Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdecydowany na zakup porada fachowców
Autor Wiadomość
tomasztolala 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Sty 2022
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Ślask
Wysłany: 2022-02-09, 04:48   Zdecydowany na zakup porada fachowców

Witam jestem w sumie zdecydowany bo daleko nie mam na kupno kampera z linku poniżej z 60 tys max zrobiło się 100 bo w sumie się okazało że nic nie ma.



Mam pytanie co myślicie na co zwrócić uwagę ? Dobry wybor

https://m.olx.pl/d/oferta/fiat-ducato-kamper-6-osobowy-zabudowa-mc-louise-CID5-IDNJSXU.html


Jedynie nie rozumiem skąd ten silnik 1.9 TDI chyba pomyślała bo nie występowały takie

Jest jakiś prosty Vin dekoder chodzi mi o wyposażenie
Vin ZFA24400007657625
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-09, 09:35   Re: Zdecydowany na zakup porada fachowców

tomasztolala napisał/a:
Witam jestem w sumie zdecydowany bo daleko nie mam na kupno kampera z linku poniżej z 60 tys max zrobiło się 100 bo w sumie się okazało że nic nie ma.



Mam pytanie co myślicie na co zwrócić uwagę ? Dobry wybor

https://m.olx.pl/d/oferta/fiat-ducato-kamper-6-osobowy-zabudowa-mc-louise-CID5-IDNJSXU.html


Jedynie nie rozumiem skąd ten silnik 1.9 TDI chyba pomyślała bo nie występowały takie

Jest jakiś prosty Vin dekoder chodzi mi o wyposażenie
Vin ZFA24400007657625

Ja rozumiem wszystko, ale nie rozumiem tej ceny.
2014r sprzedałem niewiele drożej!!!
VIN po ZFA nie określa wyposażenia, dotyczy pojazdu, nośnika zabudowy.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomasztolala 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Sty 2022
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Ślask
Wysłany: 2022-02-09, 09:47   

Pytanie kiedy sprzedałeś bo jak podam coś koło 100 to nic nie ma. Chyba mówisz przed pandemia czy nie ?

Morzesz wytluamczymy z tym vinem bo nie do końca rozumiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-09, 10:16   

Fakt tuż przed srajdemią sprzedałem, jako 5 letni kamper (Dethleffs był w perfekcyjnym stanie)
.
Ten VIN został nadany podwoziu a nie finalnego produktu jakim jest kamper.
W tej materii po VIN nie określi się wyposażenia zabudowy, co najwyżej wyposażenie kabiny czyli tego co dał FIAT a nie to co dał McLouis.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-09, 12:26   

Co prawda rocznik 2006 - ale to jest ostatni wypust ducato II. Gdyby to był już ducato III to cena byłaby do przyjęcia - jak na aktualną sytuację. Zabudowa może i fajna - ale to jest Mc Louis - marka raczej mocno budżetowa. Na plus fakt że kupiony w kraju i był przez 11 lat w jednych rękach. No i przebieg w związku powyższym pewnie prawdziwy. Silnik 1,9td - to trochę na minus. Moim zdaniem warto się potargować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
prusiak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Adria Sport A 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Gru 2020
Piwa: 26/17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-02-09, 14:14   

Wg VIN decodera silnik to 2.0 JTD DW10.
Tu musisz dopytać właściciela co z tym silnikiem.
_________________
---> :D <---
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomasztolala 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Sty 2022
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Ślask
Wysłany: 2022-02-13, 17:09   

Panowie jest mi już wstyd ale wolę trochę wstydu niż potem mega zalozwac .


https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-pieknego-kampera-CID5-IDM8ufG.html?reason=hp%7Cbundle_personalized


Co powiecie na te ogłoszenie ? Właściciel mówi że świeżo sprowadzony że jest w bardzo dobrym stanie i że mam przyjechać Poglodac że nic mu nie ma ale chcę go pomalować poprawki jakieś i że mam przyjechać poglodac jak wygląda przed że nie jest to żadne zlepk.

No i w tej cenie to pomalować i chyba ( akcyza )

Wygląda dobrze zabudowy nie znam cena też ok .


Proszę mam nadzieję ostatni raz o pomoc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 261/72
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-02-13, 17:16   

tomasztolala napisał/a:
że jest w bardzo dobrym stanie i że mam przyjechać

Jedź i oglądaj. Jak na żywo nie sprawdzisz , to nie będziesz wiedział.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-13, 19:30   

Pierwsze spojrzenie na foto, drzwi a'la Lambo :mrgreen:
Musisz podjąć bardziej zdecydowane działanie i ruszyć tyłek sprzed ekranu. Pamiętaj że zawsze ktoś tego samego ogląda.
Możesz mi nie wierzyć, ale qmpla mam , który 2 lata kupował sobie auto osobowe tak jakby kupić chciał a nie mógł. Pewnego dnia, mój klient w Brandenburgu miał na sprzedaż akurat poszukiwany model. Zmusiłem qmpla żeby ruszył tyłek i pojechał ze mną kolejnym razem. Wreszcie kupił i do dziś jest mi wdzięczny, auto bardzo popularne również w PL i takie szuka się 2 dni a nie 2 lata.
Z kamperami nieco gorzej w podaży, więc i zainteresowanie danym egzemplarzem jest większe, dlatego przygotuj się na kilka wycieczek i smutną minę na powrotach bo zawsze jest coś... mimo że zawsze są zapewnienia gdyż najczęściej sprzedający czeka na jelenia.
Ja nie dostrzegłem istotnych wad, ale to też sztuka fotografowania/maskowania, doczytałem natomiast "świąteczną promocję" = UWAGA na...
Ustal co z akcyzą, czy zapłacona bo to 18,6% wartości w papierach i jedź jeśli kasa pasuje.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 261/72
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-02-13, 19:44   

,jeżeli ktoś się pofatyguje zobaczyć mojego kampera i znajdzie jakie kolwiek ślady wilgoci zwracamy koszty dojazdu !!!

Do mnie to przemawia , widać człowiek jest pewny szczelności kampera.
Daleko ze Śląska nie masz gdzie byś nie mieszkał to max 200km.
Jedź i to szybko , bo może szybko zniknąć z ogłoszenia. Powodzenia :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-02-13, 20:20   

tomasztolala napisał/a:
Panowie jest mi już wstyd ale wolę trochę wstydu niż potem mega zalozwac .
Proszę mam nadzieję ostatni raz o pomoc


Nie przepraszaj. Pytaj - ja wrzuciłem z 10 albo lepiej :)

Nie napisałeś czego potrzebujesz. Ten kamper jest na 6 osób - potrzebujesz tyle? No koniecznie go zważ - 6 osób, zbiornik wody 150l - czy to si e aby zmieści w 3,5 DMC

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-13, 20:23   

A ja będę advocatus diaboli i szczerze mówiąc te teksty sprzedawcy śmierdzą mi tandetnym bajerem na kilometr. Ani słowa o pochodzeniu auta, czy coś już zostało zrobione w kwestii formalności przywozowych. A za to jakieś bzdury o "Swiątecznym prezencie od Mikołaja" i "kultowym fiacie ducato". Ja takich bajerantów omijam z daleka. Za kogo on ma ludzi? Kamper to nie kiełbasa z Lidla w promocji. Cyt." dwum dużym butlą gazowym" Chyba jakiś maturzysta najświeższego chowu. :mrgreen: A na zwrot kosztów podróży od takiego cwaniaczka raczej bym nie liczył - to element jego "strategii marketingowej" od siedmiu boleści.
PS zderzak przedni świeci się czernidłem jak psu nos, a i ta czerń na spojlerach dolnych wkoło też jakaś podejrzana. Nie widzę też markizy - rzadki przypadek.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tomasztolala 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Sty 2022
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Ślask
Wysłany: 2022-02-13, 20:49   

Właśnie te teksty bajeranta też mnie trochę odrzucały czarowanie takie trochę tandetne. Kamper jest z Holandii i podobno jest źle przepoleroeany przez tubylców i mówił że chce go pomalować żeby dobrze wygląda w cenie , ale zapraszam mnie najlepiej jak najszybciej żebym widział jak wygląda przed malowanie żeby nikt mu nie zarzucił że ulep. Twierdził że Ducato fiaty mają blachę która lubi się oślepiać w części od solarów i chce to poprawić jakie tam tego typu historię. Dziwi mnie to o że w Grudniu był wystawiony i nagle dziś dzwonie a on go prawie chce na dniach malować taki przypadek.


Właśnie ten brak markizy ? Nie daje mi spokoju przecież to jest nie możliwe że ktoś jeździł i tego nie miał . Kampery wychodzą zresztą bez markiz ?


A jeśli chodzi o kampera to do 100 tys max max szukam i rodzina 2+ 2 małych dzieci.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbychu 
weteran

Twój sprzęt: Arca M699GLT Fiat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Piwa: 19/8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-02-13, 20:53   

Jeżeli jest akcyza nie opłacona , odradzałbym zakupu tego kampera , poza tym ta zabudowa niespecjalna i braki jak markiza , :?:
_________________
ZBYSZEK I STASIA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-13, 21:02   

tomasztolala napisał/a:
Właśnie te teksty bajeranta też mnie trochę odrzucały czarowanie takie trochę tandetne. Kamper jest z Holandii i podobno jest źle przepoleroeany przez tubylców i mówił że chce go pomalować żeby dobrze wygląda w cenie , ale zapraszam mnie najlepiej jak najszybciej żebym widział jak wygląda przed malowanie żeby nikt mu nie zarzucił że ulep. Twierdził że Ducato fiaty mają blachę która lubi się oślepiać w części od solarów i chce to poprawić jakie tam tego typu historię. Dziwi mnie to o że w Grudniu był wystawiony i nagle dziś dzwonie a on go prawie chce na dniach malować taki przypadek.


Właśnie ten brak markizy ? Nie daje mi spokoju przecież to jest nie możliwe że ktoś jeździł i tego nie miał . Kampery wychodzą zresztą bez markiz ?


A jeśli chodzi o kampera to do 100 tys max max szukam i rodzina 2+ 2 małych dzieci.

Daj sobie spokój z tym kamperem - a szczególnie z tym sprzedawcą. Czytać się nie chce tych głupot które wypisuje i wygaduje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***