Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kampera Ducato L3H2 2016 rok
Autor Wiadomość
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-11, 18:57   Budowa kampera Ducato L3H2 2016 rok

Witajcie, w 2015 roku kupiłem używanego kampera, z którym miałem sporo przygód. Można o nich poczytać tutaj.

Klika dni temu po 3 miesiącach poszukiwań kupiłem w końcu bazę Fiata Ducato h2l3z 2016 roku z przebiegiem 140 tys km. Zaczynamy spokojną budowę, kampera dla dwóch osób i psa.

Pierwsze zakupy:
fotel pojedynczy pasażera za 1850zł zupełnie nowy z salonu.



materiały do ocieplenia, zbiornik na wodę i zestaw do jego montażu też już kupiony. Teraz zastanawiam się nad lodówką. Na pewno będzie to lodówka kompresorowa na 12V. Poprzednio kupiłem przetwornicę Techtron, która padła mi 3 razy i kompletnie nie nadawała się do montażu w kamerze. Miała wytrzymać start lodówki, ale niestety wytrzymała kilka dni. Teraz lodówka będzie zupełnie inna. Tutaj pytanie: ma ktoś taką lodówkę?

Jest tańsza niż Dometic o 1 tysiąc złotych, a parametry te same. Poradzicie?
Będę na bieżąco pisał o postępach, Wasze cenne rady, ludzi, którzy przez to przebrnęli są nieocenione. Na razie auto jest u mechanika, więc nie ma zdjęć. pozdrawiam
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-12-12, 08:25   

1850 z vatem? Normalna cena bez znajomosci?
To trzeba takich idiotow uswiadomic... https://allegro.pl/oferta/vw-sharan-99r-komplet-foteli-welur-przod-tyl-8615620883
Dzizas.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-12, 11:17   Fotele

Zależy czy chcesz mieć fotele trupy czy dołożyć trochę i mieć nowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2019-12-12, 13:37   

Tak mogą wyglądać fotele ducato 2 z nowym materiałem. Za 2 fotele + wszystkie poduszki + deska ( 2.2m x 0.8) zapłaciłem 1200zł.
Może jednak warto dać używkę do obicia?!

IMG_20191130_144330 1.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 571,93 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paszczak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Transit Custom
Dołączył: 27 Gru 2017
Piwa: 7/10
Skąd: Sopot
Wysłany: 2019-12-12, 14:01   

Mam mniejszą wersję tej lodówki. C50i.

Ledwo rok więc ciężko się wypowiedzieć o trwałości.

Działa bardzo dobrze. Jedyne co mnie denerwuje to tandetne pseudodrzwiczki do "zamrażalnika". Bardziej to kawałek plastikowej klapki.
_________________
Kakaryka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekM 
stary wyga


Twój sprzęt: Blaszana Choinka Jumper L3H3
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 25/24
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2019-12-12, 14:06   

Moulder, twoja kasa, twoje pomysły. Innym nic do tego.
Pisz dalej, słuchaj konstruktywnych uwag i rób po swojemu.
_________________
Misiów5
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-12-12, 16:06   

Heh... śmieszna historia...
udało mi się wkleić link do aukcji który wklejałem wcześniej do innego wątku (ostatecznie usunąłęm) i moja wypowiedź została zrozumiana całkowicie na opak :haha:
Uważam że to wcale nie drogo jak za nowy fotel z podstawą, sam szukałem w swoim czasie fotela pasażera ale ceny po 1500 za używkę mnie rozwalały
Chciałem wkleić ten link
https://allegro.pl/oferta/fotel-pasazera-fiat-ducato-poleacam-8569132188
a są nawet używki po 2300..

wziązku z czym ponawiam pytanie czy to regularna cena :D
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2019-12-12, 18:05   

Moulder napisał/a:
Witajcie, w 2015 roku kupiłem używanego kampera, z którym miałem sporo przygód. Można o nich poczytać tutaj.

Cytat:
Wniosek: jedziecie do Skandynawii? Macie kampera opartego o platformę trojaczków: Jumper, Boxer Ducato? Wymieńcie za grosze w Polsce to czego się nie spodziewacie, że się zepsuje: łożyska wszystkich kół, alternator i rozrusznik. Inne rzeczy oczywiście profilaktycznie każdy wymienia, niemniej przedstawione problemy są podobno standardem w pojazdach opartych na tej najbardziej popularnej kempingowej platformie w Europie.


O ja pierdziu... :diabelski_usmiech
Warto przeczytać co podlinkował Moulder w pierwszym poście »»» LINK
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-21, 18:51   ducato

Oto moje auto:



i z drugiej strony:



auto jest świeże, bo z 2016 roku, ale było dosyć zaniedbane mechanicznie. Zostawiłem u mechanika 4 tys PLN, łącznie z naprawą synchronizatora w skrzyni biegów. Teraz koncentracja na budowie.

Na kolejne etapy czekają:
Taśmy butylowe, alufox i styrodur:




Kibelek z kasetą wyciaganą z boku auta:



Zbiornik na wodę z kupionymi już zaworami metalowymi, po przygodach z plastikowymi nigdy ich już więcej:



Kuchenko-zlew ze zrobionym własnoręcznie szablonem, Dometic wstydź się, żeby nie było w zestawie




Okno dometic:



Pierwsze prace polegały na zdjęciu płyt z paki, które zamiast być przykręcone zostały przyklejone jakimś mamutem, którego nie dało się niczym odkleić. Tylko system dźwigni i piłowania kleksów kleju długą piłą od spodu dał rezultat:








Jest teraz kilka dni wolnego więc ventusky.com i codzienne sprawdzanie pogody czy można pracować! Trzymajcie kciuki.
Czy macie jakiś pomysł na idealny układ zabudowy na mojej długości samochodu?
Mam już wstępny, zakładający łóżko z pufów, które na dzień będzie składane a w środku będzie stół. Nie jest to Ducato maxi, dlatego nie zmieści się wszystko. Walczę z miejscem o prysznic w kabinie, ale nie wiem czy się uda. Jeśli macie podpowiedzi odnośnie rozkładu wnętrza piszcie.
Pozdrowienia na święta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-22, 19:04   Nowe opony i felgi

Żeby auto wygladało jak nowe planuję zakup nowych felg i opon. Szukając w oponeo znalazłem niesłychanie pozytywne oceny chińskich opon Zeetex ct200link
nie wiem czy wogóle brać je pod uwagę, ale cena jest dwukrotnie niższa niż innych nawet z gorszymi opiniami.

Komplet nowych felg 15 cali to wydatek 700zł.
link
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-24, 16:26   Zbiornik wody zamontowany

Dzisiaj z okazji ładnej pogody była okazja do zamontowania 90 litrowego zbiornika na wodę pod samochodem oczywiście. Bardzo fajne rozwiązanie kupować zbiornik do konkretnego modelu. Linki od ręcznego fajnie chowają się w specjalne miejsce w zbiorniku.







Walczę teraz z wyczyszczeniem paki, przede wszystkim od kleksów super mocnego kleju typu mamut i od piachu, który poprzedni właściciel chcąc nie chcąc nawrzucał do otworów pod plastikowymi zaślepkami po obu stronach pojazdu przy samej podłodze. Czy po usunięciu tego piachu jest jakiś sposób na dobre zabezpieczenie tych przestrzeni, bo zabudowa zamknie je na amen.







Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz może pomożecie. Szukałem w książce instrukcji obsługi, ale nic nie znalazłem. Po jakimś czasie jak mam otwartą pakę czyli tylne drzwi motylkowe włącza się jakiś irytujący sygnał który trwa kilkanaście sekund co jakiś czas. Informuje tez przy zamknięciu centralnego i otwarciu auta ze chyba są nie zamknięte drzwi. Nie sposób pracować bez otwartych drzwi. Mieliście coś takiego? Czy muszę znowu odwiedzać serwis żeby to ustrojstwo wyłączyć? Nadmienię, że auto nie ma żadnego alarmu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-01-01, 12:25   Kolejny etap prac

Dzięki przerwie świątecznej udało się troszkę zrobić w kamperze:

-wstawione okno dachowe 40x40(temperatura jednak niska i klej sikaflex słabo wiąże)
-3/4 podłogi zrobionej: listwy, styrodur xps + sklejka na wierzch
-wstawiony zawór do zbiornika z wodą i podpięty wąż zrzutowy do niego
-wymontowana gródź
-wymontowana ławka 2 osobowa

Pytanka:
-Zastanawiam się nad sprzedażą grodzi i ławki, czy takie rzeczy są w ogóle sprzedawalne?
-Jakie byście okna wstawili w dachu w przedniej części pojazdu: 28 czy 40 cm?
Z przodu będzie łazieneczka z wc i tam myslałem o 28cm i po drugiej stronie nad kuchnią też 28 cm. Starczy czy jakieś inne rozwiązanie?

W międzyczasie przyszła Truma Combi 4000 z zestawem przyłączeniowym i kominem.

Niedługo ocieplanie ścian i dachu.

opony kupię jednak te:

Uniroyal

Idealne opony Michelina agilis camping kosztują około 600zł. Te uniroyale są połowę tańsze i prawie dokładnie takie same opinie mają przez użytkowników kamperów.





Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-01-05, 19:52   Re: Zbiornik wody zamontowany

Moulder napisał/a:
Dzisiaj z okazji ładnej pogody była okazja do zamontowania 90 litrowego zbiornika na wodę pod samochodem oczywiście. Bardzo fajne rozwiązanie kupować zbiornik do konkretnego modelu. Linki od ręcznego fajnie chowają się w specjalne miejsce w zbiorniku.


Ten zbiornik ma pojemność całkowitą 90l czy użytkową? Zauważyłem że tylko jedna z dwóch górnych części ma króciec do odpowietrzania, więc w drugiej będzie powietrze i nie wypełnisz jej wodą. Chyba że zrobisz w niej od góry napełnianie, w drugiej będzie odpowietrznik, a w najniższym punkcie spust.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-01-06, 09:51   Zbiornik

Ten zbiornik to miejsce na brudna wodę. Napełnianie zbiornika wężem 19 mm od góry jest już przygotowana instalacja w podłodze. Ale podpowiedz z odpowietrznikiem bardzo cenna. Dziękuję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-01-06, 10:13   Odpowietrznik

Po przemyśleniu tematu odpowietrznikiem będzie otwór brodzika z którego woda będzie spływała do zbiornika podobnie jak z kuchni. Zbiornik ma 90 litrów ale nie mierzyłem jeszcze dokładnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***