Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekspres do kawy
Autor Wiadomość
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-08, 10:49   

Mavv, ja piję dużo kawy i na kapsułki bym nie zarobił. Poza tym jak dla mnie za dużo odpadu - fusy z kawy są eko w porównaniu do plastykowego pudełeczka o recyklingu których nic jak dotąd nie słyszałem (nie jestem ekoświrem, gdybym był nie jeździłbym starym dieslem). Pewnie lepsza byłaby kawa puszczalska w tym układzie, ale akurat nie przepadamy, a mnie po takiej boli żołądek - ciekawe ile % kawy jest w takiej kawie?
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-08, 11:11   

Monter napisał/a:
Mavv, ja piję dużo kawy i na kapsułki bym nie zarobił. Poza tym jak dla mnie za dużo odpadu - fusy z kawy są eko w porównaniu do plastykowego pudełeczka o recyklingu których nic jak dotąd nie słyszałem (nie jestem ekoświrem, gdybym był nie jeździłbym starym dieslem). Pewnie lepsza byłaby kawa puszczalska w tym układzie, ale akurat nie przepadamy, a mnie po takiej boli żołądek - ciekawe ile % kawy jest w takiej kawie?

Mnie też ekologia odstręcza od kapsułek....ale można kupić kapsułki kompostowalne. Drogie i mały wybór, ale prosto i czysto.
Alternatywnie można kupić kapsułki napełnialne...ale jak mam wozić młynek to po co mi kapsułki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2022-04-08, 11:42   

Gżegżółka napisał/a:

Mnie też ekologia odstręcza od kapsułek


Ciekawe ile kapsułek można by zrobić z jednej półtoralitrowej butelki PET,w których kamperowcy kupują namiętnie wodę.I to całymi zgrzewkami
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-08, 11:46   

kimtop napisał/a:
Gżegżółka napisał/a:

Mnie też ekologia odstręcza od kapsułek


Ciekawe ile kapsułek można by zrobić z jednej półtoralitrowej butelki PET,w których kamperowcy kupują namiętnie wodę.I to całymi zgrzewkami

Nie wszyscy, zwłaszcza jak mówimy o konkretnym rozmiarze.

A butelki mogą iść do odzysku, kapsułki lądują na wysypisku.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2022-04-08, 13:10   

A ja nie wierzę, że w kapsułkach nie ma w kawie stabilizatora pianki. I smak nie ten. Mój "kapsułkowiec" stoi w kącie na strychu.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2022-04-08, 13:29   

Są kapsułki wielorazowe i spyesz to co lubisz . Taki eko kompromis.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-04-08, 14:33   

Mavv napisał/a:
Jak narazie pijemy kawkę rozpuszczalną. Po prostu nie ma z niej fusów. Generalnie rozpuszczalną pijemy tylko w kamperku.


Mam dokładnie tak samo. Znalazłem kawę rozpuszczalną która naprawdę mi smakuje. To rozwiązało problem ekspresu do kawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GrażynaB 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: przyczepa
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Skąd: Piastów
Wysłany: 2022-04-08, 15:27   

Kapsułki Nescafe Dolce Gusto ( to nie jest reklama) można oddać do recyklingu. Składając zamówienie na ich stronie otrzymamy za darmo torbę na zużyte kapsułki. Po zapełnieniu, kurier odbiera od nas pełną torbę...za darmo.
Może trochę trudu, ale... ekologicznie. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2022-04-08, 16:41   

Kawa ziarnista po wypaleniu zaczyna sie "rozpadać" w ciagu 2 -3 lat (gwarancja do spożycia 2 lata). Co sie z nią dzieje dalej? Jest mielona z dodatkami jak np.zboże palone. kardamon i wszystkie "śmieci kawopodobne" Komu się oplaca mielić kawę gdy ilogram kawy mielonej jest tańszy od kilograma kawy ziarnistej? Po nastepych dwóch latach udzielonej gwaracji do spożycia dodaje się do ekstraktu kawy rozpuszczalnej. Skoro w "parówce" może nie być mięsa to dlaczego w "kawie rozpuszczalnej " miałaby być kawa naturalna?
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Ostatnio zmieniony przez kalinin 2022-04-09, 00:55, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2022-04-08, 19:54   

Kawa z kapsułek mi smakuje. Kapsułkę wyrzucam i gotowe. Kubek myję. A z fusami? Fusów do zlewu w kamperze nie wyrzucisz przecież. Owszem, fusy do kosza, ale nigdy kubka nie wytrzesz z każdego ziarenka, musisz wymyć. Dlatego jak na razie pijemy kawę rozpuszczalną.
Nie dorabiajmy wszędzie na siłę ekologii, bo wystarczy, jak zieloni wszędzie życie uprzykrzają.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-08, 20:06   

Nie dorabiam na siłę. Z praktycznego punktu widzenia każdy produkt ze sklepu ma opakowanie, najczęściej folia, papier, czasem dwie warstwy. Kosz w kamperze na wyjeździe zapełnia się bardzo szybko. Jak miałbym jeszcze do tego dołożyć wór kapsułek (duuuużo kaw idzie) to się robi problem ilości śmieci.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2022-04-08, 20:10   

U nas na szczęście to 4 kawy dziennie tylko :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-04-08, 22:46   

Od kilku lat piję yerbę ale czasem potrzebuję kawy i tą Wam polecam https://allegro.pl/oferta/jacobs-espresso-kawa-rozpuszczalna-25-saszetek-11489099409
Oczywiście słyszałem, że rozpuszczalna to syf ale zawsze chodzi o szybkość i wygodę działania.
Ta jest świetna. Co gorsze wolę ją zamiast kawy z ekspresu, którą piją wszyscy domownicy. I na te kawy do ekspresu wydajemy majątek. W dodatku to ja muszę czyścić, smarować i dbać o filtry w ekspresie. Dlatego uważam, że ekspres jest beznadziejny. Jeśli już ko kafeterka stawiana na gazie i robiąca świetną kawę. Też ma fusy niestety i wymaga mycia a czasem dokupienia uszczelki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-04-09, 16:30   

Mavv napisał/a:
Nie dorabiajmy wszędzie na siłę ekologii, bo wystarczy, jak zieloni wszędzie życie uprzykrzają.

Nikt nie dorabia ideologii. Jak Kalinin który profesionalnie zjadł zeby na kawie cos doradza ,to warto wysłuchc i przemyslec. Przymusu do stosowania nie ma. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-09, 20:42   

Skoro dostrzegam już przepychanki o lepszości...
Wszystko ma wady i zalety. I tak np. dzisiaj po południu, po świetnie wykonanej mojej pracy, dumny i uradowany chciałem sobie radość "pyszną" kawą wynagrodzić, to w takich sytuacjach zawsze, ale to q... zawsze wkurzy mnie sam ekspress :evil:
Gdy ja robię kawę to te durne hałasujące pudło coś ode mnie chce. A to wody brak, a to kawy dosyp, a to odpad wywal :gwm
Wiem, to jak ze srajfonem, robi wszystko dobrze ale dupy nie podetrzesz. Musiałem się wyżalić na tego klamota.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***