Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kampera z VW Craftera
Autor Wiadomość
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-03-10, 21:33   

KASZUB napisał/a:
Ja przesyłam zdjęcia przez whutsup do żony a ona spowrotem jednym strzałem i mam opowiednio zmniejszone. Prosty sposób.


Pełna współpraca :spoko

Robertunio, czym go tak na żółto pomalowałeś? Zwykła farba czy coś antykorozyjnego?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-03-10, 23:43   

Mavv napisał/a:
Robertunio, czym go tak na żółto pomalowałeś? Zwykła farba czy coś antykorozyjnego?

Myślę, że jego pierwotnym kolorem jest żółty (ex DHL?).
Pierwsze zdjęcie ukazuje zapodkładowane miejsca. Drugie zdjęcie robione przed.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2019-03-11, 10:29   

Norbertp83 napisał/a:
Myślę, że jego pierwotnym kolorem jest żółty (ex DHL?).


Nie będziesz pierwszy. Problemu nie widzę - kolor fajny i samochodzik dostał drugie - lepsze życie - bo teraz w ramach podziwu, rekreacji, wypoczynku i turystyki. Taki zwykły DHL - a tu proszę -camper - jak to brzmi. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-11, 20:30   

Mavv:
Po odpowiednim przygotowaniu:
- miejsca bez żadnych oznak korozji - wstępnie podkładem w kolor (aby miejsce do przyszłego weekendu [tylko w weekendy mogę wykonywać prace] wilgoci nie chłonęło), w przyszłym tyg. poleci epoksyd po odpowiednim zmatowieniu.
- miejsca z korozją, pojedyncze ogniska (tylne nadkola, przednie progi) - cortanin, w przyszłym tyg jw.

Norbertp83, Wojciechu:
Kolejność zdjęć - nad tym muszę popracować.
Kolor rzeczywiście żółty, ale historia zupełnie inna :wyszczerzony: - tu możecie próbować dalej :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-03-11, 21:36   

Robertunio napisał/a:
Norbertp83, Wojciechu:
Kolejność zdjęć - nad tym muszę popracować.
Kolor rzeczywiście żółty, ale historia zupełnie inna :wyszczerzony: - tu możecie próbować dalej :mrgreen:

Deutsche Post?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-13, 20:35   

Norbertp83:
Jeszcże jedna szansa, później odpowiedź. ;)

Powoli się zbliża etap izolacji, czy ktoś z Was wykonywał w rejonie Łodzi izolację pianką zamkniętokomórkową i może polecić sprawdzoną firmę ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-03-13, 21:36   

Norbertp83 napisał/a:
Myślę, że jego pierwotnym kolorem jest żółty (ex DHL?).


Mój jest biały, a był DHL-em :) Kolega mi mówił, że to jakiś DHL lotniczy. Cokolwiek to ma znaczyć. One sa białe, a reszta żółte.

IMAG0994.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 64,05 KB

_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-03-15, 14:36   

Cytat:
Kolega mi mówił, że to jakiś DHL lotniczy. Cokolwiek to ma znaczyć. One sa białe, a reszta żółte.


Moja była branża, więc chętnie wytłumaczę.

Przewóz frachtu lotniczego samochodami musi się odbywać przy spełnieniu określonych warunków - kierowca musi być przeszkolony, samochód musi być zamykany i plombowany (albo, w przypadku busów takich jak twój, przestrzeń ładunkowa musi być zamykana osobnym kluczykiem, czyli centralny zamek musi otwierać tylko kabinę kierowcy i nie może być przejścia z kabiny kierowcy na pakę. Firma też musi posiadać odpowiednie certyfikaty i ubezpieczenia (najczęściej Level D Air Freight Security). Takiego samochodu nie można otwierać, nie można brać "doładunków" które nie podlegają Level D, nie można zostawiać bez opieki i tak dalej. Nawet jak policja Cię zatrzyma i chce zajrzeć, to najpierw muszą Ci dać potwierdzenie tego polecenia na piśmie.

Wszystko to po to, że przewożony towar jest już sprawdzony pod względem bezpieczeństwa lotniczego - albo przez certyfikowanego nadawcę, albo przyleciał samolotem na jedno lotnisko, a teraz jedzie na drugie.

Generalnie taki samochód jest częśćią łańcucha logistycznego który jest całkowicie "odcięty" od reszty. W niektórych firmach (jak w DHL na przykład czy np. w Davies Turner albo Fed Ex) są to osobne dywizje, inne specjalizują się tylko w tym transporcie. To dosyć rzadki rynek, na zachodzie dobrze rozwinięty, ale z 5 lat temu w Polsce np. były tylko dwie firmy posiadające te certyfikaty.

Dzięki temu towar przywieziony przy zachowaniu wszystkich tych warunków uważa się za "towar zaufany" i można go wsadzić prosto do luku bagażowego - normalnie trzeba by było go najpierw prześwietlić, potem przepuścić przez komorę ciśnieniową - a to zajmuje kupę czasu. A z certyfikatem nie raz zdarzało mi się wręcz wjeżdżać na płytę lotniska prosto do samolotu...

Jeździłem takimi busami (choć nie dla DHL akuratr, chyba, że jako podwykonawca) przez parę lat po całej Europie. Fajna robota to była ;-)
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-03-15, 15:39   

orys, dużo mi to wyjaśniło. Miałem z tyłu zamykane wejście, w bocznych drzwiach inny osoby zamek na klucz patentowy. Centralny nie otwierał bocznych i tylnych drzwi.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/177
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2019-03-16, 16:07   

KASZUB napisał/a:
Ja przesyłam zdjęcia przez whutsup do żony a ona spowrotem jednym strzałem i mam opowiednio zmniejszone. Prosty sposób.
wystarcz zevsam sobie mmsem przeslesz....
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-24, 19:25   

1.Co robimy.
Właściwie....co zrobiliśmy :) .
Myślałem, że będzie szybciej.....jednak dopiero w ten weekend (równieź dzięki dobrej pogodzie) udało się zrealizować etap prac zabezpieczających (zdjęcia z postępu prac poniżej). Dokładność wykonanych prac - mam nadzieję odwdzięczy się w przyszłości.
Plany na przyszły weekend: przymiarka tylnej kanapy i może uda się rozpocząć etap izolacji kabiny.

Odnośnie izolacji plan jest następujący:

Część mieszkalna (sufit, podłoga i ściany) – blacha/pianka zamkniętokomórkowa do wysokości ok. 1 cm. ponad profile/alufox/sklejka/wykończenie.
Kabina (podłoga, gródź,drzwi) – blacha/mata wygłuszającą bitumiczna 2,5mm/pianka akustyczna 9mm/alufox/chodnik (podłoga).

Tu pojawia się kilka pytań:
a. Kabina: czy alufox na podłodze pod dywanikiem nie ulegnie uszkodzeniu ?
b. Kabina: sufit – izolować tj. resztę kabiny, czy tj. część mieszkalną ?
c. Część mieszkalna: drzwi – izolować tj. kabinę czy tj. część mieszkalną ?
d. W jaki najprostszy sposób obrabiać piankę zamkniętokomórkową i czy ścięcie jej nadmiaru nie wpłynie na jej właściwości ?


2.Czego poszukujemy.
a. Zbiorniki na wodę szarą i białą (ciągle w trakcie poszukiwań właściwych rozmiarów),
b. Schematów instalacji: wodnej, wentylacji, ogrzewania (wodne za pomocą webasto),
e. Osób które wykorzystały w kamperze automatykę KNX-a,
f. Jaki rodzaj kleju wykorzystać do klejenia drewnianych listewek do podłogi i sufitu ?
g. Rozwiązania na dźwignię hamulca ręcznego, mocowanego do podstawy fotela kierowcy która będzie kolidowała z funkcją obrotową fotela (na zdjęciu rozwiercone od podstawy mocowanie dźwigni).

3. Zdjęcia:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-03-24, 19:38   

Robertunio napisał/a:

2.Czego poszukujemy.
a. Zbiorniki na wodę szarą i białą (ciągle w trakcie poszukiwań właściwych rozmiarów),
b. Schematów instalacji: wodnej, wentylacji, ogrzewania (wodne za pomocą webasto),
e. Osób które wykorzystały w kamperze automatykę KNX-a,
f. Jaki rodzaj kleju wykorzystać do klejenia drewnianych listewek do podłogi i sufitu ?
g. Rozwiązania na dźwignię hamulca ręcznego, mocowanego do podstawy fotela kierowcy która będzie kolidowała z funkcją obrotową fotela (na zdjęciu rozwiercone od podstawy mocowanie dźwigni).

a. w zależności gdzie będą montowane,
b. możesz bardziej rozwinąć myśl?
e. do czego Ci to?
f. Sika 252 lub inny klej konstrukcyjny,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-24, 19:47   

Zdjęcia:

IMG_1812.JPG
Zabezpieczenie epoksydowe 1
Plik ściągnięto 2748 raz(y) 118,23 KB

IMG_1811.JPG
Zabezpieczenie epoksydowe 2
Plik ściągnięto 2748 raz(y) 100,24 KB

IMG_1813.JPG
Zabezpieczenie epoksydowe 3
Plik ściągnięto 2748 raz(y) 103,05 KB

IMG_1814.JPG
Podstawa fotela kierowcy
Plik ściągnięto 2748 raz(y) 124 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-24, 20:18   

Norbertp83 napisał/a:
Robertunio napisał/a:

2.Czego poszukujemy.
a. Zbiorniki na wodę szarą i białą (ciągle w trakcie poszukiwań właściwych rozmiarów),
b. Schematów instalacji: wodnej, wentylacji, ogrzewania (wodne za pomocą webasto),
e. Osób które wykorzystały w kamperze automatykę KNX-a,
f. Jaki rodzaj kleju wykorzystać do klejenia drewnianych listewek do podłogi i sufitu ?
g. Rozwiązania na dźwignię hamulca ręcznego, mocowanego do podstawy fotela kierowcy która będzie kolidowała z funkcją obrotową fotela (na zdjęciu rozwiercone od podstawy mocowanie dźwigni).

a. w zależności gdzie będą montowane,
b. możesz bardziej rozwinąć myśl?
e. do czego Ci to?
f. Sika 252 lub inny klej konstrukcyjny,


Norbertp83:
a. Na zewnątrz, pod podwoziem.
b. Schematy:
- na początek wodna: ciśnieniowa, dwa zbiorniki wody czystej (jeden pod podwoziem, drugi pod podkową wewn.). Dwa zbiorniki wody szarej (pod podwoziem) jeden - kuchnia, drugi - łazienka.
Odbiorniki w sumie 4/5: natrysk/kabina, natrysk zewn., umywalka, zlew/kuchnia, wc???.
Byłoby super gdy Ktoś miał rozrysowane wszystkie elementy konieczne dla takiej instalacji.
(Bardzo czytelnie zrobił to dla elektryki Świstak w temacie Kodiego - właśnie czegoś takiego potrzebuję dla moich instalacji),
e. Sterowanie oświetleniem, elektrozaworami, markizą, opuszczanie łóżka, zbieranie danych poziomów płynów, naładowań aku itd.
f. na razie mam na testach klej z Casto (nieco tańszy i podobno elastyczny) jak nie przejdzie testów - sprawdzę proponowany przez Ciebie - dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2019-03-24, 20:31   

Prowadzę zaawansowane rozmowy z Volkswagenem, który kampera na bazie Craftera będzie prezentował w czasie trwania Cafe Jazz Festiwal 16-18 sierpnia w Radomiu. Można będzie podejrzeć wiele ciekawych rozwiązań i porozmawiać z przedstawicielami VW
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***