Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kapsuła na pickupa AZAR4
Autor Wiadomość
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-01-21, 17:29   Kapsuła na pickupa AZAR4

Byłem dzisiaj z wizytą w firmie produkującej kapsuły Azar4, uważnei ją oglądałem, w różnych wariantach (na placu jest kilka) i długo rozmawiałem o szczegółach. Brałem też udział w przejażdżce w terenie z kapsułą zamontowaną na Fordzie Rangerze. Chcę tutaj podzielić się wrażeniami.



Na początek ogólne wrażenie - kapsuły wyglądają rewelacyjnie, bardzo solidnie, estetycznie, ładnie komponują się z samochodami. Wykończenie w wersji premium wygląda bardzo ładnie, w wersjach off-road jest znacznie bardziej utylitarne, a w wersji standard dostajemy w zasadzie pustą skorupę do zagospodarowania w/g swojego uznania.

Jest to sprzęt raczej drogi i raczej wygląda na swoją cenę. Producent zastrzega, że szczegóły oferty są objęte tajemnicą, dlatego powiem tylko, że cena wersji premium czy premium plus jest zbliżona do ceny podwozia, a wyposażenie stanowi prawie połowę ceny. Czy jest tej ceny warte? To bardzo indywidualna kwestia. W mojej ocenie wygląda na sprzęt, który wytrzyma dekady. W mojej ocenie może być jednak przesadnie dopieszczony - widać, w co idą pieniądze i po prostu nie jestem pewien, czy mnie te pieniądze tam są potrzebne. Kapsuła zrobiona jest tak, żeby przetrwać 2-3 podwozia.

Konstrukcja to kompozyt. Dokładnego składu nie znam, ale słyszałem o włóknie szklanym, sklejce szkutniczej oraz pianie zamkniętokomórkowej. Tak na oko wygląda to jak jacht i wcale bym się nie zdziwił, gdyby były tam użyte technologie szkutnicze - szczególnie, że producent jest z Gdańska.

Zalety, które dostrzegłem:
  • Niesamowicie solidna konstrukcja. Można na niej stać, skakać, nie zdziwiłbym się, gdyby po dachowaniu została cała. Grzmotnięcia jakimiś gałęziami nie robią na niej żadnego wrażenia (chyba, że trafisz w okno).
  • Wykończenie w wysokim standardzie.
  • Na pokładzie pełnowymiarowa kabina prysznicowa.
  • Nadaje się do podróży 2+1. W środku jest więcej miejsca, niż się spodziewałem.
  • Dość niska masa - jakieś 500-600kg zapakowana i zalana.
  • Opływowy kształt - nie wydaje jakichś znaczących odgłosów w czasie jazdy, co może sugerować niewielki wpływ na spalanie.


Wady, które rzuciły mi się w oczy:
  • Mocowanie wymaga pewnych ingerencji w podwozie, demontażu tylnej burty i zamontowania dodatkowych uchwytów.
  • Nie ma w środku dedykowanego miejsca na lodówkę, producent sugeruje turystyczną kompresorową.


Ogólnie - bardzo fajnie, solidne i ładne, dość drogie, wygląda na warte ceny. Nie wiem, czy nie jest to przesada jak na moje potrzeby. Potrzebuję się nad tym przespać.

Jeśli macie jakieś pytania - walcie śmiało.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 559/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-01-21, 18:47   

Nie wiem czy to ta sama firma ale raczej tak. Chciałem zobaczyć kapsułe w Nadarzynie na targach ale podejście obsługi do klienta bardzo mnie zniechęciło. Zachowywał się jakby robił łaskę. Odpuściłem więc choć nie wykluczam takiego rozwiązania gdy będę jechał do Azji tzn Indie, Nepal.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-01-21, 19:16   

Ja obsługę oceniam jako jak najbardziej pozytywną, choć oczywiście to nijak nie świadczy o Twoich odczuciach. Fakt, że podjechałem nowym Hiluxem, żeby się przymierzyć, mógł mieć znaczenie - tak samo, jak możliwość zmęczenia targami. Odniosłem wrażenie, że to raczej rodzinny interes.

Tak czy siak - kapsułę obejrzeć warto.

EDIT: Przez co mam na myśli - nie skreślaj jej tylko z tego powodu, że ktoś mógł mieć gorszy dzień lub być po prostu zmęczony.
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 559/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-01-21, 19:23   

koder napisał/a:
kapsułę obejrzeć warto.


Taki miałem plan ale wyszło jak wyszło. Bardzo jej byłem ciekaw ponieważ walczą we mnie dwie koncepcje. Coś takiego albo bus 4x4. Kapsułę można posadzić na fajnym samochodzie, bus natomiast daje trochę więcej miejsca ale mniejsze zdolności terenowe. Sam nie wiem. Mam zarezerwowanego w lutym hiluxa w Namibii. Pojeżdżę ciut po Afrykańskich drogach to może się przekonam. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 184/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-01-22, 06:42   

Ja z innej beczki.......

mam nadzieję ;że posiadane przez Was Hiluxy ; Rangery czy Nissany są bardziej wygodne od tych które musze używac w Afryce czy Azji :gwm
Po godzinie - dwóch wysiada mi kregosłup takie mają sztywne zawieszenie .Są strzasznie niewygodne . I jada max 120 km/h. Nie wiem ; może te "moje" to jakaś cheaper version :-/
:niewiem:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-01-22, 07:21   

Pewnie są różne wersje. Ja zrobiłem moim jakieś 400km przed zakupem, teraz nowym 1700km (od świąt), łącznie z 12h trasą do Gdańska przez malowniczy korek pod Piotrkowem Trybunalskim. Na wygodę absolutnie nie narzekam, prędkości autostradowe są jak najbardziej używalne (choć spalanie, oczywiście, rośnie - jak w każdym samochodzie). Mówię tu konkretnie o 8 generacji - ponoć wcześniejsze były istotnie mniej wygodne.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-01-22, 08:30   

gryz3k napisał/a:
koder napisał/a:
kapsułę obejrzeć warto.


Taki miałem plan ale wyszło jak wyszło. Bardzo jej byłem ciekaw ponieważ walczą we mnie dwie koncepcje. Coś takiego albo bus 4x4. Kapsułę można posadzić na fajnym samochodzie,bus natomiast daje trochę więcej miejsca ale mniejsze zdolności terenowe. Sam nie wiem. Mam zarezerwowanego w lutym hiluxa w Namibii. Pojeżdżę ciut po Afrykańskich drogach to może się przekonam. :spoko


jesteś pewny, że pick-up z ciężkim tyłem, ciężarem przesuniętym sporo poza oś i wypiętrzonym daje większe możliwości terenowe nad busa z pełnym 4x4?
Oj chyba nie.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sienek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymercamp 46 1992
Dołączył: 02 Wrz 2018
Piwa: 3/1
Skąd: Kostrzyn nad Odra
Wysłany: 2020-01-22, 08:59   

Udalo Ci sie zrobic jakies fotki tej kapsuly?
Najbardziej interesuje mnie gdzie i jak wcisneli ta kabine prysznicowa.

W wersji demo jej nie ma
https://www.youtube.com/watch?v=CmwGVb2stCo

Rozmawialem z nimi we wrzesniu o kapsule do Hiluxa - cytat:

"Cena netto wersji premium to 98 900 zł"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-01-22, 10:04   

Zdjęć nie robiłem, ale kabinę widać tutaj:



Cała "łazienka" to po prostu wodoszczelne pomieszczenie, w rogu jest umywalka z wyciąganą głowicą, która służy za prysznic.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-22, 10:21   

Warto było pomierzyć ile wystaje poza podwozie,zapewne to jest maksimum na ile wolno zgodnie z przepisami.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-01-22, 10:45   

Wystaje pół metra, ale to ze względu na kąt zejścia - gdyby wystawał więcej, to miałby problem z górkami. Zgodnie z przepisami można ponad metr.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 559/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-01-22, 10:52   

bert napisał/a:
jesteś pewny, że pick-up z ciężkim tyłem, ciężarem przesuniętym sporo poza oś i wypiętrzonym daje większe możliwości terenowe nad busa z pełnym 4x4?
Oj chyba nie.


No właśnie o to chodzi. Wadą może być też to, że siedzi się w osobówce i nie ma połączenia z częścią mieszkalną. Może to mieć znaczenie dla bezpieczeństwa w dzikszych krajach. W razie kłopotów trzeba wyjść z zabudowy i przejść do samochodu. Trudno też w czasie jazdy wysłać żonę po kawę czy kanapkę.
Przy tej cenie troszkę traci sens koncepcja z uniwersalnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-22, 11:01   

koder napisał/a:
Wystaje pół metra, ale to ze względu na kąt zejścia - gdyby wystawał więcej, to miałby problem z górkami. Zgodnie z przepisami można ponad metr.

Czyli jakiś dolny skos składany jest możliwy.Fajnie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-01-22, 18:48   

A dla mnie to lipa.
Wystarczy porównać wymiary toyoty z kapsułą, z małym sprinterem i powinna się zapalić czerwona lampka.
Tym się nie da jechać

poz
tolo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-01-22, 19:12   

4x4camper napisał/a:
Tym się nie da jechać

Dziwne, bo jeździło spoko - i po szosie, i w terenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***