Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 12:03
Słowenia
Autor Wiadomość
neptyk 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Challenger Genesis 52
Dołączył: 22 Lis 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Polska/Niemcy
Wysłany: 2010-12-22, 15:12   

Ted69 napisał/a:
Nie jest prawda to co pisza na stronie http://admoto.pl/poradniki/?p=oplatydrogowe na temat oplat drogowych na Słowenii - cytuje:
Cytat:
Słowenia

Przejazd autostradami jest płatny. 1 lipca 2008 r. zostały wprowadzone opłaty drogowe (autostrady i drogi szybkiego ruchu) w formie winietek (obowiązkowe dla pojazdów silnikowych o dmc do 3,5 tony, a także dla motocykli). Winietki są wyłącznie półroczne i roczne. Półroczne są w cenie 35 euro. Można je kupić m.in. na przejściu granicznym, na stacjach benzynowych w Słowenii i sąsiednich krajach (Austria, Węgry).


Sprawa wyglada tak ze mozna kupic winiete tygodniowa lub miesieczna - ceny na zdjeciu.
Na wjazdach i wyjazdach z autostrady sa budki i szlabany oraz rodzielienie na tych korzy maja winiete i tych bez - wtedy pewnie cos placa (nie wiem ile, nie wiem na jakich zasadach - my kupilismy winiete).
Obrazek

W Postojnej jest fajny camperpark (specjalny parking dla camperow ok 200 m od wejscia do jaskini), reklamowany tez w ulotkach o Postojnej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety - Slowency - mimo ze jaskini jest dostepna caly rok - doszli do wniosku ze juz po sezonie - i parking zamkniety. jest natomiast 4 km dalej klasyczny camping



Niestety, Ted, portal "admoto" ma racje.

Nie wiem kiedy jechales przez Slowenie, ale od lipca 2008 roku Slowency zmienili zasady (dodam, ze niemal z dnia na dzien). Mam nawet zeszloroczna nalepke (wstyd sie przyznac - na szybie) z wypadu do Dubrownka.
35 ojronow i ani centa nizej, ale za to na POL ROKU (mozna se pojezdzic, ze HOHO :wyszczerzony: )

przygraniczni Austryjacy (mamy dobrych znajomych w Grazu) sa wsciekli i nawet dosc dlugo bojkotowali Slowenie (wczesniej bywali nawet raz w miesiacu w Mariborze albo wypadali nad Adriatyk). Teraz pewnie im juz troche przeszlo.

Dodam, ze jadac do Chorwacji przez Wlochy i Slowenie mozna ominac drogi szybkiego ruchu, ale trzeba uwazac albo miec dobrego dzipiesa. Otoz Slowency niechcacy nie oznaczaja drog krajowych odpowiednimi znakami lub drogowskazami, jak sie da wszystko co tam stoi wymanewruje cie na autostrade. A tam kara - nawet 600 euro plus 35 za nalepke, oczywiscie. Nie wiem tylko, czy jazda z Polski przez Wlochy do np. Chorwacji sie oplaci, zwlaszcza, ze we Wloszech tez trzeba sporo za autostrady zaplacic.

pzdr
neptyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-12-22, 15:20   

Jako coroczny bywalec Chorwacji potwierdzam wielkie zaangazowanie Słoweńców w kwestii naklaniania do korzystania z autostrady, zwłaszcza w drodze do Cro.
Policja i ichnia SG trzepią aż milo i to nie tylko Rodaków.
Fakt, że przegięciem jest kasowanie za 70km takich pieniędzy (tranzyt do Cro).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neptyk 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Challenger Genesis 52
Dołączył: 22 Lis 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Polska/Niemcy
Wysłany: 2010-12-22, 16:16   

Hmmm...

Moze Slowencom sie znudzil brak Austryjakow i znowu cos pozmieniali....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-12-22, 16:18   

Przy okazji przetestowany patent na lżejsze odklejanie nalepek z winietami.
Przed przyklejeniem na szybę warto kilkakrotnie naklejkę przułożyć do jakiejś tkaniny (spodni, tapicerki, etc.)
Ten zabieg usunie część kleju i będzie ją poźniej łatwiej usunąć z szyby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-12-22, 16:49   

Ted69 napisał/a:
A moze te bandyckie ceny obowiazuja tylko w sezonie
:szeroki_usmiech
Niestety...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-12-22, 16:57   

KOMPEDIUM dla tych, których ciągnie w tamte strony...

http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18622
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neptyk 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Challenger Genesis 52
Dołączył: 22 Lis 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Polska/Niemcy
Wysłany: 2010-12-22, 17:33   

Kapneli sie Slowency, ze lepiej im skasowac z Austrowegier 15 ojronow niz nic...
15 ojronow za 7 dni...tfu...
psia mac...motyla noga

dobrze Ted, ze sie temacik pojawil, bo w kwietniu jedziemy na tydzien do Rovinj z cora na oboz tenisowy...to teraz jestem na biezaco

pzdr
neptyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-12-22, 17:48   

Koledzy , pastwicię się nad Słoweńcami , a mnię się wydaję że WINIETA jest to najuczciwsze rozliczenie dla przejazdu tranzytowego jak i pobytowego , możesz jeżdzić ile chcesz przez określony czas np. 30 dni.

Jestem bardzo ciekawy ile będzie kosztował np. przejazd A1 ze Śląska do Gdańska , myślę że stówka to będzie mało i to w jedną stronę , to dopiero będzie żdzierstwo .
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neptyk 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Challenger Genesis 52
Dołączył: 22 Lis 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Polska/Niemcy
Wysłany: 2010-12-22, 18:01   

No moze w Niemczech nie jest tak uczciwie jak w Slowenii, ale mnie sie niemiecki system bardziej podoba. :-P

Nie pastwie sie nad Slowencami...

Ja po prostu widze ile kasuja Austriacy (7.90) za 10 dni korzystania z autostrad, ktorych jakosc m.zd. jest znaczaco lepsza i ktorych koszt wybudowania w tym ich pagorkowatym terenie (Alpy!!!) i koszt utrzymania wielokrotnie przekraczaja koszty Slowencow

Poza tym mam jeszcze w pamieci rok 2006 kiedy jechalismy do Chorwacji i w Slowenii skasowano od nas pieniadze za autostrady, ktorych jeszcze wtedy w ogole nie bylo, bo je dopiero budowali i to za kase, ktora brali od zmuszonych tamtedy jechac turystow (skasowali od nas pieniadze za kilkunastokilometrowy odcinek drogi szybkiego ruchu do Mariboru, a od Mariboru do granicy chorwackiej palowalismy sie szosa ponad trzy godziny).

Fajnie tak budowac za cudza kase kasujac jakby na zapas...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomiy
doświadczony pisarz

Dołączył: 04 Sie 2008
Piwa: 3/10
Wysłany: 2010-12-22, 18:05   

W TV mówili ze przejazd A2 W-wa - świecko będzie kosztował ok 100 zł :gwm w jedna strone!!!!.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-12-22, 18:08   

I kto tam będzie jeździł ..... ?
Pomykam tą trasą 6 razy w tygodniu na dzień dzisiejszy to 36PLN w jedna stronę a tylko patrzeć jak ruszą kolejne 3 bramki .... wtedy przesiadam się na pociąg albo będę jeździł krajowymi .... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-12-22, 18:36   

ale tak samo wszyscy mówili jak mieli wprowadzić opłaty na A4 Katowice-Kraków, też wszyscy narzekali i gadali że będą jeździć starą drogą przez Olkusz...... i co i to że Wszyscy płaczą ale płacą i jadą to nieszczesną A4 i jakoś jest dobrze........ My Polacy tak mamy że narzekamy..... najważniejsze jest zdrowie, rodzina i kamperowanie a opłaty były, są i będą i musimy się do tego przyzwyczaić jak do korków w Jankach i Raszynie..... :spoko :spoko
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-12-22, 19:36   

[quote="neptyk"]No moze w Niemczech nie jest tak uczciwie jak w Slowenii, ale mnie sie niemiecki system bardziej podoba. :-P


Ciesz się i my się cieszymy że przejazd przez Niemcy jest darmowy , myślę że to już nie długo tak pozostanie , wszyscy liczą geld /pieniądze/Niemcy też.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neptyk 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Challenger Genesis 52
Dołączył: 22 Lis 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Polska/Niemcy
Wysłany: 2010-12-22, 19:41   

Ano kombinuja cos tutaj niesmialo, zeby jakies oplaty za przejazd autostradami wprowadzic, niby ze unia tego od nich wymaga :ok

tylko nie wiedza, jak to na razie zrobic, zeby sie ludzie nie wsciekli...
bo tutaj sie juz placi na drogi...co roku podatek drogowy...i to niemaly
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-12-22, 19:56   

neptyk napisał/a:
(...)

dobrze Ted, ze sie temacik pojawil, bo w kwietniu jedziemy na tydzien do Rovinj z cora na oboz tenisowy...to teraz jestem na biezaco

pzdr
neptyk


No to musimy się dobrze wypatrywać bo na przełomie kwietnia i maja też planujemy Rovinj na kilka dni.

No a temat faktycznie na czasie :ok
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***