Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ducato L3H2 dla dwóch osób
Autor Wiadomość
necik 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Lut 2014
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 2021-06-04, 20:53   Ducato L3H2 dla dwóch osób

Cześć,

Mam Fiata Ducato L3H2 z 2020 r. i chcę go przebudować na kampera. Docelowo będą nim jeździły tylko dwie osoby, więc zastanawiam się czy warto robić klasyczny układ z ławką kamperową w drugim rzędzie? Bardziej od pieniędzy na ławkę (12 000 zł) szkoda mi miejsca, które ta pusta ławka będzie zajmowała. Może ktoś z was podróżuje tylko we dwie osoby i mógłby podzielić się jakimś ciekawym pomysłem na zabudowę?

Od miesiąca siedzę, przeglądam YT, pinterest itp. i nie mogę zdecydować się jaki układ wnętrza robić. Najważniejsze dla mnie to: duży garaż na dwa rowery i inne graty, wygodne łózko (mam 183 cm), wygodny salon-biuro. I jak to wszystko pogodzić na 7 m2?

Mam kilka pomysłów:

- Fotel kierowcy i pasażera odwracany, za nimi dwa niezależne stoliki. Dalej kuchnia i łazienka. W zależności od konfiguracji łóżka w poprzek (195 cm) lub wzdłuż (200 cm) szafa jest na korytarzu, albo z boku łóżka. W tym projekcie trochę obawiam się tego, że w środku będzie ciemno (okno tylko w drzwiach bocznych i na dachu, na ścianie od strony kierowcy w salonie brak okien. No i widok zza stolika kierowcy nie będzie chyba najciekawszy - ściana łazienki. Czy nie będzie przytłaczający?

- Lekko zmodyfikowany Bunkervan Family 599 ( https://bunkervan.es/family-599-autocaravana-maletero/ ), czyli z tyłu pół metrowa szafa na rowery i inne graty, dalej na podwyższeniu 30 cm salon, który zmienia się w sypialnię. Podwyższenie jest po to, aby łóżko było na wysokości 80 cm, przez co będę mógł wykorzystać zagłębienia w Ducato i zrobić łóżko 195 cm. Dałbym tutaj dwa okna, ale czy nie będą skracały łóżka oraz czy nie uszkodzą się podczas snu? Gdy łóżko jest rozłożone (trochę obawiam się tego ciągłego składania i rozkładania) i jedna osoba śpi, to druga może pracować do obróconym fotelu pasażera. Niestety nie ma widoku przez tylne drzwi (gdybym dał łózko-salon z tyłu, to miałbym mały garaż).

- Z tyłu pół metrowa szafa na rowery i inne graty. Dalej czerwona szafa na ubrania i obok łózko (200 cm) rozkładane wzdłuż. W dzień mogą tu siedzieć nawet 3 osoby. Za łóżkiem prysznic i kuchnia. Jak łóżko jest rozłożone, to druga osoba może pracować na obróconym fotelu pasażera. W tym rozwiązaniu widzę dwa minusy: po rozłożeniu łózka brak dostępu do dolnych szufla w szafie i części kuchni. W takim salonie będzie chyba trochę ciemno, bo tylko jedno okno przy stoliku, a drugie w bocznych drzwiach?

- Podobna wersja jak wyżej, ale nie ma szafy z tyłu i są dwa pojedyncze łóżka: jedno na stałe z tyłu z małym garażem pod spodem (chyba za małym), drugie rozkładane przy boku. W ten sposób zyskałem dostęp do wszystkich szafek, ale straciłem pojemność garażu.

- Z tyłu w poprzek czerwona szafa na ubrania, do której dostęp jest tylko z łóżka. W sumie z szafy na ubrania nie korzysta się chyba tak często? Dalej prysznic i kuchnia na tej samej ścianie (nie trzeba kombinować z prowadzeniem instalacji wodnej). Wejście na łóżko po białe kanapie (bez homologacji), obracany fotel pasażera i pomiędzy nimi duży stół w samym wejściu. I na ten stół nie mam właśnie pomysłu - jak go składać, bądź regulować, aby nie blokował bardzo wyjścia? W tej zabudowie w środku mogłyby usiąść nawet 4 osoby.

Samochód jest nowy, kosztował niemało pieniędzy, więc nie chciałbym go "zepsuć" zabudową, którą kiedyś ciężko będzie sprzedać. Doradźcie coś proszę, bo chciałbym już zacząć budowę ;)

łóżko w poprzek dwa stoliki.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 255,1 KB

łóżko wzdłóż dwa stoliki.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 259,96 KB

ducato 08 bunkervan z szafą z tyłu łózko rozkładane.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 217,78 KB

ducato 11 łóżko z tyłu rozkładane przy lewym boku.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 173,18 KB

ducato 06 dwa pojedyńcze łóżka jedno rozkładane.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 219 KB

ducato 04 stolik w wejściu.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 229,64 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-06-04, 22:13   

A może tak:
- łóżko na wysokości min. 90 cm - maksymalne wykorzystanie przestrzeni garażu, na łóżku da się chyba jeszcze usiąść po turecku bez dotykania głową sufitu
- stolik wysuwany z łóżka na czas nasiadówek
- łazienka zaraz za nieobracanym fotelem kierowcy
- ewentualnie obracany fotel pasażera i dodatkowy blat przy kuchni (zapomniałem dorysować). Fotel samochodowy oferuje wygodniejszą pozycję niż siedziska przy stoliku, można pracować w komforcie
- okna w drzwiach tylnych i bocznych[/list]

layout01.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 221,74 KB

layout02.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 196,46 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-06-07, 00:38   

Jak chcesz miec przestrzen, to pomysl o lozku z tylu wzdluz i kibelek obok. Bedziece miec wiecej przestrzeni zyciowej bo lazienka jest duzym gabarytem i amełykanske vanlajfery wola smierdziec i kupkać w krzakach niż pozwolić żeby im takie bydle wszlo w instagramowy kadr.
Zeby zrobic sobie lawke do siedzenia przy stoliku, nie potrzebujecie fotela za 12000. Po prostu robisz laweczke niekoniecznie z fotela samodowego i nie zmieniasz iosci miejsc w dowodzie. Na dodatkowym fotelu nie przewozisz pasazerow.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necik 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Lut 2014
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 2021-06-08, 12:47   

Micha napisał/a:
- stolik wysuwany z łóżka na czas nasiadówek

Myślałem o tym. Jednak wydaje mi się, że korzystanie z takiego stolika może być niewygodne (ciasne). Gdy jedna osoba będzie chciała wyjść, to trzeba będzie chować stolik.

decumanus napisał/a:
Jak chcesz miec przestrzen, to pomysl o lozku z tylu wzdluz i kibelek obok.


Łazienka z tyłu i łóżko francuskie wzdłuż to byłaby ciekawa opcja, bo oszczędza miejsce w samochodzie i na dachu (dwa okna dachowe obok siebie). Ale ma jeden minus: łóżko miałoby 115 cm szerokości, czyli trochę mało na dwie osoby. Planowałem zrobić 140 cm.

decumanus napisał/a:
Zeby zrobic sobie lawke do siedzenia przy stoliku, nie potrzebujecie fotela za 12000. Po prostu robisz laweczke niekoniecznie z fotela samodowego i nie zmieniasz iosci miejsc w dowodzie. Na dodatkowym fotelu nie przewozisz pasazerow.


Racja. Tylko jeśli już miałbym robić ławkę w nowym samochodzie za 100 000 zł, to jednak zrobiłbym z homologacją. Na razie zastanawiam się czy w ogóle robić drugi rząd siedzeń w kamperze dla dwóch osób.

mambo-02-sitzgruppe.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 75,48 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2021-08-09, 14:30   

necik napisał/a:
- Fotel kierowcy i pasażera odwracany, za nimi dwa niezależne stoliki. Dalej kuchnia i łazienka. W zależności od konfiguracji łóżka w poprzek (195 cm) lub wzdłuż (200 cm) szafa jest na korytarzu, albo z boku łóżka. W tym projekcie trochę obawiam się tego, że w środku będzie ciemno (okno tylko w drzwiach bocznych i na dachu, na ścianie od strony kierowcy w salonie brak okien. No i widok zza stolika kierowcy nie będzie chyba najciekawszy - ściana łazienki. Czy nie będzie przytłaczający?


Ja mam układ mniej więcej jak ten z Twojego pierwszego wariantu. Samochód dostosowany tylko dla dwóch osób.
Czy jest ciemno ? , u mnie nie bardzo, okno boczne na przesuwnych , dwa dachowe daję wystarczająco światła. Jeszcze wchodzi kwestia jak wykończysz środek bo można zrobić norę ciemną i wtedy te okna nie rozświetlą tego, a możesz dać jasne wnętrze i będzie ok.
U mnie dodatkowo łóżko jest zaślepione, czyli jest ściana tylna. Jak otwierasz tylne drzwi to brak dostępu do łóżka.

Za kierowcą mam rozkładany stoli i mnie osobiście się rewelacyjnie pracuje przy nim , mam widok z bocznego okna drzwi kierowcy, ściana łazienki jak dla mnie nie jest przytłaczająca.

W mojej ocenie ten układ dla mnie się idealnie sprawdza, ale zaznaczam nie zaliczam się do zbyt dużych gabarytowo (170 cm, 70kg) wiec u Ciebie może być inaczej.

Niestety u siebie nie zrobię takich zaje... fotek instagramowych z piękną przestrzenią itp. itd :) , o jakich wspomniał Decumanus ;) , bo jednak wybrałem duże bydle łazienkę . W krzakach to ja wolę sobie trzasnąć fotkę a nie ... .
Generalnie przestrzeń w takim układzie jest dosyć zamknięta i jeśli nie czujesz takich klimatów to coś musiałbyś zmienić, zawsze można dodać okna po bokach łóżek, zawsze to pomoże, albo nie zamykać ścianą tylną łóżka. I tak jak wspomniałem dużo też zależy jak to finalnie wykończysz kolorystycznie.
_________________
Moja budowa: https://www.camperteam.pl...pic.php?t=33411
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Funiaki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Przyczepa + campervan Ducato
Dołączyła: 26 Sie 2020
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2021-08-10, 06:38   Re: Ducato L3H2 dla dwóch osób

necik napisał/a:
Cześć,

Mam Fiata Ducato L3H2 z 2020 r. i chcę go przebudować na kampera. Docelowo będą nim jeździły tylko dwie osoby,


Mamy prawie tak samo, tylko Ducato 2019 kupiony w ubiegłym roku specjalnie do przebudowy.

Nie wkładaliśmy ławki za 12 tys. , tylko strukturę kotwiczną i ławkę zrobiliśmy sami. Całość wyszła chyba ok. 4 tys. plus badania w ITS.
Jesteśmy po przerejestrowaniu na SK.

Co do układu: na pewno wiemy, że łóżko na stałe bez rozkładania i łazienka, mikro- ale bez ustępstw czyli z normalną toaletą i prysznicem.

Układy z łóżkiem zamienianym na stolik jak dla nas nie są ok.

ps. po pierwszym wyjeździe jeszcze nie wykończonym, córki stwierdziły, że też z nami pojeżdżą - mąż dorabia łózko piętrowe nad naszym z tyłu :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mz3545 
doświadczony pisarz
Wiesław Iwonka

Twój sprzęt: Ducato L4H3
Nazwa załogi: Wieslaw Iwona
Dołączył: 18 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2021-09-12, 10:17   

Robiłem kampera dla 2 osob na bazie l4h3 . Nie robilem drugiego rzędu siedzeń mam stolik za kierowcą i drugi stolik za pasażerem . Nie robilem wysuwanego blatu spod głównego stołu gdyz w trakcie posiłku cieżko cos donieść . 80 % posiłków jadam na zewnątrz . zadbałem o lodowkę z osobnym zamrażalnikiem i łozko po długości w papierach nam przerobione na specjalny kamper
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necik 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Lut 2014
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 2021-09-12, 17:12   

mz3545 napisał/a:
Robiłem kampera dla 2 osob na bazie l4h3 . Nie robilem drugiego rzędu siedzeń mam stolik za kierowcą i drugi stolik za pasażerem .

@mz3545 pochwal się zdjęciami swojego kampera dla dwóch osób. Jestem ciekawy jak wyszło, bo wybrałeś najdłuższą i najwyższą wersję tylko dla dwóch osób.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***