Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-10-26, 13:27
Jeszcze o akcyzie.
Autor Wiadomość
TomekW 
weteran


Twój sprzęt: Hymermobil 650 '79
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Piwa: 28/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-16, 21:50   Jeszcze o akcyzie.

KURCZAKI napisał/a:
ale zaleta jest wielka bo akcyzy nie płacisz

Na pewno? O akcyzie już mamy wątek:
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=224
Ostatnio zmieniony przez janusz 2009-10-26, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-10-16, 22:03   

KURCZAKI napisał/a:
tak jest i przepisy na to pozwalają i znam z 15 osób

przestan wprowadzac ludzi w blad
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 67/66
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2009-10-17, 03:02   

Mnie tez przeszlo bez akcyzy , ale do czasu - reszta w watku - pojazd nadal kampingowy i specjalny a rocznik 1990. Wszystko zalezalo od interpretacji starostwa , a potem urzad celny wyrownal interpretacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2009-10-17, 23:17   

a co powiecie na to auto SO KFZ WOHNMOBIL z 1992 roku a diagnosta czepia się braku pasów na tylnych siedzeniach ,a żeby było jeszcze smieszniej to na autoryzowanej stacji mercedesa pojechałem osobówką diagnosta chce zdjęcie jak wygląda camper bo on nie wie
tak mi się wydaje że co województwo to inne przepisy a może przepis ten sam a rózne zrozumienie gorzej niż w U skarbowym i bądz tu mądrym
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-10-18, 12:29   

KURCZAKI napisał/a:

w Polsce nie ma rodzaju samochodu pod tytułem kamper , więc klasyfikują go pod specjalny kempingowy .

powtarzam- tylko osobowe płacą w PL akcyzę , więc jeśli ktoś ma kłopoty z kampem i urzędem celnym to znaczy , że był on wcześniej w D zarejestrowany jako osobowy ( może Niemiec go przerobił ) i zrobił przewał na stacji diagnostycznej gdzie praktycznie bezpodstawnie zmienili mu klasyfikację...

co tu więcej bić pianę ? no może coś nowego weszło a ja nie wiem nic o tym ... czekam więc na info .


Bardzo mi przykro, ale nie masz racji :(
Osobiście sprowadziłem z Niemiec do Polski dwa kampery i walczyłem z Urzędem Celnym o zwrot akcyzy. Nota bene zwrot taki otrzymałem z należnymi odsetkami - po wyroku Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu odnośnie bandyckiej akcyzy pobieranej wówczas w Polsce - ale tylko za nadpłatę powyżej wymaganej :evil: Pisałem o moich przeprawach z Urzędem Celnym wcześniej i (o ile nic się nie zmieniło w przepisach od dwóch lat) akcyza nadal obowiązuje! Inne są bowiem przepisy dot. kwalifikacji pojazdu przy jego rejestracji (Ministerstwo Infrastruktury), a inne dot. opłat celnych, w tym akcyzy (Ministerstwo Finansów). W tym drugim przypadku kamper wyszczególniony jest w taryfach celnych jako osobny pojazd, a nie samochód specjalny!!! Na szczęście nie wszyscy urzędnicy celni w Polsce mają o tym pojęcie, a urzędnicy wydziałów komunikacji nie wiedzą o tym w szczególności :szeroki_usmiech
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-10-18, 12:34   

@ndrzej napisał/a:
Na szczęście nie wszyscy urzędnicy celni w Polsce mają o tym pojęcie, a urzędnicy wydziałów komunikacji nie wiedzą o tym w szczególności

wiedza wiedza i juz sie dobieraja tym co mysleli ze sie uda - po 5 latach od nabycia tegoz szczescia mozna powiedziec ze sie mialo szczescie
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2009-10-18, 16:17   

jeśli w Unii w pierwotnych dokumentach pojazdu niejest on PKW to zmiana jego klasyfikacji na terenie innego państwa członkowskiego jest zwykłą grandą i bezprawiem w jasny dzień .
a w moim przypadku tak jest jest on osobówką ,choc to auto 100% kamper z gwarancją producenta spróbuj to cofnąc urząd rejestrujący wymaga przeróbki kampera na kampera aby go zrejestrowac jako specjalny a 1 dokumentów w archiwum nie ma bo po sprzedazy do innego województwa 1 urząd miał prawo dokumenty zniszczyc (mineło tylko 7 lat )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 67/66
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2009-10-18, 16:49   

Co do teorii Kurczakow w moim przypadku sie nie sprawdza. Nigdy nie ubezpieczalem w PZU. kampera sprowadzilem we wrzesniu 2008 a wezwanie z UC przyszlo chyba w czerwcu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-10-18, 19:05   

KURCZAKI napisał/a:
Tak sobie rano pomyślałem nad kluczem powiadamiania UC o tych co mają kampa i nie zapłacili akcyzy , jeśli UC jest powiązany z US to takie powiadomienie powinno być automatem , przecież UC nie pyta o każdego obywatela z książki tel czy przypadkiem sie nie dorobił na boku kampa , może to do UC nie idzie ze strony US tylko z innej i tu mam pomysła który chodzi mi po głowie .


Moim zdaniem, ani urząd celny ani urząd skarbowy nie będą doszukiwać się nieprawidłowości w opłatach. Jedynie kontrola w wydziale komunikacji, który powinien otrzymać z urzędu celnego zaświadczenie o nie podleganiu akcyzie rejestrowanego pojazdu, i brak takiego zaświadczenia, może spowodować komplikacje. :evil:
Miejmy jednak nadzieję, że kontrolujący papiery w wydziałach komunikacji, mają równie blade pojęcie na ten temat jak pracownicy tych wydziałów! :diabelski_usmiech
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 67/66
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2009-10-20, 16:49   

A ty ciagle swoje.
Mysle ze to jest w temacie akcyza , ale opisze ci swoja historie - moze przynajmniej ciebie wzruszy :haha: . Oczywiscie moge mowic tylko za siebie.
Starego kamperka " przywiozlem" a raczej odkupilem od kogos , kto go przywiozl. W tzw briefie bylo napisane wohnmobil laczne z tym co ma byc odlaczone w czasie jazdy,co schowane np antena i ktore okna pozamykane - no coz moze to osbowka. Wydzial komunikacji w moim powiecie nie wymagal zaswiadczenia z UC jako ze zakwalifikowal jako pojazd specjalny - kepingowy. I tak w radosci tkwilem gdzies do czerwca tego roku ,kiedy pprzyszlo wezwanie 9 a (raczej wezwania, bo zona jest wspolwlascicielem ) do zaplaty akcyzy. Policzyli z odswetkami od wrzesnia 2008. Jako ze bylem pierwszy z wezwanych kierowniczka urzedu sama uczyla sie procedury ,a na biurku widzialem liste podobnych zawodnikow z mojego powiatu -( wszyscy importerzy kamperkow). Jako ze kamperek stary i 1,9 to uzbieralo sie z niecale 400zl wiec jak na cene spoikoju nie za duzo.
i taki to mit.
pozdrowionka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 67/66
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2009-10-20, 17:18   

No coz,
Co do mnie to radze spojrzec na tytul tematu i moja odpowiedzma raczej wiecej do rzeczy niz twoje pytanie. Jsienna depresja mi nie grozi , gdyz od jakiegos czasu przebywam w cieplych krajach. W gruncie rzeczy chcialem tylko pomoc.
Odpowiadanie na pytania tych , ktorzy wiedza lepiej wyraznie mija sie z celem. Proponuje wiec umowic sie tak - Ty masz racje , a my mamy spokoj!
Co do polis radze zalozyc osobny temat - moze ktos chetnie sie wypowie.
Narka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vafell 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ducato 2,8 jtd
Dołączył: 11 Maj 2008
Wysłany: 2010-02-26, 21:44   

Mój przypadek z akcyzą przebiegał właściwie klasycznie czyli zakup, rejestracja potem długo,długo nic, po 1,5 roku wszczęcie postępowania i decyzja na niezłą sumkę.Zapłaciłem.
I teraz ku przestrodze:coś mnie podkusiło aby odwołać się od odsetek gdyż nie czułem się winny za powstałą zwłokę która w moim odczuciu wynikała z niekompetencji urzędników i błednej interpretacji niespójnych przepisów.
Jakież było moje zdziwienie gdy w odwecie otrzymałem wezwanie do złożenia oświadczenia majątkowego!Sprawa wygląda na rozwojową a ja zastanawiam się jakie intencje kierują diałaniami Urzedu Celnego (zastraszyć?) Coś mi się wydaje że żyjemy w 3 RPA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-02-28, 16:23   

Oświadczenie majatkowe jest potrzebne do podjęcia decyzji, czy zwolnić Cię z odsetek, czy nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2010-02-28, 17:04   

Czytam , czytam i..... i nic nie kumam :niewiem
Chcę kupić campera który został sprowadzony zza granicy.Sprowadzający zapłacił akcyzę.
Mam na to kopię dokumentu.Czy też mam się bać wizyty " smutnych panów "z UC ?
Samochód nie jest zarejestrowany na terenie RP .Do rejestracji ,wg.słów sprzedającego nie potrzeba poswiadczenia zapłacenia akcyzy.
PZDR> MILUŚ :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2010-02-28, 17:30   

Procedura jest następująca.
Urząd Celny wysyła do Starostwa (organu rejestrującego) prośbę o przesłanie kopii dokumentów. Skąd wiedzą czyich nie wiem prawdopodobnie z urzędu skarbowego, który ma twoje dane bo zostawiłeś mu je razem ze 160 złotymi za wydanie dokumentu stwierdzającego, że nie musisz płacić VATu.
Oglądają sobie te dokumenty celnicy i sprawdzają czy jest dokument zapłacenia akcyzy czy nie. Nie musi go być bo przy rejestracji samochodu specjalnego nie powinien być wymagany. Jeżeli jest i suma mniej więcej im się zgadza dają spokój.
Jeśli nie zgadza się lub nie ma dokumentu proszą o kontakt i wytłumaczenie czemu suma jest inna niż oni by chcieli, lub proszą o dostarczenie deklaracji AKC-U.
A zapłata to już na samym końcu, bo nie wiadomo za ile dni odsetki.
Jeżeli masz dokument zapłaty i przy rejestracji auta nie wezmą go w Urzędzie od ciebie (nie wiem czy kopia ich zadowoli) to czekaj na prośbę od celników. Pokażesz że masz i pewnie dadzą ci spokój.
Może jeszcze być sprawa wysokości zapłaconej przez sprowadzającego akcyzy. Sprowadzający zapłacił ją jednemu celnikowi a inny, ten co będzie ciebie rozliczał może uważać że za mało. Kto będzie musiał dopłacić? Nie wiem.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***