Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmniejszenie liczby siedzen i przerejestrowanie na specjalny
Autor Wiadomość
Campinos 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Mar 2021
Skąd: inąd
Wysłany: 2021-03-19, 13:02   Zmniejszenie liczby siedzen i przerejestrowanie na specjalny

Cześć,

Planuję zakupić vana z zabudową holenderską i mam pytanie odnośnie legalności tego, co chcę zrobić.
Samochód posiada 3 siedzenia z przodu i 4 kolejne za nimi. Chciałbym docelowo 2+3. Czyli z przodu kanapa do zastąpienia siedzeniem obrotowym a z tyłu 3 siedzenia.
Chciałbym jednak zmienić również miejsce tych 3 siedzeń które są z tyłu. Jak do tego podejść?

Ogólnie widzę to tak, że rejestruję na specjalny kempingowy w takim stanie jak kupuję, czyli 3+4. Później po przerejestrowaniu wymontowuję siedzenia których nie potrzebuję. Następnie przenoszę te z tyłu, które chcę przenieść w inne miejsce. Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-03-19, 16:39   

Cześć
Wchodzi i foty z tego przeglądu ze zmianą przeznaczenia też wchodzą w CEPiK - resztę bez problemu sobie dopowiesz

Zapraszam do wejścia przez Powitalnię oraz przeczytaj wątki o tym temacie a przynajmniej ich końcówki bo jest tam sporo informacji na ten temat - te wątki są w tym samym dziale co napisałeś
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=25018
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=33646
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Campinos 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Mar 2021
Skąd: inąd
Wysłany: 2021-03-19, 18:20   

Dzięki za uwagę o zdjęciach i cepiku. Niestety to wiele wyjaśnia... Kiepski moment sobie wybrałem na takie przeróbki, musze przeliczyć czy blaszak to w ogóle właściwa droga z akcyzą i tymi siedzeniami, bo jednak nie wyobrażam sobie jeździć bez dzieci.

Wątki już liznąłem ale mnóstwo w nich dyskusji pobocznych i subiektywnych opinii. Ale moim planem jest przeczytać tasiemca w całości :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-19, 18:35   

Zapytaj w firmie Korynt http://www.korycki.pl/ - z Chojnic (niestety z Kielc masz daleko)
Kolega co prawda dokładał jeden fotel ale fajnie mu wszystko ogarnęli z całą dokumentacja do CEPIK, przeglądu urzędu itp
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Campinos 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Mar 2021
Skąd: inąd
Wysłany: 2021-03-19, 18:42   

Mógłbym pojechać i na drugi koniec Polski, byle nie skasowali mnie jak za połowę ceny samochodu. Potrzebuję 3 siedzenia a to wychodzi mi obecnie około 10 tys....
Dzięki za kontakt, spytam o cenę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-03-19, 19:02   

ale co to za auto jest konkretnie, co rozumiesz pod pojęcie "zabudowa holenderska" (brygadówka?)
i czemu chcesz zmniejszyc liczbę miejsc (ze zmniejszeniem powinien być mniejszy problem) niż ze zwiększeniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Campinos 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Mar 2021
Skąd: inąd
Wysłany: 2021-03-19, 19:41   

Tak, brygadówka, ale w zabudowie za siedzeniami kierowcy. Tak to nazywają handlarze, sam jakiejś definicji specjalnej nie znam.
Chcę zmnniejszyć ilość miejsc i przenieść. Np. popularne są 3+4 a aż tyle nie potrzebuję z tyłu, niepotrzebnie by zajmowały miejsce. Chciałbym 3+3 a docelowo 2+3.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-19, 20:03   

Campinos napisał/a:
Mógłbym pojechać i na drugi koniec Polski, byle nie skasowali mnie jak za połowę ceny samochodu. Potrzebuję 3 siedzenia a to wychodzi mi obecnie około 10 tys....
Dzięki za kontakt, spytam o cenę.


Zapytaj - ale koleś ma normalne ceny tzn jakie 5-10x mniej niż napisałeś :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-03-19, 20:45   

Różnie to żargonowo zwą holenderka, doka, brygadówka :)
Campinos napisał/a:
Dzięki za uwagę o zdjęciach i cepiku. Niestety to wiele wyjaśnia...
Tak oK mnie zrozumiałeś - Przy zmianie przeznaczenia pojazdu z ciężarowego na specjalny kempingowy są wykonywane zdjęcia które wędrują do CEPiKu i tam siedzą - jeśli zmienisz układ miejsc będzie to do udowodnienia - chodziło mi o to że to nie jest tak że po przeglądzie hulaj dusza piekła nie ma :)
Zmniejszenie uważam jest szansa - spróbuj podjechać na OSKP i pogadać - Przeniesienie to już gorzej niestety raczej diagnosta umyje ręce i powie nie.

Campinos napisał/a:
Wątki już liznąłem ale mnóstwo w nich dyskusji pobocznych i subiektywnych opinii. Ale moim planem jest przeczytać tasiemca w całości :-)
Niestety nie sposób nie podzielić Twojego zdania - pisałem końcówki bo nie ma sensu wracać sie na sam początek zwłaszcza tego o przeróbkach i opowieściach fantastów - przepisy zmieniały sie na przestrzeni lat a to dość historyczny watek :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojadżer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: iveco daily 35s17 max (plan na 4 osoby)
Nazwa załogi: kwartet
Dołączył: 18 Wrz 2017
Piwa: 5/4
Skąd: Warszawa Wilanów
Wysłany: 2021-03-21, 21:51   

A taki temat: jest 9 miejsc osobowy a ma być 4 miejsca osobowy czyli zmniejszenie ale z fizyczną wymianą foteli (na wygodniejsze). Żadnej zmiany przeznaczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***