Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Truma combi 6 woda w kominie
Autor Wiadomość
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-14, 10:49   

Miałem w starej Hobby 535 prostą Trumę i nigdy nie udało mi się porządnie przyczepy nagrzać bez nawiewu. Montowana jak zwykle w szafie, po 15 minutach tak ją ozgrzewała, że musiałem wyłączać :-/
O zostawianiu na noc, zapomnij :(
No i oczywiście nie grzała wody, a że była prosta i po uszkodzeniu iskrownika odpalałem zapalarka piezoelektryczną to prawda :)
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-14, 10:50   

Jak robi to samo ??? . Jak aromat identyczny z naturalnym .

Tu się nic nie psuje więcej , to tylko woda w kominie , która też się wykropli w starej Trumie przy takich warunkach jakie nieopatrznie stworzyłem .

Miałem Combi 4 teraz Combi 6 i miodzio i starą piezo

Stara na bateryjki i tam je trzeba było wymienić raz na rok a to meczy , a bez wentylatora jej działanie jw , prawie bez sensu

Ta najstarsza to wody mi nie grzała . O sterowaniu zdalnym , programowaniu współpracy z klimatyzacją , grzaniu mieszanym 230/gaz itd nie wspominam

To tak jakby porównać radiotelefon , z GSM , smarfonem itd ...



Niskie napięcie i .. ???? Bo albo stary, albo za mały akumulator do wyposażenia , i np do kitu np solarn lub ich brak itd. ... Jak lipa to lipa na całego , jeśli chodzi o " bilans energetyczny kampera .

I tu nie o wiek kampera chodzi ale o osprzęt i wyposażenie .

Aczkolwiek pisano , o kominkach i piecach na drewno . Jak ktoś lubi ??? To OK .
Ale my tu nie o tym
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2019-01-14, 20:02   

Woda w gazowych piecach to rzecz normalna... W moim domowym piecu jest odpływ skroplin, a na lekko przerobionym kominie wystającym ze ściany na zewnątrz mam piękny sopel... 8-) Z resztą z niejednego kamperowego komina sople widziałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
relabi
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Mirage
Nazwa załogi: Hela
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2019-01-18, 21:01   

Po co w okresie zimowym używać ogrzewania , boisz się że dostanie się wilgoć ,prowokujesz Bronek gryzonie ciepłem, boisz się że co się stanie jak nie będziesz grzał ? sporadyczne Twoje użytkowanie w zimie nie zmienia nic w tym czy dogrzewasz do 5 stopni czy byś miał całkowicie wyłączone ogrzewanie, i nie musiał byś się rozpisywać o dbałości o kampera w zimie i pracach w dozorowaniu ogrzewania w nowym kamperze jaki z tym związanych rozterkach co by gdyby>>>>...ale wiadomo co kto lubi .Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-18, 22:05   

Nic z tych rzeczy ! Kamperka grzeję permanentnie

Obecny i ten i poprzedni, a nawet kiedyś przyczepa, zawsze były w gotowości. Jeździmy na krótkie wypady: np z psami za Kołobrzeg itp , a zdarza się , że na shopping do cywilizacji . Tylko nie gdy jest śnieg .. A u nas cały czas jesień/wiosna . :kwiatki:

On stoi w ogródku i nawet nie zamknięty często :mrgreen:
Nie lubię wchodzić do wymarożonego samochodu . nawet osobówka przed wyjazdem się 5 minut podgrzewa.

Tylko zawsze grzałem elektrycznie a tylko w tym roku TESTUJĄC Wagę Pod Butlą Brunner W8 i nowy wskaźnik przełączania podkusilo mnie odpalić gaz permanentnie . :spoko
Źle to skonigurowałem i gaz za krótko działał bo kaloryferki olejowe i farelka też fazę grzaly do tej samej temperatury . Błąd mój :(

A propos W8 wagi/wskaźnika/poziomu gazu , jak tak dalej pójdzie, to kupię pod druga butlę . Baterie wytrzymują już 2gi miesiąc . BT działa z 14 m wskazania adekwatne . Wskaźnik zmiany butli DC działa. Aplikacja przyjemna.

Screenshot_20190113-163415-600x1067.png
Plik ściągnięto 1 raz(y) 117,91 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/174
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2019-01-19, 00:37   

Bronek napisał/a:
....
A propos W8 wagi/wskaźnika/poziomu gazu , jak tak dalej pójdzie, to kupię pod druga butlę . Baterie wytrzymują już 2gi miesiąc . BT działa z 14 m wskazania adekwatne . Wskaźnik zmiany butli DC działa. Aplikacja przyjemna.


a jak to działa podczas jazdy?
Nie ma niebezpieczeństwa że na dziurach uszkodzi wagę?
bo to waży, prawda? czy mikrofalami mierzy?
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-19, 07:47   

https://www.camperteam.pl...p=754344#754344

Waży , lekkie jesti ok..póki co. Wiadomo ,że podczas jazdy i MW i waga jest do kitu . Działa na BT
Mi to pasuje bo EFoy i W8 może i przetwornice też dam ?? Jakiś mały tableck i mamy nowe centrum informacji i sterowania .

Pewnie bym miał oryginalny Trumy INET, gdybym zrobił wszystko na Inet Trumy od razu . Ale mam inną klimę DOMETICA i Inet już byłby tylko do gazu . Szkoda kasy.

Ta waga jest pod "DRUGĄ" butlę . Gdy pierwsza się skończy to Duo Control przełączy i WSKAŻNIK Trumy pokaże czerwoną diodę i wtedy ta waga jest ważna by nie przegiąć i w nocy nie zostać bez gazu .

Ale chyba kupię drugą ???

Lub eksperymentalne Choć tych czujników to już miałem kilka i mnie wkurzają . https://www.amazon.de/Bru...TJXE2D5F38P6TZ8
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-01-19, 09:00   

Bronek napisał/a:
...
Odpalalem więc króciutko i tyle .
...
Dopiero dzisiaj dałem w palnik na ostro i cumulusy hoho...

Identyczne zjawisko w wydechach aut, które wożą dupy do pracy i z powrotem łącznie 4km/dobę.
Z aut "trasowo-przebiegowych" woda z wydechu nie wylewa się :idea
.
.
PS. Jak zwykle z choinki się urwałem. :mrgreen:
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-19, 10:25   

Lepiej późno niż wcale :mrgreen:
Tylko tu piec czasem blokowało przy starcie z braku ciągu .

A wystarczy cieniutka rurka odwadniajaca. Nie wiem czy by była możliwość całkowitej blokady ciągu czy wydechu??
To co Ty wielokrotnie pisałeś , trzeba by ciągle poprawiać konstruktorów

Konsekwencje np:
Zostawisz Teściową w mróz ,na trochę w kamperze , a Ona po Twoim powrocie zahibernowana . :shock:
Odmrażasz Ją i kurna jest młodsza , dłużej pociągie tym samym dłużej pociągie !
:mrgreen:
Dziadkowi......................................................no żeby było elegancko , dodam - spadek się odwlecze . :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-01-19, 15:48   

Bronek napisał/a:

...

A wystarczy cieniutka rurka odwadniajaca.
...
Tylko skąd odwodnić? Z jakiej kubatury? Komin jest dwudrożny, zasysa powietrze i wydala spaliny = rura w rurze.
Bynajmniej ja tak mam, Truma Combi 6 z takim kominem:

Truma-Combi.jpg
Plik ściągnięto 1328 raz(y) 20,67 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-19, 17:46   

najższy pkt czyli chyba piec??

tempFileForShare_20190119-174145-1024x714.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 185,85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slavoy23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Lis 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-04, 20:30   

Jestem na etapie wyboru ogrzewania i bojlera do blaszaka, polecacie ogólnie tego typu wynalazki jak Combi? Naczytałem się wiele niepochlebnych opinii, np. na niemieckim Amazonie, że ciągle z elektroniką się coś dzieje i nic tylko błędy wyskakują. Chyba kupię piec i bojler osobno, choć miejsca moim vanie nie za wiele, jaka Wasza rada?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-01-04, 22:23   

slavoy23 napisał/a:
Jestem na etapie wyboru ogrzewania i bojlera do blaszaka, polecacie ogólnie tego typu wynalazki jak Combi? Naczytałem się wiele niepochlebnych opinii, np. na niemieckim Amazonie, że ciągle z elektroniką się coś dzieje i nic tylko błędy wyskakują. Chyba kupię piec i bojler osobno, choć miejsca moim vanie nie za wiele, jaka Wasza rada?

Montuj Combi jest to dosyć sprytne urządzenie i wbrew opini dosyć trwałe :ok co prawda u mnie walczyliśmy z nim około mc (bez schematu) jednak udało się to rozgryź. Teraz żydek został u drutowany diodami które wskazują prace poszczególnych faz pracy jak i układów..zacznie pokazywać rogi to uwidoczni to na diodach (taki prost łopatologiczny wyświetlacz błędów).Na filmie podczas pracy..tylko nie śmiać się :oops: :bajer
https://youtu.be/zhuoAwoBghs
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slavoy23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Lis 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-05, 16:20   

Hmm, no tak, sama idea tego urządzenia mi się podoba, mam Trafica, więc walczę o każdy cm:), tylko sam piszesz, że też miałeś problemy ;) . Ja z elektroniką sam sobie nie poradzę, no chyba że ktoś mi wskaże co trzeba wlutować albo wymienić:) Poza tym pytanie, ogrzewanie elektryczne, a może gaz? :confused Im więcej czytam, tym bardziej głupi jestem:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2020-01-05, 16:57   

Jak masz miejsce na kombi to montuj.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***