Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 11:43
Wybieramy się wielbłądem do Albanii
Autor Wiadomość
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-31, 22:37   Wybieramy się wielbłądem do Albanii

W najbliższy czwartek ,jak wszystko wypali wyruszamy w czwartą w tym roku wyprawę ,tym razem do Albanii! Planujemy jechać przez Czechy,Austrię,Węgry,Chorwacje,Bośnię i Hercegowinę ,Motenegro... Mamy czas,jakie takie zdrowie i jesteśmy ludźmi wolnymi od pańszczyźnianych obowiązków - wnuki poszły do szkół.Będziemy poszukiwać głównie ciepła.Kombinujemy chytrze ,żeby lato skończyło się najwcześniej w połowie października...Może ktoś się wybiera w tamte strony?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 74/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-01, 01:07   

Właśnie niedawno wróciłem z wyprawy mniej więcej tą trasą - więc służę radą w każdej sprawie która by Cię interesowała. Jak będę mieć trochę więcej czasu zamieszczę dłuższą fotorelację na forum (chociaż co do Albanii mogę tylko stwierdzić-tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć! :shock: ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-01, 07:41   

Gratuluję wyprawy a przede wszystkim szczęsliwego powrotu.Będę z zaciekawiem z kawiarenek internetowych śledził Twoje relacje,bo nie sądzę,żeby do czwartku coś się ukazało.Lubię Bałkany ,chciałbym popływać trochę kajaczkiem po J.Szkoderskim ( nie wiem czy to możliwe) a także po J.Ochrydzkim.Jeszcze nie wiem czy jest sens brać rowery.Serdecznie pozdrawiam!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 74/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-01, 11:35   

stachwody napisał/a:
J.Szkoderskim ( nie wiem czy to możliwe) a także po J.Ochrydzkim

Po J.Szkoderskim to nie wiem czy się da, bo tam właściwie nie zauważyłem specjalnie rozwiniętej bazy turystycznej. Po J. Ochrydzkim to i owszem, ale polecałbym zatrzymać się od strony północnej, są tam dwa dosyć obszerne kepmingi i dobry dostęp do jeziora. Główny kurort rozwinął się od strony wschodniej, ale nie polecam, straszliwa ciasnota i ogólny kocioł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-01, 13:07   

Bardzo dziękuję,a mógłbym jeszcze w syntetycznym skrócie dowiedzieć się coś o trasie,którą pokonałeś,przejścia,drogi,miejscowości ? z serdecznymi pozdowieniami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-03, 06:03   

Wielkie Dzięki!Jestem m.in. byłym pracownikiem szpitala psychiatrycznego ,więc nie dziwię sie już niczemu.Rady co do relacji interpersonalnych są bezcenne.Tak było wcześniej na Ukrainie,którą zjeździłem wielokrotnie.Trasę przez Stepan Pole do Podgoricy znam( teraz to odrębne państwo)Wszędzie turysta jest dla tubylców nośnikiem środków finansowych - więc trzeba się mieć na baczności.Miło słyszeć,że Albańczycy rozumieja po niemiecku.Jeszcze raz serdecznie dziękuję za rady i życzenia ,do zobaczenia kiedys na trasie.... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mirek3510 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: fiat ducato
Nazwa załogi: Kaja
Dołączył: 15 Lip 2008
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Budzyń /Wielkopolska
Wysłany: 2009-09-03, 06:21   

witam przejeżdzżałem przez Albanie 3 razy przy wyjeżdzie a Albani płaciłem 1 lub 2 euro to zależy od widzimisie celnika .choć raz zapłaciłem 8 euro przy wjeżdzie to mnie poprostu rąbnął,jeśli chodzi o opłatę ekologiczną w Montenegro(Czarnogóra) to wynosi 10 euro choć próbował mnie naciągnąć w tym roku na 20 euro bo duże auto ale miałem naklejkę z zeszłego roku więc mu się nie dałem,Powodzenia :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 74/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-03, 11:48   

stachwody napisał/a:
.Miło słyszeć,że Albańczycy rozumieja po niemiecku

No, nie całkiem...oni znają głównie tausend i hundert, z tym że często udają, że im się te liczby mylą i jak za porcję lodów kelner zażąda tausend to należy wyrazić wielki zdziwienie, wtedy natychmiast prostuje na hundert :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***