Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont skrzyni biegów w Sprinterze
Autor Wiadomość
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2023-02-21, 16:45   Remont skrzyni biegów w Sprinterze

Piszę tu, bo na Mecerdesie bardzo mały ruch, a tu pewnie ktoś doradzi i podpowie :)

Potrzebuję zrobic remont skrzyni biegów - od początku są problemy z 1/2. Mechanik twierdzi, że to synchronizatory. Olej był zmieniony. Da się jeździć, ale wreszcie trzeba się za to zabrać.

Teraz do sedna - chcę kupić używaną skrzynię i zrobić solidny remont takowej. Wtedy jak ta będzie gotowa, to tylko podmianka. A dlaczego tak? - a bo to Irlandia i jak po zdjęciu skrzyni okaże się, że do zamówienia sa jakies nietypowe części, to na nie będę musiał długo czekać. Plus zajęty podnośnik i koszty dla mnie. No i kampera potrzebuję niemal codziennie. Wiem, że będzie drożej, ale tak musi być.

Pytanie - mój Sprinter to W906 z 2009 (pierwsza rejestracja 2008). Silnik 2.1 (czy tam 2.2 - różnie zwą) 315CDI, skrzynia 6-biegowa. Z których modeli podejdzie skrzynia do mojego? To mi rozszerzy zakres poszukiwać używki.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***