Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja słupka pod pasy 3 trzy punktowe
Autor Wiadomość
Żywiec 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączył: 30 Gru 2019
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Uć
Wysłany: 2020-02-19, 09:03   Instalacja słupka pod pasy 3 trzy punktowe

Cześć,

czy ktoś z Was instalował u siebie słupek/podporę pod poasy 3 punktowe przy ławce z tyłu? Chciałbym zamienić pasy biodrowe na 3 punktowe i zainstalować tam foteliki dla dzieci.

Widziałem wcześniej kilka takich projektów ale nie jestem w stanie namierzyć twórców ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-02-19, 09:08   

Jeżeli chcesz mieć solidnie (bo homologacji to mieć i tak nie będzie) to musisz przyspawać pionowy słupek do istniejącej konstrukcji. W połowie jego wysokości (lub wyżej) powinien jeszcze być odciąg przykręcany do podłogi. To tak jak ma być solidnie i pewnie. Ale z tego co widzę w kamperach bywa różnie..... u mnie przykładowo jest homologacja na 6 osób czyli 4 siedzą właśnie na dwóch kanapach. Przy czym jedna ma ramę stalową i do niej przykręcone biodrowe a pod drugiej stronie stołu...... przykręcone do płyty wiórowej :) i nie ma śladu po ramie. Może dlatego że tyłem do kierunku jazdy? Nie wiem. Przecież pasy mają chronić nie tylko przy hamowaniu .... a tu fabrycznie przykręcone dwa miejsca do płyty wiórowej :confused
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Żywiec 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączył: 30 Gru 2019
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Uć
Wysłany: 2020-02-19, 10:29   

Dzięki Marek.

czy ktoś ma może zdjęcia z takiego projektu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-02-19, 10:39   

Wszystko zależy od tego jak obecnie masz montowane pasy biodrowe i ile masz miejsca za/przed/pod konstrukcją. Jeżeli za kanapą masz przykładowo szafę to luz. Wstawiasz za nią profil, na odciąg też się znajdzie miejsce. Ale jak masz np tak jak ja kuchnię...... to jest trudniej :)

Aha i jeszcze kwestia tego jaki będziesz miał zwijacz. Skąd i z jakiego auta. Każdy samochód może mieć inaczej zabudowane zwijacze. A pamiętaj, że zwijacza nie możesz zabudować w innej orientacji niż fabrycznie był przewidziany bo to nie będzie działać. Nie wyciągniesz pasa :) nie możesz nawet kilku stopni przechylić. Do tego orientacja śrub i górnej spinki. Nie da się tym dowolnie obracać bo jest przewidziane do jednej konkretnej orientacji. A żadnego elementu nie obrócisz bo byś musiał rozcinać pas. Dlatego to jest ważne żebyś najpierw przemyślał jakie masz możliwości. Czy zwijacz w pionie czy w poziomie. Czy na poziomie siedziska, czy na dole, czy na górze.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2020-02-19, 15:09   

Mój słupek (bez homo) był częścią ramy ławki (str.19), mocowany do podłogi i do przetłoczenia boku. Oczywiście odpowiednie śruby i podkładki. Miałem, było mocne, ale czy w razie W by wytrzymało, nie wiem.
Generalnie konstrukcja jest na tyle wytrzymała na ile jest wytrzymały najsłabszy element. Według mnie najsłabsze są blaszki szyn fotela, a właściwie te fragmenty z otworami do przykręcenia do ramy. Tam tej blaszki wokół otworu jest tylko kilka/kilkanaście milimetrów.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/331
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-19, 16:20   

Sa do kupienia gotowe stelaże posiadające atest do mocowania pasów. Np.do Ducato III montuje się je tak, że pod samochodem obejmą przykręcamy całość do ramy samochodu. Wrazie wypadku stelaż nie zostanie wysłany z podłogi. Było o tym podajże w modnym obecnie temacie o końcu przerabiania busów na kampery :spoko

https://m.olx.pl/oferta/kamper-camper-lawka-siedzenie-kanapa-CID5-IDCKpCo.html
A tutaj ktoś coś takiego używane sprzedaje na olx
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 218/487
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-02-19, 18:06   

LukF napisał/a:
A tutaj ktoś coś takiego używane sprzedaje

to nasz user Mirek Kliny :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Żywiec 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączył: 30 Gru 2019
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Uć
Wysłany: 2020-02-19, 18:44   

Tak sprzedaje tylko po drogości :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***