Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MTB - Crafter L4H2
Autor Wiadomość
sapero 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Lis 2021
Piwa: 1/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-01, 10:40   

Samochód u mechanika, więc siedzę i kminię.

Fotele. Nie mogę znaleźć dość wąskiego (max. 80 cm ) fotela 2-osobowego. A jeśli znajdę, to pewnie będzie niewygodny. Szerszego nie chcę dawać, bo będzie wąska kuchnia i ciasne przejście. Więc skłaniam się ku temu, aby dać w drugim rzędzie fotel pojedynczy, a z przodu zostawić 3 miejsca. A gdy już na 100% nie będziemy jeździć w 4-kę, to zmienię podwójny fotel pasażera na pojedynczy.

Planowanie.
Kupiłem w Casto najtańsze kantówki 30x25 i chcę z tego plus kartony zrobić zabudowę testową. Pomimo, że przebierałem te kantówki, to niestety są one krzywawe. Szkielet pierwszej szafki wyszedł w miarę, ale niezbyt idealnie. Docelowo to bym tak nie chciał. Sklejka będzie to trochę stabilizować, ale pewnie taka 4 mm z wiele takiej szafki nie poprostuje.

Szkielet.
Zastanawiam się mocno nad szkieletem aluminiowym. Powinien być trwalszy i stabilniejszy i bardziej niż drewno trzymać wymiary. Szukam w necie informacji o wykonywaniu takich szkieletów. Znajduję informacje o profilach konstrukcyjnych skręcanych na różne systemowe łączniki. Ale tam fajnie wychodzą kąty proste, a inne to już nie bardzo. Wydaje mi się, że więcej możliwości dałyby zwykłe profile (kątowniki, ceowniki, teowniki, zamknięte) łączone z pomocą nitów. Niestety nie za wiele informacji mogę znaleźć odnośnie projektowania takich konstrukcji (dobieranie rodzaju i wymiarów profili) a także sposobów łączenia i innych praktycznych wskazówek. Gdzie zacząć nabywać taką wiedzę ? Rozumiem, że przekroje kantówek dobieracie na oko i czuja ? Może więc zrobić podobnie i po prostu pojechać profilem zamkniętym 20x20x2 ?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/484
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-04-01, 10:58   

sapero napisał/a:
Szukam w necie informacji o wykonywaniu takich szkieletów.







Może coś podpatrzysz :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-04-01, 20:11   

Na pierwszym filmie - to chyba nasz forumowy Kolega Neno :)

https://www.camperteam.pl...er=asc&start=75
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-01, 21:02   

Nie chyba, a dokładnie :wyszczerzony:
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sapero 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Lis 2021
Piwa: 1/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-02, 18:37   

Scandivana znałem. Tego pierwszego nie. Dzięki za trop !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2022-04-02, 21:14   

Moim zdaniem:
Zasadniczo sklejka 4mm usztywnia bardzo dobrze, ale kluczowe jet polaczenie z konstrukcja. Jesli bys chcial robic z aluminium, laczylbym je na nity, lub w miare mozliwosci lacznikami katowymi i srubami. Jest tez metoda na lutowanie aluminium. Na ali sa dostepne specjalne spoiwa, koniecznie z tym dodatkiem w srodku, podobne zakupione przeze na allegro nie działały. Poszukaj kanału "Spawaj z Piranem" on tam pokazuje co to potrafi.
Sklejke do aluminium smialo kleilbym klejem do karoserii. Przy próbie oderwania pięknie sklejka a jej zostanie. To nowoczesne kleje poliuretanowe z zakończeniem silanowym. Praktycznie bezwonne. Można zamiast nich zastosować klej sika at80 (albo at52) do na parkietów. Jest brązowy ale cenowo to samo.

Co się zaś tyczy foteli. Środkowe fotele z renault scenik II sa wąskie. Koło 40cm. Maja prowadnice, składaja się. Odchylaja. Ale takie fotele są wąskie do jazdy i mają 2 punktowy pas. Znaczy że ma sprzączki po obu stronach. Ale nie ma pasa. Wiec potrzebowałbys stelaż za jakieś 2000. Ale z dokładaniem miejsc jest ogólnie większy problem i te dywagacje moga byc oderwane od rzeczywistości. Poczytałes watek o koncu przerabiania?
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sapero 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Lis 2021
Piwa: 1/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-03, 07:32   

Fotele
Wiem, że dokładać można fotele tylko z odpowiednimi certyfikatami dla konkretnego modelu auta i musi być to robione przez certyfikowaną do tego firmę, która dostarczy papierów koniecznych do przerejestrowania. Dlatego pisząc "szukam foteli", tak naprawdę mam na myśli "szukam firmy, która ma i zamontuje mi takie fotele, oraz dostarczy odpowiednią do przerejestrowania dokumentację".

Szkielet
Też myślę o nitach. Problem z alu może być wg mnie jeszcze taki, że to świetny przewodnik ciepła. A ponieważ to aluminium będzie musiało być choćby punktowo mocowane do karoserii, to czy nie będziemy mieli przez to zbyt dużych strat ciepła? Czy może to wydumany teoretycznych problem ?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2022-04-03, 15:25   

Mogę Ci podesłać ulotkę i rysunki z foteli Intapu na stelażu OKB, wszyscy je teraz montują.
Są wąskie, jeden się na czas jazdy odsuwa. są niewygodne, ale nie za bardzo jest wybór.
Firmy wołają za nie sporo, ale w okb dałem za nie 1050euro netto i za pokrowce w Intapie chyba 700. Ale to było dwa lata temu.
Żeby kupić w Okb musisz kupic na jakas firme.

możesz dać przekładkę z drewna i całość przykręcić na nitonakrętkach. Potem możesz okleić profile przy ścianach, jeśli boisz się kondensacji.

Możesz też przykleić
Ja swój kamper zacząłem od przykręcenia na nitonakrętki konstrukcji drewnianej, takiej że samochód zgnije, a to będzie trwać. Ale co z tego jak potem meble mocowałem na łącznikach kątowych i 2 wkrętach na stronę... trzyma się...
Ale teraz tą konstrukcję bym kleił.
Klej trzyma lepiej niż wkręt czy śruba, bo trzyma całą powierzchnią.
żadna siła tego nie wyrwie.
Okb miał w ofercie fotele do minibusów mocowane na tych szynach podłogowych
a szyny były klejone do podłogi.
Tych szyn chyba nie sprzedają. odsyłają do holendrów.

Znajomy w Norwegii kupił busa na masterze chyba, z zabudowa podłogi w podobnym szynach. tyle ze profile były wysokie, z pusta rurka w środku.
Chciał to zdemontować. Cały dzień próbował to ugryźć, aż mu poradziłem żeby sobie w te rurki webasto suche puścił, będzie miał ogrzewanie podłogowe.
Profile byly klejone. nawet łomu nie da rady wcisnąć.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-03, 17:13   

sapero napisał/a:

Szkielet
Też myślę o nitach. Problem z alu może być wg mnie jeszcze taki, że to świetny przewodnik ciepła. A ponieważ to aluminium będzie musiało być choćby punktowo mocowane do karoserii, to czy nie będziemy mieli przez to zbyt dużych strat ciepła? Czy może to wydumany teoretycznych problem ?

Spotkałem się z wrzucaniem między profil a blachę kawałka gumy by zaizolować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sapero 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Lis 2021
Piwa: 1/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-05-23, 09:32   

Drugi rząd siedzeń zamontowany.



Obecnie czyszczę wnętrze samochodu, myję do czysta a wszelkie niedoskonałości lakieru szlifuję, na to kładę podkład epoksydowy (App Ground EP) i lakier. A tam gdzie rdza, przed epoksydem idzie jeszcze penetrujący środek antykorozyjny APP R Stop. Mam już zrobione ściany i sufit i tam rdzy nie było. Teraz wziąłem się za próg tylny. Ściągnąłem plastiki i proszę :



Tam tak zawsze jest, czy to urok VW ? :) ... auto 5 lat ...
Ostatnio zmieniony przez sapero 2022-05-23, 15:45, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2022-05-23, 12:46   

sapero, czy miało byc jakieś zdjęcie tu?

Cytat:
Ściągnąłem plastiki i proszę :



Tam tak zawsze jest, czy to urok VW ? :)


Bo nie ma nic.

Generalnie te budy sa fajne, ale rdzewieją okropnie.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-23, 13:28   

Niestety ruda je lubi...
Ja już to mam ogarnięte...Ale na resztę brakło kasy i czasu
...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
sapero 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Lis 2021
Piwa: 1/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-05-27, 10:16   

Podłoga: czyszczenie acetonem i odtłuszczaczem, szlifowanie ubytków lakieru, usuwanie rdzy, odtłuszczanie, odrdzewiacz app r-stop na rdzę i okolice, szlifowanie, matowienie po całości, odkurzanie, odpylanie, odtłuszczanie i podkład epoksydowy x 2 ...

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2022-05-27, 12:55   

Te fotele masz w wersji na prowadnice? Ja mam do fiata, wyglada to troche inaczej. Ile cie to wyszlo? Tak z ciekawosci pytam...
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sapero 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Lis 2021
Piwa: 1/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-05-27, 13:15   

Fotele takie.
https://vancraft.pl/product/fotele-do-kampera-meru/

Dałem tyle co na stronie czyli 11 520 plus 2000 za papiery. Brutto.

Czy to jest prowadnica ... fotel się po niej nie suwa, więc chyba nie. To taki na stałe przyklejony plus przykręcony na 2 śruby element do którego przykręcany jest stelaż z fotelem. W jednej możliwej pozycji.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***