Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer w kamperku
Autor Wiadomość
Brajtek 
doświadczony pisarz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-02, 07:49   

Głowicę można wykorzystać od statywu fotograficznego. Tylko żeby nie używać w ten sposób http://www.kurierlubelski...dajac,id,t.html :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brajtek 
doświadczony pisarz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-02, 08:42   

Zależy z jakim aparatem porównujesz :lol: EOS 1D sam korpus to około 1,5 kg, do tego np 300 mm f2,8 L 2,8 kg i jest ponad 4 kg. Laptopy zwykle są jednak nieco lżejsze :)
A na poważnie to np taka głowica (wprawdzie akurat tego producenta nie kojarzę) http://www.allegro.pl/ite...na_blokada.html ma podany udźwig 5 kg, przy czym zwykle przy statywach foto podawany jest ciężar przy którym statyw stoi stabilnie i nie wpada w drgania. Większe obciążenie wytrzyma, ale nie utrzyma już stabilności. W przypadku laptopa nie ma to jednak aż takiego znaczenia jak przy fotografii.
Bardziej "markowa" głowica ale też droższa to coś takiego http://www.allegro.pl/ite...h430_f_vat.html , jest to chińska podróbka głowicy Manfrotto, z opinii z którymi się spotkałem całkiem niezła podróbka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brajtek 
doświadczony pisarz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-02, 09:23   

Adi napisał/a:
NIe wyobrażam sobie jazdy z nawigacją w laptopie, który się trzęsie - wtedy po prostu nic nie widać, a jak nic nie widać to rozwiązanie do kitu.
Z mojego małego doświadczenia im krótsze ramię tym mniejsze szanse na "trzęsiawkę", a podane w pierwszym linku pewnie bardzo drogie, a trzęść się i tak będzie.

Z tym się absolutnie zgadzam. Trzęsawka uniemożliwiająca zobaczenie ekranu laptopa zależy bardziej od ramienia niż od samej głowicy. Ta pierwsza głowica która pokazałem powinna spokojnie utrzymać laptopa oraz przeciętny aparat fotograficzny do zrobienia zdjęcia przez szybę samochodu.
Pisząc o stabilności aparatu miałem na myśli raczej minimalne drgania które spowodują już rozmazanie obrazu, ale praktycznie nie byłyby widoczne w przypadku zamocowania na statywie laptopa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-04-02, 10:20   

Adi napisał/a:
Ted69, wybacz, za to co napiszę, ale tak na marginesie - to jest mocna profanacja fotografi, takie pstrykanie na byle jak fotek przez szybę :-) :ok


No to niestety fakt .....
Drugi problem to to w jaki sposób zamierzasz korzystać z takiego statywu i laptopa podczas jazdy samochodem wybacz ale myślę że to karkołomny i troszkę paranoiczny pomysł ..... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***