Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Norwegia 2010 informacje i plany
Autor Wiadomość
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 07 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-01-04, 21:14   Norwegia 2010 informacje i plany

Dla wszystkich, którzy zabiorą się do planowania swojej wymarzonej podróży po Norwegii podaje kilka linków, gdzie znajdziecie interesujące informacje:

http://www.rv17.no/ - strona z informacjami o podróży drogą nr 17 m.in. informacje na temat cen promów – załączę w następnym mailu, przewodnik po podróży drogą w wersji PDF

http://www.visitnorway.com/ - oficjalna strona Norwegii m.in. informacje o podróżowaniu samochodem, aktualna pogoda, opis ważnych atrakcji itp.

http://www.autopass.no/ - nowa forma płatności za autostrady w Norwegii. Na stronie ulotka po polsku. Cennik opłat na 2010. Załączę w kolejnym mailu. Nie udało mi się jednak znaleźć wszystkich płatnych odcinków wskazanych przez Via Michaline.

http://www.norwegofil.pl/Broszury-turystyczne.html - broszury dotyczące niektórych atrakcyjnych miejsc w Norwegii w wersji PDF

http://www.fjord1.no/ - strona firmy przewozowej m.in. promy: Hellasylt – Geiranger, Grundvangen – Kaupanger

http://www.sund-gjestestuer.no/ - strona firmy przewozowej promy na Lofoty

http://www.viewlofoten.no/viewpoints/vaeroy.html - to coś dla oka, zdjęcia w tym panoramiczne Lofotów

Głownie dzięki waszym relacjom zdecydowaliśmy urlop 2010 to będzie NORWEGIA.
Termin to: 19.06 – 13.07.2010 r. ewentualnie 26.06 – 21.07.2010 r.

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć w całości lub części trasy serdecznie zapraszamy.

Podstawowe nasze założenia to:
1. Nie jedziemy na Nordkapp. Najdalej wysuniętym punktem naszej podróży będzie Narwik.
2. Chcemy ok. 7 dni spędzić na Wyspach Lofotach i Vesteralen
3. Chcemy podziwiać naturę, naturę i jeszcze raz naturę. Stąd też omijamy miasta i ich zwiedzanie. Łamiemy się jeszcze nad Lillehamer, a konkretnie skansenem.
Plan wyjazdu, który załączamy jest naszą busolą i zawiera to, co chcielibyśmy zobaczyć i co po przeczytaniu relacji i przewodników uznaliśmy za najbardziej ciekawe, charakterystyczne i warte zobaczenia w Norwegii.
Podane ceny promów dotyczą samochodu długości do 6 m wraz z kierowcą + 1 osoba dorosła. Cenny z roku 2009.
Ceny opłat za drogi wg cennika na 2010 lub informacji z Via Michaline.

Kilka odcinków naszego planu podróży jest bardzo napiętych. Stąd też pytanie i prośba do kolegów, którzy mają je za sobą Czy są realne do przejechania?

Poza tym będziemy wdzięczni za inne uwagi (poza potępieniem za rezygnację z Nordkappu).

plan_przejazdu.xls.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 4095 raz(y) 11,82 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 07 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-01-04, 21:16   

Obiecane ceny promów na drodze nr 17. Cennik z 2009 r.

ceny_promow.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 1139 raz(y) 52,38 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 07 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-01-04, 21:17   

Także obiecany cennik oplat drogowych na 2010 r.

opłaty_za _drogi.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 1835 raz(y) 107,22 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-01-05, 06:03   

Witaj, przejrzałem Twój plan przejazdu. Czasy tam podane są nierealne. Myślę że powinieneś dołożyć 50%. Nie licząc postojów w trasie żeby pooglądać ładne widoki, zrobić fotkę, coś zjeść. Z tym to chyba należałoby pomnożyć przez dwa. Weź też pod uwagę że na prom zawsze musisz zaczekać więc do czasu przeprawy dolicz minimum godzinę a najlepiej dwie.

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2010-01-05, 08:34   

Witam

Sama droga nr 17 w jedną stronę to 3 dni "na szybko", Na lofoty chcesz 7 dni, to już masz 10. A gdzie cała reszta, Kristiansund, Alesund, droga trolli??

Lillehamer macie pod drodze jak będziecie jechać do Trondheim więc nie powinniście mieć problemu.

Dwa lata temu byłem trzy tygodnie, ale z Nordcapp i powiem, że jakktoś jest zdeterminowany to można to zrobić, bo my jechaliśmy z karsklony i po czterech dniach nudnej Szwecji byliśmy na Nordcapp i potem mieliśmy 18 dni na powolny powrót. Widzieliśmy wszystko oprócz Bergen.

W zeszłym roku odpuściłem Nordcapp na korzyść większego czasu na Lofotach. Też trzy tygodnie. I tym razem RV17 do góry jechałem, za pierwszym razem do dołu.

Pozdrawiam

Bartek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 07 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-01-06, 18:51   

Dzięki za komentarze. Do Bartkam mam kilka pytań:
1. W jakim okresie jechałeś drogą nr 17?
2. W ktorą stronę wg Ciebie jest ciekawiej z Bodo w dół czy do góry?
3. Czy miałes problemy z przeprawami, szczególnie dwiema godzinnymi? Jak duzo czasu traciłeś na czekanie, wjazd i wyjazd?
4. Czy poleciłbyś jakieś szczególne miejscowości, atrakcje wzdłuż drogi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2010-01-07, 08:29   

1. W jakim okresie jechałeś drogą nr 17?

Ja jeździłem zawsze na ostatnie trzy tygodnie lipca. Wtedy jeszcze są białe noce.

2. W ktorą stronę wg Ciebie jest ciekawiej z Bodo w dół czy do góry?

W dół i w górę to dwie różne drogi, ale obie tak samo piękne. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale wydaje mi się, że w górę jest ciut ciekawiej, bo coraz dłużej jest jasno :-)

3. Czy miałes problemy z przeprawami, szczególnie dwiema godzinnymi? Jak duzo czasu traciłeś na czekanie, wjazd i wyjazd?

Nie miałem problemu. Po paru dnia podróży zobaczysz że jak tam jesteś to nigdzie się nie spieszysz, a nawet więcej, dojeżdzając do przeprawy promowej liczyłem na to że będę musiał czekać. Jest to doskonała okazja do zjedzenia śniadania/drugiego śniadania/ obiadu a przy okazji do połapania rybek :-) Tam podczas godzinnego oczekiwania na prom jesteś w stanie nałapać ryb dla sześciu osób na dwa dni. Tylko wędka musi być zawsze pod ręką. Byle parking, przerwa w podróży szybko wędka i na skałki. Już bym tam wrócił :-)


4. Czy poleciłbyś jakieś szczególne miejscowości, atrakcje wzdłuż drogi?

Tam każdy kilometr to jest atrakcja. Tylko dam Ci radę. Podczas jednego wyjazdu jedź RV17, ale wróć tą drugą drogą chyba E36, bo RV17 naprawdę jedzie się 3 dni, a wrócisz w pół dnia.

Pozdrawiam


Bartek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jurek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymer tramp 2-2
Nazwa załogi: Jerzy Krystyna
Dołączył: 05 Cze 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Essen
Wysłany: 2010-01-07, 18:09   

Na poczatku czerwca planuje urlop w Poludniowej Norwegi.Intersuje mnie Kjeragbolten ogromny kamien zaklinowany miedzy dwoma urwiskami .Czy ktos odbyl ta trase camperem od drogi Nr.45 w kierunku Sinnes a potem gorska kreta droga do Lysebotn .i z tamtad szlakiem turystycznym " T" czerwonym w kierunku Kjerag. Od poczatku czerwca do sierpnia jazda odbywa sie tylko w jedna strone ,zeby z tamtad wrucic trzeba skorzystac z promu .
Powrut promem pozwoli nam podziwiac Preikstolen i Kjeragbolten z poziomu fiordu

1.Czy ta droga nadaje sie do jazdy camperem

2.Jak trudne jest podejscie do Kierag

3.Czy konieczna jest reterwacja promu

Pozdrawiam

Jerzy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 07 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-01-07, 18:37   

Dzieki Bartku za odpowiedź. Wynika z niej, że lipiec nie jest taki uciążliwy jasli chodzi o zatłoczenie. My właśnie wahamy się czy ruszać 18 czerwca czy poźniej, aby uniknąć tłoków.

Prawdopodobnie skorzystamy z Twojej rady i drogą 17 pojedziemy do góry do Bodo, tam przprawimy sie na Lofoty i po ok. 6-7 dniach przez Narvik drogą nr 6 wrocimy w dół do promu.

Bardzo ucieszyła mnie informacja, iż wzdłóż drogi mozna nałowić rybek. Mamy taką nadzieje na urozmaicenie jadlospisu. Mam pytanie Jaki sprzet wykorzystywaleć do połowu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2010-01-07, 20:32   

marius napisał/a:
Jaki sprzet wykorzystywaleć do połowu?

musi być solidny
bo tam są ryby i biorą
marius napisał/a:
pojedziemy do góry do Bodo, tam przprawimy sie na Lofoty i po ok. 6-7 dniach przez Narvik drogą nr 6 wrocimy w dół do promu.

bardzo dobry pomysł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mokraski
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Granduca; 1,9 TD; 1996
Nazwa załogi: Mokraski
Dołączył: 05 Lut 2009
Skąd: Trąbki Wielkie
Wysłany: 2010-01-07, 20:54   

jurek napisał/a:
Na poczatku czerwca


Droga w kierunku Sinnes i do samego Lysebotn jest udostępniona w obu kierunkach (przynajmniej tak było w 2005 roku). Nie wiem skąd masz takie informacje ale ja w tym czasie jechałem w tą i z powrotem. Droga przejezdna dla kamperów. Trzeba się liczyc z ze stromym zjazdem i serpentynami. Wejście na Kjerag zajmuje ok. 5 h w obie strony. Z poziomu fiordu Kjerag jest niewidoczny a Preikestolen mało atrakcyjny- można go w ogóle nie zauważyc. Proponuję wejście na Preikenstolen- widoki niesamowite.
http://www.panoramio.com/photo/20552823
http://www.panoramio.com/photo/20552697
Jeśli chodzi o rezerwację promu to nie wiem co Ci doradzi. Ja próbowałem przeprawy promowej z Forsand do Lysebotn ale szybciej było przeprawi się do Lauvvik i dalej z kapcia niż czeka na prom które kursowały bardzo rzadko.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jurek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymer tramp 2-2
Nazwa załogi: Jerzy Krystyna
Dołączył: 05 Cze 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Essen
Wysłany: 2010-01-08, 11:13   

Informacja jest opisana w przewodniku Globtroter "Norwegia"wydany w 2009 r.Relacje z pierwszej reki potwierdzone przez uczestnika napewno sa pewnym uzupelnieniem wiadomosci .

Dzieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-02-11, 09:15   

Polecam Safari wielorybnicze w Sto.Rewelacjyna przygoda!Na potwierdzenie dam kilka fotek.....miejsca ktore warto zobaczyc to oczywiscie Droga Atlantycka,lodowce,jak ktos bedzie zainteresowany to zamieszcze kilka fotek :ok

Recovered_JPEG Digital Camera_2195.jpg
Plik ściągnięto 186 raz(y) 70,77 KB

Recovered_JPEG Digital Camera_6382.jpg
Plik ściągnięto 193 raz(y) 116,09 KB

Recovered_JPEG Digital Camera_3565.jpg
Plik ściągnięto 187 raz(y) 99,02 KB

Recovered_JPEG Digital Camera_3904.jpg
Plik ściągnięto 183 raz(y) 174,74 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wito 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato 91 Dethleffs
Nazwa załogi: moczykije
Dołączył: 19 Lut 2009
Piwa: 59/28
Skąd: Iława
Wysłany: 2010-02-11, 10:33   

Witam. Świetne, niespotykane na Forum zdjęcia. Proszę o jeszcze z opisem o ile to możliwe. Pozdrawiam. Witold.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2010-02-11, 10:44   

Może spróbuj poczytac http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=53
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***