Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
'airbnb' dla campera
Autor Wiadomość
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-31, 10:05   'airbnb' dla campera

Hej,

W przyszłym sezonie planujemy prawie co weekendowe (praca zawodowa ciut przeszkadza w dłuższym) zwiedzanie kraju - kłopot w tym że zawrotna prędkość przelotowa naszego bolidu praktycznie uniemożliwia cieszenie się takim weekendem dalej niż ~200km od Warszawy (wyjazd wieczorem w piątek to mnóstwo czasu żeby wyjechać z miasta, żeby nie jechać całą noc tylko trochę się jeszcze wyspać zakładam góra 4-5h za kierownicą, podobnie z powrotem).

Pewnym pomysłem byłoby wynajęcie miejsca postojowego dla kampera w docelowej okolicy, zostawianie go tam na ~miesiąc, i dojeżdżanie (szybciej) osobówką lub pociągiem/innymi środkami komunikacji - kłopot w tym że w takim wypadku trzeba by było sfinansować dwa miejsca postojowe: bieżące (wawa) i tymczasowe docelowe (obszar zwiedzany); napięty budżet studencki :) jest niechętny takiemu podejściu.

W związku z powyższym zastanawiam się czy znalazłby się ktoś zainteresowany układem:
- na (powiedzmy) miesiąc w przyszłym sezonie udostępniam temu komuś swoje miejsce na kamperowisku w okolicach wawy
- na ten sam okres ten ktoś udostępnia mi swoje miejsce w swojej okolicy

na chwilę obecną najbardziej by nas interesowały okolice Polski zachodniej w dobra komunikacją z Warszawą (Wrocław? Szczecin? może Poznań?); gdyby znalazł się ktoś potencjalnie zainteresowany taką podmianką - prosz o kontakt, a nuż..

pozdrawiam
serwan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stef 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper Hymer BR 598
Dołączył: 25 Lis 2012
Piwa: 45/20
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-10-31, 13:49   

Pomysł uważam za co najmniej nierealny.
Kampera masz po to by nim jechać, a jeśli chcesz zorganizować sobie bazę wypadową to kup przyczepę. Postawisz sobie ją np. w okolicach Poznania i będziesz robił wycieczki.
Szczerze to nie wyobrażam sobie zostawić kamperka gdzieś na tydzień... co z ubraniami, żarciem itd??
Mój jeździ z podobnymi prędkościami co Twój, a uwierz mi - bez problemu można wyjechać w piątek po południu - zwiedzić Kraków - i wrócić w niedzielę wieczorem... a mieszkam w Białymstoku.
_________________
Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: było: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ; i cudowny T4 EuroSky 550
Jest Hymer BR 544
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-31, 17:04   

doceniam opinię - zwróć jednak uwagę że wcale o nią nie prosiłem. to sie chyba 'offtopic' nazywa, nieprawda? dodam że 'mieszkaniowe' airbnb do tej pory ma sceptyków, a sobie całkiem sprawnie radzi :)

także nadal - gdyby z innego (zachodniego?) województwa miał w planach w przyszłym sezonie pozwiedzać mazowieckie przez kilka kolejnych weekendów - zapraszam :)

pozdrawiam
serwan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2016-10-31, 20:05   

Moim zdaniem pomysł jest ciekawy. Choć osobiście nie mam potrzeby na taki sposób korzystania z kamperka, ale pomysł sam w sobie ciekawy, ciekawy... Jakby co, to zapraszam w pomorskie, co prawda kamperek pod blokiem, ale mojemu nic się nie stało, a ponad m-c ostatnio stał.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-10-31, 20:39   

Szczecin, szczegóły do dogadania. Postój na podwórku obok mojego.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2016-11-01, 07:55   

Nie ma głupich pomysłów.. są tylko te, które się przyjęły lub nie :-P
serwan, Twoja idea jest dobra jednak specyfika podejścia większości kolegów na forum jest taka, jaką opisał stef. Sorry Batory.

Jednak wg mnie nic straconego, jeśli chcesz opierać się na modelu airbnb, to po prostu zostań gospodarzem, wystaw do wynajęcia swój kamper w określonej lokalizacji.. a jak zechcesz zwiedzać i zostawiać kampera w innych miastach to skorzystaj z forumowej listy SOS, zadzwoń do kolegów i zapytaj czy nie udostępnią Ci miejsca lub pomogą miejsce postoju w interesującej Cię lokalizacji odnaleźć. Niektórzy wręcz na liście oferują miejsce na postój/nocleg :spoko

PS

Dla osób niewtajemniczonych co to jest airbnb śpieszę wyjaśnić. Jest to skrót od Air Bed&Breakfast, czyli dosłownie leć, wynajmij łóżko, otrzymaj śniadanie (taka byłą idea twórców). Generalnie jest to portal ( www.airbnb.com ) umożliwiający rezerwację miejsca noclegowego na niemalże całym świecie.Można wynająć pokój w hotelu, pokój w mieszkaniu ale również kampera, łódź, jaskinię, tipi, igloo, wyspę, pociąg, samolot :lol:
Ze strony można korzystać jako osoba szukająca noclegu bądź nocleg oferująca. Takie zakręcone booking.com.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 261/71
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-11-01, 08:16   

Pawcio napisał/a:
co to jest airbnb śpieszę wyjaśnić.

No i można się zdziwić , na miejscu po przybyciu do danego obiektu.
Opis często bywa mocno nadwyrężony , co skutkuje gorzkim rozczarowaniem.
Znam to z autopsji.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-01, 09:43   

Pawcio napisał/a:
Nie ma głupich pomysłów.. są tylko te, które się przyjęły lub nie :-P
serwan, Twoja idea jest dobra jednak specyfika podejścia większości kolegów na forum jest taka, jaką opisał stef. Sorry Batory.

Jednak wg mnie nic straconego, jeśli chcesz opierać się na modelu airbnb, to po prostu zostań gospodarzem, wystaw do wynajęcia swój kamper w określonej lokalizacji..


to teraz ja spieszę wyjaśnić bo widać niewyraźnie napisałem - nie chodzi mi o wynajem/zamianę kampera, a tylko o wymianę miejsc postojowych. jeszcze raz w związku z tym służę przykładem:

- jeżeli ktoś przykładowo ze Szczecina chciałby pozwiedzać mazowieckie, a nie ma tygodnia/dwóch urlopu
- uzna że nie ma sensu powolnym kamperem jechać na kolejne 2, 3 czy 5 weekendow w mazowieckie (poznawanie mazowieckiego to więcej niż jeden weekend), bo połowę weekendu zajmie podróż w tę i z powrotem
- zaakceptuje model w którym w mazowieckie jedzie (kamperem) raz, parkuje go tam na powiedzmy miesiąc (na moim miejscu), i przez kolejny miesiąc w weekendy dojeżdza (szybszym środkiem lokomocji niż kamper) do swojego kampera i wojaże po mazowieckiem rozpoczyna z Warszawy, nie ze Szczecina - zapraszam; jeżeli tylko dogadamy terminy to chętnie się z takim kimś wymienię, nie kamperami (!) a miejscami postojowymi.

nie musi to być oczywiście Szczecin. nie musi to być miesiąc. ba, zaakceptuję opinie ludzi którzy powiedzą że wygodniej im z przykładowego Szczecina do przykładowej Warszawy jechać co weekend kamperem (10h?) zamiast pociągiem (5h i sie wyspać) czy samolotem - nic na siłę.

znam ludzi którzy mają kampera w Hiszpanii i jeżdżą tam na dłuższe weekendy. w ten sposób spędzają kilka dni w kamperze w miejscu, do którego w te kilka dni by nie dojechali - i właśnie o to mi chodzi: ograniczyć do minimum czas podróży w miejsce docelowe po to żeby na miejscu zwiedzać okolice (swoim) kamperem: wyspany, niezmęczony podróżą, zaczynając taki weekend szybciej i kończąc poźniej.

wszelkie dalsze '..e, to nie zadziala / nie ma sensu..' prosze poprzedzic przeczytaniem powyższego ze zrozumieniem :)

pozdrawiam
serwan
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2016-11-01, 09:59   

Andrzej 73 napisał/a:
No i można się zdziwić , na miejscu po przybyciu do danego obiektu.
Opis często bywa mocno nadwyrężony , co skutkuje gorzkim rozczarowaniem.
Znam to z autopsji.

Andrzeju, to jest właśnie ten dreszczyk emocji.. smak przygody :lol:




serwan, owocnych poszukiwań :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***