Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
grudniowy Caravaning Ekspert
Autor Wiadomość
48a-ELANKO 
weteran
dawniej: 48a-ELANKO


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2007
Piwa: 125/78
Wysłany: 2008-12-30, 12:14   grudniowy Caravaning Ekspert

Dziękuję Gosi i Tadeuszowi za super przeprowadzony przez WAS wywiad w ostatnim numerze CE! Od tego rozpocząłem lekturę i całą resztę magazynu skończyłem tego samego wieczora... no a za zdjęcie "miłośników piesków" wyściskam Was wszystkich!!!
_________________
Ela i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-01-05, 15:16   

Dostałem dzisiaj nowy numer CE. Zacząłem czytać od końca. Jakoś tak poręczniej. I co? Pierwszy artykuł na jaki trafiłem sprowadził mnie do parteru. Pewnie muszę zbadać sobie IQ.
Czy to może magia Świąt czy Sylwestra, bo nic nie kumam o czym napisał "Gucio" w artykule "Ponad Podziałami" Może ktoś oświeci mnie o czym jest tam napisane?
Cytat: "Na początek chciał bym (jeśli można) zabrać głos w dyskusji na temat podziałów między kamperowcami a przyczepowcami"
Abstrahując od takich sformułowań (jeśli można), a jeśli nie można to co to zmienia, gdy już napisane? ale tu się pewnie trochę czepiam. :haha:
Czemu, po co, wałkowany jest zawzięcie wyimaginowany temat podziałów?
Czy nie jest to przypadkiem temat z rodzaju, "aby było o czym mówić i pisać?
Przecież ta dyskusja zamienia się powoli w bełkot.
"Gucio" jest przeciwnikiem takich podziałów.
Kilka cytatów:

Niestety, najczęściej takie podziały tworzą ludzie posiadający samochód kempingowy i to oni uważają się za "lepszych" (Sam posiada przyczepę.)

Bo "normalne" kluby, które mają swoją siedzibę.. (reszta to nie normalne)

Co to za klub, który faworyzuje tylko przyczepowców lub tylko kamperowców? Taki klub nie powinien mieć w nazwie "caravaningowy" (o którym ze znanych nam klubów On pisze?)

No przepraszam czy caravaning polega na dotarciu do celu w jak najkrótszym czasie? To chyba jakaś pomyłka nazwać siebie caravaningowcem i żyć z zegarkiem w reku. (co ma piernik do wiatraka. Skąd wziął taką definicję caravaningu)

Mniej więcej w połowie artykułu wychodzi szydło z worka.
cytat:
Bzdura! Przyczepa ma tę zaletę nad kamperem...
A co do rowerów.... Na różnych wypadach wczasowych, weekendowych, zlotowych obserwuję tendencję wożenia rowerów, bo jest założony bagażnik i źle wygląda pusty.

O człowieku który ma inne zdanie niż autor napisane jest, że "jest despotą, samolubem,i odludkiem" A ludzie którzy widzą podziały to osoby mające "problemy emocjonalne"

A tutaj to jawna manipulacja "Teraz o zlotach... Są wyznaczone tereny dla jakichś klubów... i jest tak, że przyczepy same a kampery same.

Coś początek artykułu inny a koniec...?
Autor w trakcie pisania artykułu podkręca sam siebie i robi woltę o 180 stopni.

I teraz odpowiedź na pytanie postawione na początku:
Czemu, po co, wałkowany jest zawzięcie wyimaginowany temat podziałów?
Może problem istnieje na prawdę. Może to tacy caravaningowcy jak autor artykułu podgrzewają atmosferę. Sam nie wiem. idę zbadać mój iloraz. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BaWa 
weteran


Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Piwa: 36/62
Skąd: z kamperlandii
Wysłany: 2009-01-05, 16:08   

janusz napisał/a:

idę zbadać mój iloraz. :haha:

Jak wrócisz ;) to podaj wynik :haha: :haha: :haha:
_________________
Nie zawsze chce mi się gadać. A jak już mi się nie chce,to zwykle nie odzywam się,dopóki czegoś nie powiem.- P.Coelho
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1569/2201
Skąd: Otwock

Wysłany: 2009-01-05, 16:17   

janusz napisał/a:
Czemu, po co, wałkowany jest zawzięcie wyimaginowany temat podziałów?
Może problem istnieje na prawdę. Może to tacy caravaningowcy jak autor artykułu podgrzewają atmosferę. Sam nie wiem. idę zbadać mój iloraz.


Nie musisz go badać. Nie tylko Ty masz takie odczucia. Od dawna widać, kto i dlaczego podgrzewa atmosferę i próbuje kontynuować dyskusję na wyimaginowany temat konfliktu między właścicielami przyczep a właścicielami kamperów. Są to albo tacy userzy na różnych forach, którzy koniecznie chcą zaistnieć i mieć swoje 5 minut ( i lubią zadymy ), albo tacy, którzy bardzo pragną podnieść frekwencję na swoich karłowatych forach służących do zarobku na reklamach. Mała frekwencja to mały zarobek.
Myślę, że warto nazwać rzecz po imieniu. Prawda przecież jest inna. Na naszym forum jesteśmy wręcz przyjaźni wszystkim turystom. Wytworzyła się atmosfera wspólnoty. Większośc z nas to byli posiadacze przyczep i nawet nikła myśl w naszych łepetynach nie rodzi się na temat jakiejś wydumanej dyskryminacji.
Są i tacy, którzy posiadają i przyczepę i kampera. Ja do nich należę. Boki zrywam, kiedy czytam argumenty takich domorosłych socjologów, jak ten z ostatniego numeru CE. No cóż, gazeta udostępnia swoje łamy zainteresowanym turystyką karawaningową i każdy ma prawo się wypowiedzieć.
Problem w tym, że dotychczasowy bełkot nic nie zmienia. Można to ciągnąć w nieskończoność, bo nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go.
Interes musi się kręcić.
My jesteśmy w innej sytuacji, bo nasze forum jest naprawdę wolne i absolutnie nie dochodowe. Zaowocowało to między innymi atmosferą, która nam odpowiada i która sprzyja naszemu hobby.
Bo nasze fora mają służyć zbliżeniu ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Wyciągamy rękę do drugiego dużego i bratniego portalu - karawaning.pl. Ufamy, że wcześniej, czy później zapomnimy o tych idiotycznych dyskusjach, tym bardziej, że podróżujemy z kolegami posiadającymi przyczepy i nie bardzo nas obchodzą takie wypociny jak te zacytowane przez Janusza.
Kochani, machnijmy ręką na takie ględzenie, bo ich autorom chodzi tylko o zwracanie uwagi na siebie. Nie dajmy im satysfakcji. :)
Kocham ludzi ciekawych świata, a to czym się poruszają jest ich sprawą. Jeśli ktoś myśli inaczej to znaczy, że pomyliły mu się priorytety i podejrzewam, że pomyliło mu się jeszcze "conieco". :spoko
Autor tego tekstu kończy swą wypowiedź bardzo ugodowo. Cytuje wypowiedź naszej Małgosi - Czarnej Mamby i podpisuje się pod nią .
Ale jednak jest to wypowiedź Małgosi, a jego poparcie dla niej jest, po uprzednim gaworzeniu, jak musztarda po obiedzie. Jest to poza tym ciekawy zabieg socjotechniczny. Najwpierw namieszać, a potem zakończyć słodziutkim apelem o jedność i przyjaźń. Apelem, który od początku do końca jest cytatem. Żeby było śmiesznie, to słowa Małgosi są jakby wykładnią naszego, camperteamowego, stanowiska.
I autor tego tekstu zgadza się z nami!

A może idzie ku dobremu? :roza:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robert_smoldzino 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LR i namiot
Dołączył: 01 Sty 2009
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Smoldzino
Wysłany: 2009-01-05, 17:37   

Jako osoba majaca z calym srodowiskiem (przyczepka/namiot/camper) do czynienia na co dzien podpisuje sie "obiema recyma" pod konkluzja przedpiszcy. Nie zauwazylem w rzeczywistosci jakichkolwiek podzialow i uwazam je za wymysl teoretykow z nadmiarem czasu.
Milego dnia zycze.
robert
_________________
www.podlasem.org
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2009-01-05, 19:00   

Mam kampera z przyczepą i jestem ponad podziałami. Idę się przewietrzyć . :gwm
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1569/2201
Skąd: Otwock

Wysłany: 2009-01-05, 19:10   

Dziabong napisał/a:
Mam kampera z przyczepą i jestem ponad podziałami. Idę się przewietrzyć .


Jeśli masz blisko do Otwocka to namawiam na kawkę. Pobędziemy we dwóch ponad podziałami. :lol: :spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2009-01-05, 21:46   

janusz napisał/a:
idę zbadać mój iloraz.


Zimno jest - nigdzie nie musisz chodzić. Teścik znajdziesz tutaj :

http://www.getiq.pl/test.jsp

Ale podejrzewam, że Ci IQ nie ubyło.

Ja osobiście twierdzę ( i z tego co widzę to również większość na tym forum ) że różnica pomiędzy przyczepą a kamperem istnieje jedynie w kontekście osobistych preferencji podróżowania i potrzeb.

Ja sam posiadam przyczepę, ale jestem na etapie zakupu kampera. A do takiej decyzji zmuszają mnie po prostu dzieciaki. Niemożliwością jest podróżowanie z tak ruchliwym jak mój dobytkiem w samochodzie osobowym. A w kamperku i owszem. Gdybym nie miał dzieci, to pewnie tematu kampera by nie było.
I gdzie tu doszukiwać się podziałów?
Dzielić się mam między sobą? Jako człowiek nie zmieniam się ani trochę będąc przyczepowcem i stając się kamperowcem.


Przecież wszyscy zarówno przyczepowcy i kamperowcy są tułaczami.

:gitarra: A wszyscy tułacze to jedna rodzina :gitarra:
:gitarra: Mały czy duży, chłopak czy dziewczyna :gitarra:

Traktuję ten artykuł jako zapełniacz białych kart przed oddaniem do druku i próbę mocniejszego zaakcentowania istnienia CE poprzez wywołanie kolejnej dyskusji, którą my również (chyba poraz kolejny) podnosimy.
Ale się tym nie przejmuję i dalej będę wchłaniał to, co zostanie wydane na temat camperingu i karawaningu.

I łączę się w radości z wydawcą CE, że nie podniósł ceny trzeciego numeru magazynu, pomimo iż zaplanował to już przed wydaniem pierwszego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
martes 
weteran
"Miła Karawana"

Twój sprzęt: baz campera
Dołączył: 28 Mar 2007
Piwa: 7/4
Skąd: z Warki/Warszawki
Wysłany: 2009-01-05, 22:05   

Ja tylko dodam że kol. Gucio .... to gucio wie i gucio widział ....
Też mam cycepę i campera też .

a tak dla rozluźnienia atmosfery dodam, że razem wiekowo dorównują Tadeuszowi :haha:
_________________
MARTESIK...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BaWa 
weteran


Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Piwa: 36/62
Skąd: z kamperlandii
Wysłany: 2009-01-05, 22:14   

martes napisał/a:
Ja tylko dodam że kol. Gucio .... to gucio wie i gucio widział ....


a tak dla rozluźnienia atmosfery dodam, że ... :haha:


Wielka radość :wyszczerzony: w domu Gucia,
Gucio gumę ma do żucia.....
_________________
Nie zawsze chce mi się gadać. A jak już mi się nie chce,to zwykle nie odzywam się,dopóki czegoś nie powiem.- P.Coelho
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/233
Skąd: Kutno
Wysłany: 2009-01-06, 14:28   

Gucio, mordo Ty moja ..... :bigok
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BaWa 
weteran


Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Piwa: 36/62
Skąd: z kamperlandii
Wysłany: 2009-01-06, 17:20   

JaWa napisał/a:
Gucio, mordo Ty moja .


Jacek kupę lat..... :szeroki_usmiech
_________________
Nie zawsze chce mi się gadać. A jak już mi się nie chce,to zwykle nie odzywam się,dopóki czegoś nie powiem.- P.Coelho
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2009-01-07, 19:47   

Gucio się zaperzył, bo Maja kamperka kupiła :haha: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-01-07, 20:08   

BaWa napisał/a:
Jacek kupę lat
to tak teraz jest?
z kwiatka na slonecznik? :haha: :haha: :haha:
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAREKH 
weteran


Twój sprzęt: LMC na DUKATO
Dołączył: 28 Wrz 2007
Piwa: 249/71
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-01-07, 21:22   

Wczoraj dotarł do mnie Caravaning Expert ,przyznaje ciekawa i dyplomatyczna wypowiedz
Tadeusza,lecz zdjęcia wasze,a szczególnie Małgosi przyćmiły resztę publikacji.
Wracając do tematu kto jest lepszy czy gorszy,to ja mam konflikt sam ze sobą.Zaczynałem
bowiem w latach 60-tych od namiotu 2osobowego przez 4osobowy, przyczepę typu sam,
Mitsubishi L300,do wiekowego kamperka,i nic z tych konfliktów NIE ROZUMIEM.Chyba zrobię
to co zasugerował Janusz,pójdę się zbadać.
pozdrawiam
_________________
Marzenia-podróże-uśmiech
https://www.youtube.com/watch?v=LJoQJV1HsRE
https://www.youtube.com/watch?v=RR91HBlRqKg
https://www.youtube.com/watch?v=gat7m3z_BVk
https://www.youtube.com/watch?v=11BlqFL8t2c
https://www.youtube.com/watch?v=xV91EI-M1tk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***