Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie serwisujecie swoje podwozia? Szukam warsztatu
Autor Wiadomość
marekwi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit Globetrotter I5970
Dołączył: 04 Lip 2009
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2024-05-24, 12:30   Gdzie serwisujecie swoje podwozia? Szukam warsztatu

Mam integrę na Fiacie Ducato z 2005 r. ( to chyba jest Ducato II po liftingu) i choć nie wymaga jakiś szczególnych napraw mechanicznych to rozglądam się za warsztatem gdzie mógłbym zrobić przegląd tematów mechanicznych i gdzie ludzie wiedzieli by jak podejść do naprawy przy często trudniejszym dostępie do elementów pod maską. Na chwilę obecną chcialbym wymienic olej, filtry, przejrzeć stan hamulców, przeserwisować klimę, wymienić reflektory i takie tam drobniejsze sprawy.
Jestem z Raciborza, szukam warsztatu w okolicy, ale niekoniecznie jakiejś najbliższej, byle po zostawieniu auta dało się jakoś wrócić do domu komunikacją publiczna, bo nie bardzo ma mnie kto podwozić. Jest u mnie firma od napraw kamperow, ale robią tylko przy zabudowie, a mój mechanik od osobówki kręci nosem, że nie zna tych dostawczków i nie chce w tym dłubać.
Polećcie coś proszę, bo nie mam rozeznania gdzie jechać z moją, jak ją zwę, więźniarką 😀
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 184/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2024-05-24, 12:49   

Ja od ponad dziesięciu lat jeżdżę do naszego ( rzadko niestety tu już zagląda ) forumowego kolegi Makdrajwera . Serwisuje mi całą mechanikę w moim wielbłądzie . Artur jest z Bielska-Białej .
Kiedyś kilku kolegów u niego serwisowało swoje kamperki .
Prowadzi autoryzowany serwis skody : Auto Master Skoda Bartkiewicz tel: 609 067 755 .
Jedyny problem ; jak to z kamperkami to wysokość . Artur ma tylko jeden wjazd w który się mieszczę :mrgreen:
Zadzwoń ; zapytaj . W razie czego powołaj się na mnie . Będzie pan zadowolony :wyszczerzony:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/55
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2024-05-27, 09:56   

Ja postawiłem sobie domek dla furmanki z kanałem.
Jest problem z warsztatem gdzie zmieści się kamper i mają go czym podnieść, lub wiedzą jak to zrobić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekwi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit Globetrotter I5970
Dołączył: 04 Lip 2009
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2024-05-29, 13:05   

Pech niestety, wysokość by jeszcze przeszła, ale na długości odpadł, by w warsztacie w Bielsku u Artura dać się odsłużyć. Szukam dalej 🙂
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-05-29, 23:28   

Ja mam dobrego mechanika który zajmuje się głównie dostawczakami ,ma wysoką halę dostosowaną do takich pojazdów , a sam też jest czynnym kamperowcem.
Problem tylko taki, że siedzibę ma w Leńczach koło Kalwarii Zebrzydowskiej , a to z Raciborza trochę daleko.
Gdyby jednak nie to napisz na priv'a to dam Ci namiary.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2024-05-29, 23:39   

Mam własny warsztat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/102
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2024-05-30, 07:01   

Jak nie korzystam z wiadomych względów z ASO (nie chodzi o cenę usług), to korzystam z usług z firmy Acting w Katowicach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 44/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2024-06-02, 19:58   

MILUŚ napisał/a:
Ja od ponad dziesięciu lat jeżdżę do naszego ( rzadko niestety tu już zagląda ) forumowego kolegi Makdrajwera . Serwisuje mi całą mechanikę w moim wielbłądzie . Artur jest z Bielska-Białej .
Kiedyś kilku kolegów u niego serwisowało swoje kamperki .
Prowadzi autoryzowany serwis skody : Auto Master Skoda Bartkiewicz tel: 609 067 755 .
Jedyny problem ; jak to z kamperkami to wysokość . Artur ma tylko jeden wjazd w który się mieszczę :mrgreen:
Zadzwoń ; zapytaj . W razie czego powołaj się na mnie . Będzie pan zadowolony :wyszczerzony:


o matko ze 2 km od mojego siedzenia!!! a ja szukam po omacku, ostatnio trafiłem na idiotę który powiedział że nie sprawdził simeringów i wybieraka bo to za dużo rozkręcania... za to miał mnóstwo uwag i zniesmaczoną minę do mojej wybebeszonej elektryki którą akurat modernizuję... i że niby ręczny jest za bardzo napięty (bo faktycznie jest tak ustawiony żeby nie trzeba było go wysoko dźwigać ze względu na obrotnicę... ale wszystko w tarczobębnach ustawione cacy...)

dziiiiiizas...
i dowiedziałem się że ten podejrzany hałas z którym tam pojechałem, to od paska klimatyzacji... po zdjęciu paska żadnej zmiany, po zdjęciu głównego wielorowkowego cisza... teraz tylko wytargać alternator i ewentualnie pompę wspomagania... do diagnozy i ewentualnej regeneracji lub wymiany

aa... i że ten łańcuszek na wałkach (ducato 2.3 euro 4) to jest wieczny....
a jak tylko dojechałem do domu (ze dwa kilometry) słyszałem już jakieś nowe stukanie, które po dociśnięciu pokrywy łańcuszka zmieniało ton... po rozebraniu(2 śruby zerwałem na start) okazało się że łańcuszek już wybierał obudowę... zdjęcia w innym wątku...

po wymianie ustały też stuki... co mnie bardzo zdziwiło.. że takie głośne stuki mogą pochodzić z łańcuszka...


więc też buduje garaż z kanałem...
bo najlepiej w domu serwisować....
R

Ale namiar do kolegi zapiszę sobie.
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***