Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes Sprinter "Miecia" - powolna budowa
Autor Wiadomość
Kudł4ty 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Mercedes-Benz Sprinter 316CDI
Dołączył: 22 Mar 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-22, 15:41   

Cześć,

W poprzednich postach widziałem, że zamontowałeś fotele II-go rzędu i równolegle do nich masz szafkę, wychodzącą na drzwi przesuwne. Ile cm przejścia zostało Ci w przypadku tych foteli?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-03-25, 00:50   

rviru, kupiłem podobny jak ten z pierwszego linku. Jednak nie 65 a 75mm. Zmierzyłem jeszcze raz dla pewności. Znalazłem na wishu i juz do mnie idzie.

KASZUB, zamiast pompki będzie jak u reavena. Pewie zda egzamin.

Kudł4ty, jeszcze szafki nie mam, ta pierwsza była tymczasowa, ale mniej więcej tyle będzie przejścia. Niestety nie pamiętam, jaka tam była odlgegłość, ale w piątek, jak będę w kamperze, to postaram się zmierzyć. W obecnym Nissanie mam takie samo rozwiązanie, ale inna kanapa drugiego rzędu i da się spokojnie przejść.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-04-17, 10:41   

Cytat:
W poprzednich postach widziałem, że zamontowałeś fotele II-go rzędu i równolegle do nich masz szafkę, wychodzącą na drzwi przesuwne. Ile cm przejścia zostało Ci w przypadku tych foteli?


Kudł4ty, sorki, że dopiero teraz odpisuję, ale mogłem pomierzyć odległośc, jako iz szafka kuchenna jest na miejscu i fotel drugiego rzędu ma zabudowę. Odległośc to 41cm, da się wygodnie stać "przy garach".

Postaram się wrzucić tez później jakies fotki, bo trochę sie zmieniło od ostatniego wpisu :mrgreen:
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kudł4ty 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Mercedes-Benz Sprinter 316CDI
Dołączył: 22 Mar 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-17, 12:53   

Super, dzięki za info :D
W takim razie u mnie może też 'wyda'. Kupiłem auto już z dołożonym drugim rzędem foteli, jeżeli się nie mylę, to ze starego Mastera. Usunęliśmy jeden podłokietnik i zwęziliśmy ramę, więc jakieś 10 dodatkowych cm udało się zwęzić :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-04-17, 13:01   

Troszkę fotek i opisu.

1. Kuchnia

Szafka kuchenna będzie miała za zadanie schowac butlę gazu 11kg. Nad nią (nad butlą) jakaś szuflada chyba będzie, albo tylko półka. Ogranicza trochę zapalnik piezo do kuchenki. Między lodówką a gazem udało się wąską szafkę wygospodarować - szerokość 17cm. Jeszcze nie wiem, jak ją zrobić. W niej są zawory gazowe od kuchenki i bojlera. Lodówka siedzi pod zlewem - zamiast fabrycznych nóżek, wkręciłem śruby M8 poprzez deskę, żeby można było lodówke przykręcić do podłogi.
Blat kuchenny pokryłem bejcą i na to emulsja bezbarwna na połysk, ale nie wiem, czy jakiegoś twardszego lakieru nie zastosuję.
Sama kuchenka - dobrze, że miałem szablon do wycięcia, bo kształt, jaki trzeba wyciąć to nie tylko prostokąt i pewnie zeszło by mi trochę na zrobienie takowego. Co prawda w instrukcji jest rysunek otworu z wymiarami z skali. Na szczęście kolega miał szablon na kartonie kuchenki (że też Dometic nie daje szablonów na każdej kuchence). Natomiast sama kuchenka - pokryta jakąs cholerną samoprzylepna taśmą ochronną, która zostawiła ślady po kleju. Czym bezpiecznie dla nierdzewki usunąć? Zmywacz do paznokci? Rozpuszczalnik ftalowy?
Do zlewu jeszcze musze odpływ zrobić - będzie ciasno i pewnie odpływ będzie z tyłu tej wąskiej 17-centymerowej szafki (tam juz idzie nitka gazu do bojlera).


Ściana między kuchnią a łazienką - gotowa do oklejenia


I oklejona


Wstępne przymiarki szafki


Ten róg musiałem przyciąć, żeby dołem doszło


I kolejna przymiarki :)


Pierwszy raz w rekach!


Chwilę mi zajęło opanowanie frezareczki, ale po kilku próbach udało się uzyskać sensowną krawędź.


Hmmm, chyba nie tak to robię


O, tak lepiej!


Kolejne przymiarki


Róg też fajnie wyszedł


To tniemy!


Po kilku malutkich poprawkach kuchnia ląduje na miejscu


Pora na bejcowanie


I kolejne przymiarki - tu już z lodówką


I inne spojrzenie


Trzeci kawałek rurki dopiero się udało dopasować


Uszczelka w miarę łatwo się wkładała, ale za to łatwo wychodziła przy próbie podniesienia i trzymania za krawędzie kuchenki


Trzeba wymienić przewód na dłuższy... Tego z pół metra brakuje.


No i finalnie już wszystko na miejscu...





2. Sypialnia - okno

Moje perypetie z oknem do sypialni to 3 miesiące czekania... Z Chin było by szybciej. No chyba że by utknęło w Kanale Sueskim :mrgreen:
Zamówiłem okno 8 stycznia. Miało być za 2-3 tygodnie. Po miesiącu ni widu ni słychu. Sklep też zamówionego od dostawcy okna nie ma. Czekamy. Po kolejnych dwóch tygodniach zaczynam się dopytywać - ponoc sklep juz ma notkę o wysyłce od dostawcy i za kilka dni będą mieć, to mi wyslą. Kilka dni przeciągnęło się w 2 tygodnie. Sklep nie wie, co się stało. Tak ja by nie mogli zadzwonić i się spytać. Mnie już strzelało powoli. Po kolejnych dniach sklep nie odpisuje na maile, gośc od zamówień ma pełną skrzynkę w telefonie i nie mozna nawet się nagrać na pocztę. Ale zaatakowałem ich na messengerze. I o dziwo - po rozmowie z jakąs babeczką, zuepłnie nieswiadomą sprawy, udało mi się dowiedzieć, że dostawca nie mial na stanie okna w moim rozmiarze 70x35, więc zlał kompletnie sklep i nie poinformował ich o tym. Sklep sobie czekał i miał mnie w d.pie. Ja się dobijałem, a sklep nic. W końcu po nerwowej rozmowie sklep sprawdził u dostwacy okna i znalazo się okno, ale 70x30. I czy mi pasuje. jako że 70x30 był moim pierwszym wyborem, to przystałęm na warunki i poczekałem te kolejne kilka dni. I rzeczywiścei - po kilku dniach miałem okno! To od razu na nastepnym wolnym okno zamontowałem - oto ono:


Najpierw zaznaczamy - będę ciął od wewnątrz - jakos lepiej idzie


I jest dziura!


Hello world!


Wstępne przymiarki i podpiłowywanie i dziura gotowa do zabezpieczenia

Jak schła farba zabezpieczająca, to w międzyczasie pracowałem nad kuchnią. I tak raz okno raz kuchnia :)


Klej nałożony - mozna wstawiać okno


Klej wypłynął, czyli nie było za mało. Ale i tak jeszcze dołożyłem ciutkę. lepiej za dużo niż za mało :)


Wszystko uszczelnione, docisnięte, skręcone. Można dać zaschnąć klejowi.


Taśmę maskującą już tez można zdjąć


Zacząłem od razu robić ramkę wokół okna. Będzie można wypełnić izolacją i przykryć sklejką.




Tu sklejka tylko położona "do zdjęcia"


A wieczorem było kładzenie wykładzinki. Można się będzie brać wreszcie za górne łózko :)


Wstępnie docięta wykładzina


I okienko już na miejscu :)


Dzieciaki mają ubaw z wielkości okna :wyszczerzony: Śmieją się, że jak niby mamy przez nie wyglądać :wyszczerzony:

I jeszcze widoczek na tył :)


Myślę, że z 2-3 tygonie pracy i wszystko będzie gotowe. Tylne drzwi będą naprawiane - mam reperaturki i w kwietniu, jak się uda, będą zrobione. Drzwi będą zaizolowane i obite sklejką. Wykładzinę musmy dokupić, bo braknie.
Zostały tesz szafki górne w kuchni i nad stolikiem do zrobienia. Stolik, drzwiczki, szafki w sypialni.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-04-22, 18:40   

Próba ogniowa zakończona sukcesem. Próba szczelności gazu sprayem też zakończona sukcesem. Na dniach będe robił próbę manometrem i zobaczymy, co wyjdzie.



Obydwa łóżka już są. Pora zamówic materace. córka zadowlona, że będzie tym razem jeden duży io że nie będzie wpadać pomiędzy materaca. jak obecnie w Nissanie :)



Powoli powstają też narazie górne szafki - już się dzieci podzieliły, kto którą szafkę bierze :)







Wzięlismy sie też za szafę. Dół już jest, widać, że będzie gładki :)



Jak widać - jedni szlifują sklejki a drudzy szlifują język, czytając ksiązki :mrgreen:

_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-04-23, 16:44   

Podpowiedzcie coś koledzy :)

Łóżka robię z desek, na których będzie leżał materac. Żeby była wentlacja materca. Ale - leżąc wygodnie na dolnym łózku będziemy widzieć deski i spód materaca dzieci. Można to przykryć cienka sklejką, ale wtedy idea wentylacji pojdzie "się czesać". Jak to zrobić, żeby "i wilk syty i owca cała"?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-04-23, 17:09   

Mavv napisał/a:
Jak to zrobić, żeby "i wilk syty i owca cała"?

To bardzo proste musisz podbić "surówka" tzn. tkaniną podbiciową która przepuszcza powietrze.
Jakaś bawełna będzie najleprza. Jak chcesz wykonać maskowanie sklejką to nic prostrzego . Montujesz w sklejce dwa otworki wentylacyjne i zaślepiasz takimu małymi wywietrznikami.
:spoko

_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-04-23, 17:21   

Andrzej 73, dzięki! Myślałem o czymś takim właśnie. Tylko że zamiast dwóch dać kilka, żeby powietrze mogło swobodnie w środku przepływać.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2021-04-23, 19:55   

Górne łóżko mam z pełnej sklejki. Nic się nie dzieje z materacem. W kamperze chyba nie będziesz żył 365/rok ?? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-04-23, 20:05   

reaven22 napisał/a:
Górne łóżko mam z pełnej sklejki. Nic się nie dzieje z materacem

Nie robiłbym tego celowo jeśli mam wiedzę , że należy to zrobić inaczej czyli poprawnie.
Cyrkulacja powietrza w wyściółkach jest bardzo istotna.


Mavv napisał/a:
Tylko że zamiast dwóch dać kilka, żeby powietrze mogło swobodnie w środku przepływać.

Będzie swobodnie przepływać jeśli zamontujesz wywietrzniki na skrajnych częściach sklejki.
Podczas użytkowania materaca powietrze będzie zasysane i wypychane , a to wystarczy do cyrkulacji.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-04-23, 20:17   

reaven22 napisał/a:
Górne łóżko mam z pełnej sklejki. Nic się nie dzieje z materacem. W kamperze chyba nie będziesz żył 365/rok ?? :)


W pierwszym też miałem z pełnej sklejki. Po chyba 3 latach zrobiłem otwory wentylacyjne, bo miałem wrażenie, że nie jest do końca sucho. Poprawiło sie po zrobieniu otworów. W Irlandii klimat jest wilgotny.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-04-23, 20:19   

Andrzej 73 napisał/a:
Będzie swobodnie przepływać jeśli zamontujesz wywietrzniki na skrajnych częściach sklejki.
Podczas użytkowania materaca powietrze będzie zasysane i wypychane , a to wystarczy do cyrkulacji.


O widzisz, o tym nie pomyślałem. Rzeczywiście, zrobie na skrajach i będzie dobrze.
Dzięki Panowie! :spoko
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-04-23, 21:07   

Tu nie chodzi o klimat tylko o wydzielanie potu podczas snu. To taka mała zawodowa informacja.
Dobra na dzisiaj koniec z meblami , bo miałem ciężki tydzień.
Kolego Mavv działaj i wrazie czego pytaj , polecam się.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Neno 
zaawansowany


Dołączył: 14 Lip 2011
Piwa: 73/24
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2021-04-24, 08:20   

reaven22 napisał/a:
Górne łóżko mam z pełnej sklejki. Nic się nie dzieje z materacem. W kamperze chyba nie będziesz żył 365/rok ?? :)


Ja też tak miałem, przez 3 lata pełna sklejka + na to materac i nic złego się nie działo z nim, nadal go mamy.
Teraz się waham, bo jakby będziemy jednak 365dni w roku tam spędzać, dla spokoju ducha dam pewnie te kilka otworków...

W domu tez mamy taką fanaberię, że przez pół roku spaliśmy na materacu rzuconym na podłogę - również wszystko ok. Pewnie dlatego, że wentylacja inna, i co jakiś czas był podnoszony, by podłogę ogarnąć.
_________________
https://www.youtube.com/c...idC1vPGRfkTj4GA
https://www.facebook.com/PERYPETIE-323246362400502
https://www.instagram.com/_perypetie/
http://www.przezswiat.eu/blog
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***