Wrz 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-03-06, 00:23   

Brawo za odwage! Bede obserwowal Wasze poczynania. Kredyt nie jest zlem. Bez sensu jest "skrobac" tylek (odkladac) i dopiero na przyslowiowej emeryturze cieszyc sie wolnoscia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kompi 
zaawansowany

Dołączył: 06 Lut 2016
Piwa: 7/11
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2016-03-06, 00:31   

....
Ostatnio zmieniony przez Kompi 2022-09-22, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2016-03-06, 00:36   

To mnie zaskoczyliście, sorry ale w pierwszej chwili to myślałem, że jesteście dziećmi z bogatymi rodzicami, którzy za skończone studia kupią Wam wymarzone autko.

Zgadzam się z kolegami, że jeżeli naprawdę jesteście pewni takiego życia w kamperze to przede wszystkim musicie być wolni, czyli żadnych kredytów i stałej pracy. Ja to bym chciał wszyskich młodych w Polsce zatrzymać ale wydaje mi się, że jeżeli macie doświadczenie w pracy za granicą, to chyba przy oszczędnym trybie życia, można coś nazbierać na pierwszego kamperka.

Nie chcę podcinać Waszych młodzieńczych skrzydeł ale tak realnie to przez okres jesienno zimowy powinniście pracować a potem oszczędnie kamperować z jakąś dorywczą pracą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-03-06, 01:25   

Kompi napisał/a:

Przygoda może być ciekawa i jednak ekscentryczna i to głównie przez brak kasy gdyby nie to to toscanera byście przypominali.


??
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kompi 
zaawansowany

Dołączył: 06 Lut 2016
Piwa: 7/11
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2016-03-06, 07:25   

....
Ostatnio zmieniony przez Kompi 2022-09-22, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2016-03-06, 07:32   

Macie świetny pomysł, tylko na razie się nie rozmnazajcie, bo przestanie być super w tym camperku .
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***