Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - Pogadajmy o Adrii

Socale - 2021-03-07, 13:59
Temat postu: Pogadajmy o Adrii
Vitaycie.
Zauważyłem obecność kolejnej Adrii na forum i pomyślałem sobie by otworzyć temat dla użytkowników tej popularnej marki, cechy modeli, spostrzeżenia, naprawy, modyfikacje, opinie...
Temat zapewne będzie się wlókł jak krew z nosa bo jest nas tu kilku, ale jesteśmy :bigok

.
O swoim egzemplarzu pisałem tu sporo i obecnie nic nowego do napisania nie mam, powtórzę się odkopując czeluści forum i zacznę chociaż od prezentacji.
Adria Matrix 670SL 2019r, trafiłem egzemplarz świetnie wyposażony lecz chciałbym poznać inne istniejące opcje u Kolegów.
Auto:
-Pakiet chrom i skóra
-LED dzienne i obrysowe przód i tył
-Alufelgi 16"
-160KM z 2.0l silnika
-Hamulec górski - to chyba w standardzie ale o tym nie wiedziałem.
-Pneumatyka na tylnej osi :gwm
Buda:
-Klima na dachu
-Bagażnik na rowery
-Podwójny czujnik gazów
-Markiza
-Elektrogrzana podłoga
-Moskitiera
-Solar 130W
-140Ah akumulator na pokładzie
-Opuszczane elektrycznie łóżko
W DR Pojazd Specjalny - Kempingowy. Wpisana marka Adria.
.
Pierwsze co zrobiłem to dodatkowa podłoga w garażu oraz wykładzina na podłogę kładziona 2 dni przed pierwszym wyjazdem i tu pierwszy zonk.
Przy wejściu po prawej stronie jest wysuwana szufladka na stopy do jazdy tyłem, wykładzina mi ją skutecznie zablokowała i tak do dziś.

yamah - 2021-03-07, 16:45
Temat postu: Re: Pogadajmy o Adrii
Socale napisał/a:
2019r, trafiłem egzemplarz świetnie wyposażony lecz chciałbym poznać inne istniejące opcje u Kolegów.

No i teraz wzbudziłeś zazdrość u kolegów :chytry :szeroki_usmiech i żaden się nie odezwie :bigok ..a na poważnie ..znajomi z Łodzi ( zaliczyliśmy razem kilka wyjazdów) mają chyba identyczny (też 2019r) :bajer trochę narzeka na słabą moc silnika,małą przestrzeń no i wagę :( ..zrobił też dodatkowy blacik przy kuchni w miejscu zagłówków siedzeń (taki wyjmowany) nawet fajnie to wygląda i praktyczne..mam chyba gdzieś nawet zdjęcie ale bądź mądry i znajdź..laptop,srajfon,aparat :gwm

LukF - 2021-03-07, 17:02

Wojtek,
Jak wiesz mój brat (który nie jest na forum) ma identyczną Adrię jak Twoja i też zrobił sporo modyfikacji. Zdjęcia niektórych zamieściłem w Twoim poprzednim temacie na ten temat :bigok

Ps. Poduszek z tyłu nie ma :wyszczerzony:

Socale - 2021-03-07, 19:50
Temat postu: Re: Pogadajmy o Adrii
yamah napisał/a:
...
mają chyba identyczny (też 2019r) :bajer trochę narzeka na słabą moc silnika
...

Też narzekałem, do pierwszej wymiany oleju w ASO Citroen, na moje życzenie przy 10tys km a nie jak zalecano 30tys km :chory
Przy tym "nowe" mapy gratis a ściślej, wyłączono tryb docierania silnika i uwolniono moc docelową.
Tego w oczy nie powiedzą bo wiadomo jak jest, ale dało się zauważyć też spadek zużycia paliwa.
.
Jeśli chodzi o budę, to też wywaliłem zagłówki i wstawiłem tam dodatkową powierzchnię na różne potrzeby.
Qrde, chciałbym tu umieszczać milion fotek ale tej akurat nie mam :-/
.
LukF, troszkę pozazdrościłem ci tematu "Jak zmieniłem Malibu na Malibu..." bo wszystko tam kręci się wokół Twojej marki, tylko że Carthago jest chyba więcej to i ruch w temacie, ale nas jest już kilku (trzech) i tak powolutku będziemy się wymieniać wiedzą :idea

pumar - 2021-03-07, 20:05

Moja Adria to Matrix Axess 670 SL z gwarancją citroena rozszerzoną do 5 lub 7 lat(pamięć zawodzi muszę sprawdzić) , produkcja 2019 także zimowa wersja z podgrzewana podłogą, Truma combi 6 inet , wyposażenie poza klimatyzacja dachową (świadomy wybór ..) prawie tożsame co kolega Socale....,4,5 m markiza z podświetleniem ledowym, 2 czujniki trigaz, Truma control duo, drugi aku mieszkalny takze mam 2x105Ah i dołożyłem ładowarkę aby odciążyć energoblok przy podłączeniu do słupka , butle 2xdomlight propan z echoczujnikami poziomu gazu truma, pneumatyka tył, solar 130A, do garażu dorzuciłem fundament-kołyskę do mocowania skutera, wyjście zewnętrzne pod prysznic -gaz-230v12vantena, dołożyłem 12 v nad głową kierowcy , po lewej przy wejściu w czarnych okienkach dodatkowe USB i nad wejściem w okienku również, przetwornica 4000W, mikrofala nad lodówką, .... jakieś uchwyty wieszaczki itp.....dużo tego a ciągle jeszcze w planach troszkę zostało.....
LukF - 2021-03-07, 20:29

Wojtek,
Nawet nie przypuszczałem, że mogę Cię zainspirować. Dziękuję, miło mi. :hello

Panowie, zdjęcia zmian i modyfikacji bardzo by ożywiły temat :bukiet:

pumar - 2021-03-07, 20:46
Temat postu: Re: Pogadajmy o Adrii
Socale napisał/a:
yamah napisał/a:
...
mają chyba identyczny (też 2019r) :bajer trochę narzeka na słabą moc silnika
...

Też narzekałem, do pierwszej wymiany oleju w ASO Citroen, na moje życzenie przy 10tys km a nie jak :idea


Ja wymieniałem olej jak tylko Adria zaktualizowała do Citroena gwarancję ok. 3500km, i przedłużyłem gwarancję.... Co do mocy nie narzekam 160KM to nie tak mało.......
Co do serwisu Adri to tylko Elcamp.....
Zauważone problemy :
1. złączki instalacji wodnej
2. Pompka wody głośna praca- jak sprawdziłem to poluzowane śruby mocowania napędu i sam poprawiłem...
3. Lampki Led obrysowe żywotność b.słaba
4. Wymiana płytki trumy combi6 - po 16 miesiącach wyskakiwał błąd 631 kilkakrotnie - po wymianie jest juz ok

Socale - 2021-03-07, 20:51

Porobię i zamieszczę. Temat nie zginie.
.
Qrde szkoda mi zniknięcia z rynku dilera w Szczecinie, nikt nie wie dlaczego się zwinął :-/
.

pumar napisał/a:

...
dołożyłem 12 v nad głową kierowcy , po lewej przy wejściu w czarnych okienkach dodatkowe USB
...
:bigok
Ha ! A ja oświetlenie z ambientem tam wstawiłem oraz kontroler temperatury w zamrażalniku

jarodoman - 2021-03-07, 22:42

Panowie!
Bardzo dziękuję za ten temat! Faktycznie - niewiele na tym forum tematów o Adrii, a jako jej nowy prawie-posiadacz (odbiór w maju) przeczytałem wszystkie po kilka razy :wyszczerzony:
Odbiorę (mam nadzieję) wersję Matrix Axess 670 SC z silnikim 2,2 165Km. Czyli w tym mniej często spotykanym układzie z łóżkiem "królewskim" z tyłu.
Z ważniejszego doposażenia: felgi alu 16, pakiet Citroen Lux, tempomat, Truma 6E, elektryczny kawałek podłogi, izolowany i ogrzewany zbiornik szarej - reklamowane jako "wersja zimowa", markiza Thule 5200 4,5 m, kamera cofania, reduktor Duo Control, bagażnik 4 rowery, panel fotowoltaniczny 150W z regulatorem (chyba PWM, nie MPTT).
Zrezygnowałem z uchwytu na telewizor, proponowanego akumulatora zabudowy 80Ah AGM na rzecz LiFePO4 100Ah, który dokupię oddzielnie.
Na razie wezmę zwykłe proponowane radio 1 DIN, które z czasem zapewne wymienię na chińczyka z pełnym Androidem (ale nie u dealera, bo - jak twierdzą - nie montują i nie biorą odpowiedzialności za nieznanej jakości chińskie radia no-name).
Miałem też zamiar od razu dokupić przetwornicę, ale dealer nie wpina jej w instalację a jedynie wyprowadza jedno gniazdko - a to chyba tylko ułamek funkcjonalności - więc na razie odpuściłem temat kawy z ekspresu i przyzwyczajam się do myśli jej parzenia w czajniczku :(

Broni się taka konfiguracja?

Poszukuję wszelkich informacji odnośnie eksploatacji zwłaszcza tego silnika.. - czy również w nich fabryka blokuje moc na dotarciu? (jeździłem kilkoma osobowymi dieslami i to dla mnie nowość!
Półeczka w miejscu zagłówków to doskonały pomysł! Jak i podwójna podłoga w garażu! Rozumiem, że taką półeczkę trzeba sobie samemu wystrugać?:-)
A propos półeczek - to w wyższych modelach Adrii przy kuchni na ścianie montowana jest szeroka półka mieszcząca 9,5 cm ekspres do kawy.. Podobno to element, którego nie da się zamówić w rozsądnej cenie.. - może coś wiecie na ten temat?

Wybaczcie, że zarzuciłem pytaniami tak na początku swojej aktywności..
Pozdrowienia!

zbyszekwoj - 2021-03-08, 17:09

Poogladałem sobie rózne kamperki w Hiszpanii i Maroku i musze przyznać ,ze Adria robi coraz ładniejsze kamperki. W odróznieniu od innych znanych marek które puszczaja takie gnioty ,że wstyd pokazywac. :chacha2
Ostatnia moda to płaskie czarne okna . :bajer Bardzo ładne.

rjas - 2021-03-08, 17:26

jarodoman napisał/a:
Miałem też zamiar od razu dokupić przetwornicę, ale dealer nie wpina jej w instalację a jedynie wyprowadza jedno gniazdko - a to chyba tylko ułamek funkcjonalności - więc na razie odpuściłem temat kawy z ekspresu i przyzwyczajam się do myśli jej parzenia w czajniczku :(


Wydaje mi się, że to nieco dziwne podejście Elcampu do klienta. Dealer w moim kamperze nie tylko zamontował mi przetwornicę, ale rozprowadził gniazdka gdziekolwiek chciałem i oprócz tego domontował dodatkowe gniazdka zapalniczkowe + USB. Kto jak nie oficjalny dealer/serwis ma to zrobić ? Przecież podłączenie przetwornicy to jakby nie było podłączenie do akumulatora = ingerencja w układ elektryczny zabudowy.

Jeszcze uwaga odnośnie solara - jeśli jeździsz głównie po kempingach to OK, ale jeśli na dziko to zdecydowanie za mało. Myślę, że minimum 300W jest potrzebne. Ja mam 320W i jest raczej OK, ale nie pogardziłbym gdyby było więcej.

Powodzenia

jarodoman - 2021-03-08, 18:27

rjas napisał/a:

Wydaje mi się, że to nieco dziwne podejście Elcampu do klienta. Dealer w moim kamperze nie tylko zamontował mi przetwornicę, ale rozprowadził gniazdka gdziekolwiek chciałem i oprócz tego domontował dodatkowe gniazdka zapalniczkowe + USB. Kto jak nie oficjalny dealer/serwis ma to zrobić ? Przecież podłączenie przetwornicy to jakby nie było podłączenie do akumulatora = ingerencja w układ elektryczny zabudowy.


Nie napisałem, że to Elkamp.. Ale nie o to chodzi który serwis. Wyobrażałem sobie tą operację jako wpięcie przetwornicy do całości instalacji z ewentualnym pominięciem obwodu lodówki, która może być na gaz i aby nadmiernie nie obciążać aku.. Czy tak się nie da faktycznie np z uwagi na ewentualne błędy wynikające z niedoskonałości napięcia odczytywane przez Trumę?

rjas napisał/a:

Jeszcze uwaga odnośnie solara - jeśli jeździsz głównie po kempingach to OK, ale jeśli na dziko to zdecydowanie za mało. Myślę, że minimum 300W jest potrzebne. Ja mam 320W i jest raczej OK, ale nie pogardziłbym gdyby było więcej.


Na razie jeździłem 10 lat z przyczepą i z tej racji raczej stacjonarnie i raczej po kempingach. Jak będzie kamperem - zobaczymy - najwyżej dołożę co najmniej drugie tyle, jak się nam dzikowanie spodoba ;)

Socale - 2021-03-08, 20:16

jarodoman napisał/a:
...
Wyobrażałem sobie tą operację jako wpięcie przetwornicy do całości instalacji z ewentualnym pominięciem obwodu lodówki, która może być na gaz i aby nadmiernie nie obciążać aku.. Czy tak się nie da faktycznie np z uwagi na ewentualne błędy wynikające z niedoskonałości napięcia odczytywane przez Trumę?
...

Przetwornica jest urządzeniem szczególnej troski w sensie zapewnienia jej odpowiedniego "paliwa" by mogła działać poprawnie. Nigdzie się jej w kable nie wpina, tylko i wyłącznie do klem akumulatora + zabezpieczenia, odłącznik 200A itp.
Szkoda by spłonęła Adria za cenę sięgającą kosmosu :idea
.
.
.
jarodoman napisał/a:
...
Matrix Axess 670 SC
...
Zrezygnowałem z uchwytu na telewizor, proponowanego akumulatora zabudowy 80Ah AGM na rzecz LiFePO4 100Ah
...

Poszukuję wszelkich informacji odnośnie eksploatacji zwłaszcza tego silnika.. - czy również w nich fabryka blokuje moc na dotarciu?
...
Półeczka w miejscu zagłówków to doskonały pomysł! Jak i podwójna podłoga w garażu! Rozumiem, że taką półeczkę trzeba sobie samemu wystrugać?:-)
A propos półeczek - to w wyższych modelach Adrii przy kuchni na ścianie montowana jest szeroka półka mieszcząca 9,5 cm... może coś wiecie na ten temat?
...

Gratulacje wyboru. Kłopotliwe dla mnie byłoby przeciskanie się do szaf z boku łóżka, ale z założenia przed zakupowego priorytetem były łóżka po bokach z możliwością połączenia.
.
Słusznie, jeśli mowa o uchwycie wyjeżdzającym z szafki nad lodówką, to jest on przesadnie masywny i ciężki, wywaliłem go z kampera. Jak mój aku zabudowy umrze to również zaopatrzę się w lżejszy.
.
Oficjalnie nic się o sterowaniu parametrami silnika nie mówi. Marketing wszystkich producentów wrzeszczy że "naszych" silników się nie dociera, tylko na wszelki wypadek jak ktoś ma ciężką bezlitosną nogę, to nieoficjalnie oprogramowanie pilnuje by za wiele od tego silnika nie wymagać i zmienia się je podczas pierwszego planowanego przeglądu gwarancyjnego w ASO. Ja robiłem pierwszą zmianę oleju przy 10tys km ale robiłem do tego 2 podejścia, za pierwszym razem zdecydowanie zalecili JEŹDZIĆ nie marudzić, zapraszamy przy 30tys. Nie dawało mi to spokoju.
Za drugim razem mówili mi to samo, ale jak powiedziałem że to nie jest bus kuriera lecz kamper delikatnie traktowany to jakoś dali się uprosić i olej wymienili a przy tej okazji gratis soft który był przewidziany dopiero przy 30tys.
Pojeździsz, potwierdzisz.
Moje wrażenia opisałem tutaj: https://www.camperteam.pl...ic.php?p=778307
(patrz daty)
Dziś to już zupełnie inaczej jeździ i zdecydowanie mniej pali. Twój będzie jeździł ciut lepiej z racji 2,2l ale to nadal ta sama konstrukcja, z akcyzą to już cena robi wrażenie.
.
Półeczki dodatkowe trzeba samemu. Półeczkę tą aluminiową na lewej ścianie kuchni musiałem sam sobie poszerzyć aż do ramy okna, właśnie po to by wlazł mi tam malutki expresik na kapsułki, taki jak na foto.

jarodoman - 2021-03-08, 21:29

Dzięki Socale!
Dokładnie o tą półeczkę i podobny ekspresik mi chodzi.. Jak już to będę miał w ręku to pokombinuję jak ją poszerzyć:)
Dealer pytany o czas przeglądów też wspomniał, że co 15 tys, a nie jak fabryka pozwala - co 30.. Teraz wiem po co! Czy kolejne wymiany oleju też robisz częściej niż to zalecają?

U mnie układ SL odpadł z kilu powodów: (1) brak w miarę normalnej szafy na sukienkę żony (na każdy wyjazd przynajmniej jedną zabiera), mamy taką w aktualnej przyczepie i zdaje egzamin. Szafy pod łóżkiem (jak sam pisałeś) to pomyłka, podobnie jak drążek w prysznicu, który wszak chcemy używać; (2) krótsze łóżko po prawej stronie przy jednoczesnym "nie w pełni" wysuwanej dostawce środkowej - mam prawie 2m wzrostu i śpię po prawej stronie, więc jak się przymierzyłem to nogi wisiałyby w tej przerwie w łóżku :lol: a spanie w poprzek znamy z przyczepy i nie jest to optimum.. (3) wygodne w SC półki na książki tuż przy łóżku, (4) nieco większa (przynajmniej optycznie) kabina prysznicowa, (5) pełne drzwi do sypialni i podnoszone łóżko zarówno w pionie jak i przesuwane wzdłuż..
Ale - jak wiadomo każdy ma swoje preferencje i ważne aby je sobie uświadomić .. najlepiej przed zakupem :wyszczerzony:

Co do przetwornicy - może coś źle zrozumiałem, ale tu na forum czytałem, że można ją wpiąć do całej instalacji kampera, aby w każdym gniazdku było 230V, a nie jedynie w tych specjalnie z niej wyprowadzonych.. I doszedłem do wniosku, że skoro dealer mówi inaczej to pewnie nie wie, a ja poczekam i poszukam innego fachowca w tych sprawach. Sam się takich poprawek nie podejmę

rjas - 2021-03-08, 21:48

Socale napisał/a:
Półeczki dodatkowe trzeba samemu. Półeczkę tą aluminiową na lewej ścianie kuchni musiałem sam sobie poszerzyć aż do ramy okna, właśnie po to by wlazł mi tam malutki expresik na kapsułki, taki jak na foto.


No to widzę Wojtku drogi, że możemy sobie rączki podać. Też używamy tego ekspresiku, ale u nas stoi we wnęce/półce nad drzwiami wejściowymi. Na szczęście szerokość była idealna pod ten ekspresik.

Jarodoman - faktycznie z tym Elcampem wyskoczyłem jak Filip z konopii :) co nie zmienia faktu, że powinni podłączyć przetwornicę tak jak Ty chcesz. Jeśli nie to znaczy, że nie wiedzą jak, albo jest inny powód o którym powinieneś zostać poinformowany. W końcu zostawiasz u nich kupę kasy i coś w zamian powinieneś wymagać. Ja np. serwisując albo zgłaszając jakikolwiek problem u dealera gdzie kupiłem swojego jeszcze nigdy nie spotkałem się z odpowiedzią - "nie da się". Zawsze problem został rozwiązany właściwie lub "coś" zostało zamontowane tak jak chciałem lub z wyjaśnieniem, że tak jest lepiej, bo...

Socale - 2021-03-08, 22:17

jarodoman napisał/a:
...
Dokładnie o tą półeczkę i podobny ekspresik mi chodzi.
...
Czy kolejne wymiany oleju też robisz częściej niż to zalecają?
...
U mnie układ SL odpadł
...
Co do przetwornicy - może coś źle zrozumiałem
...

Zwróć uwagę że podobne mają w tylnej części zaokrągloną podstawę, ona wystaje poza ścianki expresu.
.
Kolejną wymianę zrobię nie później niż 2 lata i nie dalej jak 20tys km. Będzie to 30tys przebiegu a potem co 2 lata gdyż robię rocznie 7-8tys = okolice 15 tys przebiegu i zmiana oleju.
.
Wszystko dla ludzi :bigok
.
Zapewne. W temacie przetwornicy najważniejsze jest jej mądre zasilanie z akumulatora, wyjście 230 w jedno gniazdo czy w całą sieć 230V w kamperze to zupełnie inna sprawa i tu się nie zrozumieliśmy.
.
.
.
rjas napisał/a:
...
widzę Wojtku drogi, że możemy sobie rączki podać. Też używamy tego ekspresiku
...

Ekspres kupiłem z polecenia forumowego Kolegi w kamperze spisuje się rewelacyjnie. W Lidlu w Guben (to już Niemcy) w stałej ofercie jest cała paleta kapsułek Nespresso, ja wybieram te które mają najwyższy wskaźnik mocy kawy. Cena 2,99eu/kartonik/20szt ale często są promocje nawet do 1,99eu. Chcesz, wyślę Ci próbkę wersji tej Niemieckiej. Fantastycznie pachnie.

LukF - 2021-03-08, 22:31

Wojtek,
Ja chcę :mikolaj
Daj proszę namiar na ten mały ekspresik. Może się zdecyduję ??? :bukiet:

jarodoman - 2021-03-08, 22:56

Ten ekspresik Krups to ten sam co tutaj: https://www.mediaexpert.p...lAaAmn7EALw_wcB ?

czy w tych półeczkach przy drzwiach jest fabryczne gniazdko? Czy trzeba sobie pociągnąć (i skąd ewentualnie..)?

rjas - 2021-03-09, 09:40

LukF - czasem na stronie Nespresso są jakieś promocje (ja duży domowy kupiłem z dużym rabatem), czasem na alledrogo czy Olx ktoś sprzedaje za nieduże pieniądze. Jak nie masz ciśnienia to się nie śpiesz z decyzją
suzu4x4 - 2021-03-09, 10:30

jako niedoszły posiadacz Adrii (na ofertę z Elcampu czekam do dziś a już ponad rok temu kupiłem kampera :bigok ) loguje się do wątku ;)

patrząc na obecne ceny Adrii to już zrobiła się marka premium :roll:

co do ekspresu do kawy to posiadamy taki ja powyżej i zamiast kapsułek nespresso kupujemy
kapsułki Lavazzy :

https://allegro.pl/oferta/kapsulki-kawa-nespresso-lavazza-zestaw-100szt-10152206480?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_produkty_spo%C5%BCywcze_supermarket_grocery&ev_adgr=Produkty+spo%C5%BCywcze&gclid=Cj0KCQiA1pyCBhCtARIsAHaY_5dtHiD14FJiNKMTm622YLRPta8lTdQgpcRy_h3-PK0ssbc_PCNSiD0aAqehEALw_wcB

MOPAR - 2021-03-09, 20:19

Suzu czyli moje zapytanie w elcampie o drabinkę do Adrii złożone 3 miesiące to sobie już mogę wsadzic... :roll:
Też się tu loguję jako posiadacz Matrixa :spoko

suzu4x4 - 2021-03-09, 21:15

MOPAR napisał/a:
Suzu czyli moje zapytanie w elcampie o drabinkę do Adrii złożone 3 miesiące to sobie już mogę wsadzic... :roll:
Też się tu loguję jako posiadacz Matrixa :spoko


może będziesz miał więcej szczęścia, niektórym ponoć nawet udało się coś w Elcampie kupić
:mrgreen:

PS. maiłeś kiedyś Patrola Y60 ?

MOPAR - 2021-03-09, 21:21

:mrgreen:
Patroli było wiele...i to chyba wszystkich możliwych. Czyli słynne forum srajdy4x4

suzu4x4 - 2021-03-09, 21:30

MOPAR napisał/a:
:mrgreen:
Patroli było wiele...i to chyba wszystkich możliwych. Czyli słynne forum srajdy4x4


ta kojarzę po nicku. Kiedyś jeździłem namiętnie, u mnie też było parę aut.
potem rodzina się powiększyła i przyszła długa toyota z zabudową do spania, ale jak przyszło drugie dziecko to zrobiło się za ciasno i doszła do toyoty
przyczepa kempingowa, potem druga większa i na końcu kamper :kamp2

na rajdy już nie zaglądam od kilku lat ale miło spotkać po latach :pifko

Socale - 2021-03-09, 21:52

jarodoman napisał/a:
Ten ekspresik Krups to ten sam co tutaj: https://www.mediaexpert.p...lAaAmn7EALw_wcB ?

czy w tych półeczkach przy drzwiach jest fabryczne gniazdko? Czy trzeba sobie pociągnąć (i skąd ewentualnie..)?

Tak, dokładnie ten kanciasty a zarazem regularny w kształtach model.
Ja kupiłem w konkurencyjnej sieci AGD w podobnej cenie.
Z opisu nie wynika jednoznacznie, co zawiera zawartość opakowania. No więc zawiera ekspres i kartonik kilkunastu różnych propozycji smakowych.
Trudno jednak jest na tej próbce wykreować upodobania smakowe, mi to przyszło z czasem.
.
W półeczkach/okienkach nie ma fabrycznie nic. Ja sobie wstawiłem gniazdo 230V po prawej stronie przy wejściu bo w tym rejonie po prostu nie ma.
.
MOPAR napisał/a:
...
loguję jako posiadacz Matrixa :spoko

NO i fajno. Zapodaj no co trochę jakąś fotkę.
Tak w myślach liczyłem na to, że jest nas nieco więcej :bigok

jarodoman - 2021-03-09, 22:09

Socale napisał/a:

Trudno jednak jest na tej próbce wykreować upodobania smakowe, mi to przyszło z czasem.


Zatem najlepsze przede mną! :lol:

Mam jeszcze pytanie: czy tylny zwis przy tej długości kampera może przeszkadzać np. przy wjazdach/zjazdach na prom dajmy na to w Chorwacji?
Rozważałem przez chwilę montaż pneumatycznych poduszek na tył, które podobno nie tylko pomagają w stabilnym prowadzeniu ale i pozwalają kilka cm podnieść budkę.. Na razie zrezygnowałem z tego licząc, że przy kołach 16" nie będzie tego problemu, ale jakbyście mogli mnie uspokoić to będę wdzięczny..

Socale - 2021-03-09, 22:31

Poduszki w moim przypadku to nieporozumienie. Szeroko o tym pisałem tutaj, nadal nie jestem do końca usatysfakcjonowany, lecz zmiany nastąpiły znaczne.
Przeczytaj dokładnie od tego postu: https://www.camperteam.pl...ic.php?p=843337
Zwis jak jest długi to zawsze trzeba uważać, widuje się montowanie stalowych rolek/wrotek na końcu ramy, ja jeszcze nie muszę.

yamah - 2021-03-10, 07:13

Usprawnienia kolegi z blatem :bajer
pumar - 2021-03-10, 20:46

Socale napisał/a:
jarodoman napisał/a:
Ten ekspresik Krups to ten sam co tutaj: https://www.mediaexpert.p...lAaAmn7EALw_wcB ?

czy w tych półeczkach przy drzwiach jest fabryczne gniazdko? Czy trzeba sobie pociągnąć (i skąd ewentualnie..)?


:bigok


Poniżej kilka moich modyfikacji ze zdjęciami ..... ( pomysł z podświetleniem od Socale jest super!!! na pewno go wykorzystam)

pumar - 2021-03-10, 21:29

Mam pytanie : czy w adria matrix tylne światła postojowe macie w technologii Led???
jarodoman - 2021-03-11, 12:45

yamah napisał/a:
Usprawnienia kolegi z blatem :bajer


Nieopatrznie zdjęcie pokazałem Małżonce... I już - mimo że auta jeszcze nie ma - zaczyna suszyć mi głowę, abym zrobił tak samo! :szeroki_usmiech

prusiak - 2021-03-11, 13:13

jarodoman napisał/a:
yamah napisał/a:
Usprawnienia kolegi z blatem :bajer


Nieopatrznie zdjęcie pokazałem Małżonce... I już - mimo że auta jeszcze nie ma - zaczyna suszyć mi głowę, abym zrobił tak samo! :szeroki_usmiech


Rozwiązanie widziałem w nowych modelach Adri, bodajże było to zorganizowane w formie nakładki nasuwanej na ściankę, tak aby można było zdejmować na czas jazdy.

Można prosić o więcej fotek? od strony siedzenia? Też bym sobie zafundował :)

yamah - 2021-03-11, 13:27

jarodoman napisał/a:
yamah napisał/a:
Usprawnienia kolegi z blatem :bajer


Nieopatrznie zdjęcie pokazałem Małżonce... I już - mimo że auta jeszcze nie ma - zaczyna suszyć mi głowę, abym zrobił tak samo! :szeroki_usmiech

ot ,inspiracja :haha:

LukF - 2021-03-11, 14:27

Zdjęcia modyfikacji Adii mojego brata.

Ps. Półka koło kuchni u mojego brata podoba mi się najbardziej. Popatrzcie jaki obok półki panel z dodatkowym gniazdkiem 230V z przetwornicy dorobił. Tworzywo czarny połysk :bigok

pumar - 2021-03-11, 18:09

LukF napisał/a:
Zdjęcia modyfikacji Adii mojego brata.

Ps. Półka koło kuchni u mojego brata podoba mi się najbardziej. Popatrzcie jaki obok półki panel z dodatkowym gniazdkiem 230V z przetwornicy dorobił. Tworzywo czarny połysk :bigok


Cóż to za model tego piekarnika nad lodówką? Pasuje super.... 😃👍

LukF - 2021-03-11, 19:52

Jakiś zwykły tani :bajer 900zł Dometic czy coś takiego. Na olx kupił, mogę dopytać. Lecz: obudowa była szara więc brat zlecił pomalowanie proszkowo na czarno (całość najpierw trzeba zdemontować), dołożył do piekarnika oświetlenie w środku i piezozapalnik. Czyli trzeba się pobawić. Ale efekt jest :bigok
Socale - 2021-03-11, 20:16

Pumar, masz fajną lodówkę, tzn moja też jest "fajna" ale w połysku i nerwa mam jak widzę palce na połysku. Jest na to rada, wymiana wkładów w ramce.
.
TE Ledy dostępne w opcji, same lampy z osobna to 700eu kpl :mrgreen:

jarodoman napisał/a:

...
Nieopatrznie zdjęcie pokazałem Małżonce... I już - mimo że auta jeszcze nie ma - zaczyna suszyć mi głowę, abym zrobił tak samo! :szeroki_usmiech

To oznacza że temat się przydaje, ale będą nowe zdjęcia i... lepiej małżonce nie pokazuj :diabelski_usmiech
Lukf, dawaj tu braciszka na forum bo za friko za niego robotę robisz :diabelski_usmiech
Yamah... ano zapytaj tego kolegę czy grosika chce zarobić i w jaki sposób ten blat zamontował, bowiem zamierzam śmietnik wbudować w wolną przestrzeń, będzie się naciskać nóżką i pyk, otwiera się :bigok
To w planach ale jak już się wezmę za kuchnię to w kuchni byłaby podwójna moderna.
Czy pisałem już o "szafie"?
Lewą przerobiłem na mega szufladę, wykorzystałem front oryginalnych drzwi. Ten pomysł wpadł do głowy, jak nie wiedziałem że drzwi szaf po otwarciu wsuwają się :gwm ale pomysł spodobał się Ewie więc go zrealizowałem.
Prawych drzwi nigdy nie zamykamy, chyba je wywalę, zawsze to kilogram mniej :bigok

pumar - 2021-03-11, 20:36

No to co mi jeszcze w Matrix 670sl "nie gra" :
1. Rant w śmietniku na górnej części powoduje rozrywanie worka na śmieci - jak pogoda będzie ładniejsza to pierwsza rzecz za którą się zbiorę... 😉
2. Przewody i gumowa osłonka to porażka - już raz naprawiałem po 12m-cach
3.sitko w zlewie kuchennym nie odporne na chemię nawet dedykowaną........ Lepiej wyciągać przed wlaniem chemii do szarej.... - niestety musiałem już wymienić
4 Złączki instalacji wodnej nie są chyba najlepsze ale podobno to wada fabryczna i następnym razem w serwisie wybadam możliwość wymiany na inne na gwarancji.... Bo już dwa razy poprawiałem obok trumy

Chyba to już wszystko, na szczęście są to drobnostki.... Reszta na mój gust jest OK, nawet czasami potrafi mile zaskoczyć.... Co do wersji SL to układ dla mnie ok na dzikusy bo nie zawsze trzeba się na jedną noc poziomować można spać z głową po której stronie wygodnie nawet na skos po połączeniu łóżka, brodzik z dwoma kratkami po przekątnej też robi robotę. Na tą chwilę po dwóch sezonach letnich i dwóch zimowych nie żałuję wyboru....

pumar - 2021-03-11, 20:49

Cytat:
Pumar, masz fajną lodówkę, tzn moja też jest "fajna" ale w połysku i nerwa mam jak widzę palce na połysku. Jest na to rada, wymiana wkładów w ramce.
.
TE Ledy dostępne w opcji, same lampy z osobna to 700eu kpl


Co do lodówki to była wymieniana na gwarancji w Elcampie, a że nie było już tego modelu dostępnego to dostałem nowszy i wyższy - jakaś szufladka na wędliny, inne podświetlenie., no i wydajność lepsza oraz mat na drzwiach bardziej praktyczny....😃👍 Za to mogę Elcamp pochwalić.... 😉

yamah - 2021-03-11, 21:06

prusiak napisał/a:


Można prosić o więcej fotek? od strony siedzenia? Też bym sobie zafundował :)

Mam tylko taką :ok

prusiak - 2021-03-12, 17:47

yamah, Dzieki. U mnie wygląda to jednak trochę inaczej: ścianka jest cienka i dodatkowo wystają zagłówki. A swoją drogą półkę na czas jazdy zdejmujesz?
pumar - 2021-03-12, 18:29

Drodzy koledzy użytkownicy, bądź też znawcy marki ADRIA 😃 - Czy możecie się pochwalić usterkami, które wystąpiły w waszych egzemplarzach i wymagały waszej interwencji a można by je zakwalifikować jako wadę fabryczną? :diabelski_usmiech

Warto wiedzieć czego można się spodziewać.....

U mnie złączki instalacji wodnej pozostawiają trochę do życzenia - dwie poprawki latem w okolicy trumy....

yamah - 2021-03-12, 20:35

prusiak napisał/a:
yamah, Dzieki. U mnie wygląda to jednak trochę inaczej: ścianka jest cienka i dodatkowo wystają zagłówki. A swoją drogą półkę na czas jazdy zdejmujesz?

Ta Adria to znajomych..półki nie demontują gdyż podróżują we dwoje więc myślę że nie ma potrzeby :bajer

prusiak - 2021-03-12, 21:29

pumar napisał/a:
U mnie złączki instalacji wodnej pozostawiają trochę do życzenia - dwie poprawki latem w okolicy trumy....

Ooo, u mnie też się zdarzyło i też w okolicach trumy. Co masz na myśli pisząc poprawki?

pumar - 2021-03-12, 22:11

prusiak napisał/a:
pumar napisał/a:
U mnie złączki instalacji wodnej pozostawiają trochę do życzenia - dwie poprawki latem w okolicy trumy....

Ooo, u mnie też się zdarzyło i też w okolicach trumy. Co masz na myśli pisząc poprawki?


Teraz już zaopatrzyłem się w złączki i rurkę aby w razie czego wymienić, lecz na Chorwacji to mi pozostało jedynie poprawić czyli obciąć kawałek rurki i założyć z powrotem na starą złączkę, jakoś trzyma do dziś .... :mrgreen:

Socale - 2021-03-12, 22:22

pumar napisał/a:
Drodzy koledzy użytkownicy, bądź też znawcy marki ADRIA 😃 - Czy możecie się pochwalić usterkami, które wystąpiły w waszych egzemplarzach i wymagały waszej interwencji a można by je zakwalifikować jako wadę fabryczną? :diabelski_usmiech

Warto wiedzieć czego można się spodziewać.....

U mnie złączki instalacji wodnej pozostawiają trochę do życzenia - dwie poprawki latem w okolicy trumy....

Jeśli coś się powtarza, to można to uznać za wadę konstrukcyjną. Miałem też wyciek z wielozłącza w okolicy Trumy. Naprawiłem sam bo jestem dwupraworęczny a z pierdołą jechać 500km... Jednak nie obwiniam tu Adrii bo system stosowany jest też w innych markach i te same problemy występują, lecz producenta tego gównianego systemowego wynalazku.
Przecieki występują tam, gdzie nie jest zachowany kąt przewodu wodnego wobec gniazda osadzenia, naprężenia powodują rozszczelnienie jak na foto poniżej.
Mowa jest o niepewnych złączkach UniQuick Reich.

pumar - 2021-03-13, 05:28

Socale napisał/a:
Przecieki występują tam, gdzie nie jest zachowany kąt przewodu wodnego wobec gniazda osadzenia, naprężenia powodują rozszczelnienie jak na foto poniżej.


Ten system jest stosowany i atestowany do większych ciśnień, a problemem jest wykonanie jak sam słusznie zauważyłeś, dlatego wpisałem to jako wadę fabryczną. Jak będzie ciepłej to pewnie mnie tknie aby w tym rejonie delikatnie poprawić wykonanie producenta :lol: . Z informacji serwisu ta sytuacja może pojawić się również w rejonie prysznica i podłączenia baterii, lecz u mnie na tą chwilę jest OK.

Często pojawia się również problem z cięgnem w drzwiach zabudowy - u mnie 2 razy, lecz po użyciu klucza wskoczyło na swoje miejsce.

jarodoman - 2021-03-13, 10:10

Dzięki!
Zwłaszcza za zdjęcia! Już wiem czego szukać i na co zwracać uwagę przede wszystkim!
Jeżeli możecie jeszcze na coś zwrócić moja (i nie tylko moją) uwagę to będę wdzięczny!

Socale - 2021-03-13, 10:10

pumar napisał/a:
...

Często pojawia się również problem z cięgnem w drzwiach zabudowy
...

O widzisz, przypomniałeś mi.
Nie wiem jak u Prusiaka ale w naszych modelach kultura zamykania drzwi zabudowy jest niska.
Skutecznie pomaga okresowe nasmarowanie te dwie czarne klamry/cybanty w punktach których łapią się zamki.

prusiak - 2021-03-13, 10:36

Jeszcze zbyt krótko użytkuje swojego kampera żebym wyłuskał wady u siebie. Zamek w drzwiach działa spoko, znajomy ma w zabudowie ARCA ten sam typ zamka i u niego działa identycznie. Fakt faktem trzeba jakby nauczyć się jak go otwierać, czyli najpierw klamka potem ciągnąć/pchać drzwi.
To co u siebie jeszcze zauważyłem, to skrzypiące gumy na wieszakach resorów. Widziałem już wątek na forum z tym problemem, więc wiem że na wiosnę czeka mnie smarowanie gum, ewentualnie ich wymiana.

jarodoman - 2021-03-14, 11:19

Myślę o kole zapasowym.. którego w standardzie nie ma, a jednak z moich doświadczeń jazdy przyczepą wynika, ze mieć warto.
W mojej Adrii nie będzie firmowego mocowania tego koła w garażu. Więc znalazłem takie coś: https://allegro.pl/oferta/mocowanie-kola-zapasowego-omp-9510110386?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Opony+i+felgi+-+Osprz%C4%99t+i+akcesoria&gclid=CjwKCAiA4rGCBhAQEiwAelVtiz9L575n6kHQfpbLmmDaM5qud8uksYqvxV4_QlmJeDi5KbF0jEHKEBoCEzsQAvD_BwE

I pytanie: czy i jak (jakimi wkrętami) zamocować to do tylnej ściany, lub w inne miejsce w garażu?
Jakie inne rozwiązania mocowania koła zapasowego polecacie? (czytałem oczywiście wątki różne i o sankach pod pojazdem - co mnie nie przekonuje; i o wkładaniu na dach.. - co również wymaga jakiegoś mocowania.. i jednak garaż wydaje się optymalnym miejscem na koło)

Socale - 2021-03-14, 12:17

W Dethleffsie wykonałem rewelacyjny pomysł - muszę poszperać by cokolwiek odnaleźć i zapodać do obejrzenia.
W Adrii tego pomysłu nie zrealizuję ze względu na braki pewnych elementów w tylnej części ramy.
.
Tego wynalazku do ściany nie mocuj, nie będzie to trwałe, nie wiadomo nic o homologacji, a co jak się oderwie i zrobi komuś kuku? Wygląd też trochę oszpeci.
Pomyśl o zamontowaniu koła w ładnym pokrowcu pomiędzy stelaż bagażnika rowerowego a ścianę :idea

jarodoman - 2021-03-14, 13:19

Socale napisał/a:

Tego wynalazku do ściany nie mocuj, nie będzie to trwałe, nie wiadomo nic o homologacji, a co jak się oderwie i zrobi komuś kuku? Wygląd też trochę oszpeci.
Pomyśl o zamontowaniu koła w ładnym pokrowcu pomiędzy stelaż bagażnika rowerowego a ścianę :idea


Ten wynalazek chciałem ewentualnie przykręcić do ściany od wewnątrz garażu - więc nikomu krzywda się nie stanie. Na zewnątrz też jakiś uchwyt potrzebny ... - jakieś sprawdzone pomysły?

LukF - 2021-03-14, 14:02

W poprzednim kamperze miałem pasem bagażowym koło przypięte w garażu do tylnej ściany. Było to łatwe dzięki szynie bagażowej na podłodze przy styku z ścianą. W nowym jak już będę miał koło to zacznę przymiarki co i jak.
W ogóle żałuję, że do Ducato nie ma dojazdówki lub takiego koła z oponą składaną-bez powietrza opona składa się "do felgi". Lepiej tego nie potrafię wytłumaczyć. A mam tak w SUV-ie. Zajmuje znacznie mniej miejsca. A nam o miejsce chodzi.
Zresztą jest na forum temat o kole zapasowym lecz o składanym lub dojazdowym do Ducato nie. Szkoda.

Ps. Mam nadzieję, że Wam nie przeszkadza iż piszę w tym wątku a nie mam Adriatyka ? :mrgreen:

zbyszekwoj - 2021-03-14, 15:55

Przyklej sika 252 do ściany, w razie czego daleko nie poleci. Moje koło na dachu nie odpadło. :zimno
EwaMarek - 2021-03-14, 16:30

Socale, Niestety różnego rodzaju szybkozłącza montują wszędzie pneumatyka, hydraulika czy elektryka. MASAKRA Niestety łatwo się to składa co dla fabryki jest oszczędnością ale potem klient po kilku latach się męczy :gwm
MOPAR - 2021-03-21, 15:55

Pytanie do posiadaczy Matrixa bez haka. Macie jakieś wzmocnienia od tylnej belki podwozia do tylnej częsci zabudowy. U siebie mam hak ale chcę go wywalic bo to będzie lekko 60kg.
EwaMarek - 2021-03-21, 17:11

Nie mam tego modelu ale wszystkie kampery zbudowane sa prawie tak samo. Od głównej ramy masz przedłużenie podpierające resztę zabudowy. tego nie możesz zdemontować. Czasami możesz zdjąć poprzeczkę z samym hakiem ale to też trzeba przemyśleć.
MOPAR - 2021-03-21, 20:00

Otóż to...a dlaczego nie mogę tego zdemontować? Moje belka haka na samym końcu jest przykręcona dwoma blaszkami 0.8mm. Bez nich hak „lata” góra dół bo przecież to z 2.5m dźwignia jest. Wątpię aby był to element konstrukcyjny podtrzymujący tył kampera.

Znalazłem nawet na stronie producenta Hak link

Próbuje gdzieś w necie znaleźć fotki Adrii bez haka żeby podejrzeć ale po tym co znalazłem wyżej stwierdzam, że jest to zbędne 😁

EwaMarek - 2021-03-21, 20:09

MOPAR, ale ja piszę że te ocynkowane nie ruszaj a to czarne prawdopodobnie możesz zdjąć. U mnie sa podobne ceowniki jak te ocynkowane i do niech jest przykręcona podłoga garażu.
MOPAR - 2021-03-21, 20:12

Zwróć uwagę, że w linku który podałem kupuje się tez „to ocynkowane” więc można przyjąć ze z fabryki z tym nie wyszedł.
EwaMarek - 2021-03-21, 20:23

To tylko przykład :spoko ale każdy kamper z tych co widziałem miał podpory z ceowników pod spodem. Poczekaj na wypowiedzi innych bo może nie mam racji.

Ta fotka nie pamiętam z jakiej jest strony. Firmy handlujące sprzedają różne elementy bo ludzie budują kampery od podstaw więc i takie części są im potrzebne.

snoozer - 2021-03-21, 21:04

MOPAR napisał/a:
Pytanie do posiadaczy Matrixa bez haka. Macie jakieś wzmocnienia od tylnej belki podwozia do tylnej częsci zabudowy. U siebie mam hak ale chcę go wywalic bo to będzie lekko 60kg.


Wklejam zdjęcia tylnej części ramy (ramy pomocniczej) Adrii Matrix 670SP na Jumperze 2019r.

Przymierzam się właśnie do montażu haka.

EwaMarek - 2021-03-21, 21:14

:shock: A co to jest - kto to zakładał? chyba nie producent samochodu???? :gwm
MOPAR - 2021-03-21, 21:17

Smoozer u Ciebie podłoga garażu leży na tej ramie?
Ja mam 2011 rok i Renault Master. U mnie jest przerwa pomiędzy podłoga garażu a ramą pomocniczą. I podobnie jak u Ciebie na końcu są takie blaszki co je można w
palcach wygiąć.

Socale - 2021-03-21, 21:20

EDIT:
Oooo ja poszedłęm fotkę zrobić a Snoozer zapodał swoje o wiele lepsze.
Ale niech zostanie:
MOPAR napisał/a:
Pytanie do posiadaczy Matrixa bez haka. Macie jakieś wzmocnienia od tylnej belki podwozia do tylnej częsci zabudowy.
...

Też myślałem o haku bo balansuję na granicy DMC.
Te przedłużacze ramy służą do podparcia podłogi w garażu, ta zaś ma nośność bodaj 120kG, nie odważyłbym się do tych profili montować hak, to już śmierdzi delikatnością, no chyba że tylko dla przyczepki lekkiej owa konstrukcja mogłaby mieć jakąś homologację.

snoozer - 2021-03-21, 21:21

EwaMarek napisał/a:
:shock: A co to jest - kto to zakładał? chyba nie producent samochodu???? :gwm


Kampera kupiłem fabrycznie nowego więc zakładał to producent a to co widzisz to rama pomocnicza alko.

pozdrawiam eksperta :)

EwaMarek - 2021-03-21, 21:25

MOPAR, Nie no na forum moje PLA uznali jako budżetowy wyrób. Jak widzę jak Adria jest zrobiona to podziękuje , wole swoje PLA :haha: :haha: :haha:

Nie pisałeś że na rampie nie ma podłogi. Jeśli nie jest niczym przykręcona do konstrukcji zabudowy to przypuszczam że można zdemontować. Zobacz fotki u mnie.

To ja się martwiłem że do tych ceowników lepiej nie zakładać haka a u Ciebie takie byle co i dali hak ...

MOPAR - 2021-03-21, 21:26

Ta konstrukcja ma u mnie homologację na 2000kg :chytry
EwaMarek - 2021-03-21, 21:31

MOPAR, noooo jak zakładałem ostatnio hak w poprzednim kamperze była porządna rama wiec tylko belkę z hakiem dołożyłem. Też miałem 2000kg ale nikt na to nie patrzył bo tylko diagnostę papier i tabliczka na haku była. Belka go nie obchodziła :haha:
Socale - 2021-03-21, 21:32

Zaczynają się pokrywać wnioski.
Podpory mają podpierać podłogę garażu i dają sobie z tymi 120kG radę, są optymalnie skonstruowane (walka o skutek i o kilogramy), dlatego nie wyobrażam sobie by na ich końcach zamontować poprzeczkę z hakiem i narażać na rozdygotania boczne.

EwaMarek - 2021-03-21, 21:37

Socale, Masz rację :ok
snoozer - 2021-03-21, 21:37

MOPAR napisał/a:
Smoozer u Ciebie podłoga garażu leży na tej ramie?


Tak. na tej ramie pomocniczej tak jak Socale napisał wspiera się podłoga garażu.

Socale napisał/a:
Te przedłużacze ramy służą do podparcia podłogi w garażu, ta zaś ma nośność bodaj 120kG


U mnie ładowność garażu to 150kg. Od kilku firm dostałem info, że hak w tym aucie może mieć nacisk maksymalnie 130kg. Do ciągania przyczep o DMC 2000kg (tyle jest w homologacji tego kampera) w zupełności wystarczy ale żeby zamontować na nim np. platformę na skuter to już za mało.

Odnośnie samego haka to komplet montażowy składa się z belki haka do którego przymocowana jest kula, dodatkowej ramy haka, która z kolei jest mocowana do podstawowej ramy pojazdu.

Wklejam zdjęcie jak to wygląda.

Socale - 2021-03-21, 21:38

EwaMarek napisał/a:
...
Jak widzę jak Adria jest zrobiona to podziękuje...

Przecież masz podobnie :idea
W Adrii profile są zamknięte, czyli o znacznie wyższej sztywności niż profil otwarty i tu mamy dowód na to że do żadnego z nich haka nikt normalny by nie założył.
Jeśli Mopar ma hak z fabryki, to profile jego i moje, moim zdaniem muszą być usztywnione po przekątnej dedykowanymi profilami i jeśli tak jest, to za tą uniwersalność widzę tu przewagę Adrii nad PLA :bigok :diabelski_usmiech

EwaMarek - 2021-03-21, 21:42

Oby były bo usztywnione bo w przeciwnym razie strach się bać...
Socale - 2021-03-21, 21:48

snoozer napisał/a:
...
komplet montażowy składa się z belki haka do którego przymocowana jest kula, dodatkowej ramy
...

Ale tu już widać że profile nie są blaszkami tylko grubościennymi blachami.
130kG na haku to pikuś wobec sił bocznych.

snoozer - 2021-03-21, 21:53

Ja u siebie wywalam rowery z bagażnika na tylną klapę a do bagażnika powędruje skuter. Platformę sobie odpuściłem a hak zamontuję jak się czasy poprawią i dystrybutorzy przestaną łaskę robić że klienta obsłużą.
snoozer - 2021-03-21, 22:01

Jak wątek o Adriach to jeszcze wrzucam jak w 670SP dzięki temu że łóżko się reguluje na wysokość wchodzą ładnie rowery do garażu.
Socale - 2021-03-21, 23:04

snoozer napisał/a:
Jak wątek o Adriach to jeszcze wrzucam jak w 670SP dzięki temu że łóżko się reguluje na wysokość wchodzą ładnie rowery do garażu.

I tu proszę podaj max wysokość jaką można uzyskać w garażu, mój na wysokość wydaje się podobny lecz regulacji łóżek nie mam.

prusiak - 2021-03-21, 23:33

Bagażnik w mojej Adrii to jedna z głównych rzeczy która mnie pozytywnie zaskakuje. Łóżko podnosi się sporo do góry. Zmieściła się Yamaha WR125 :wyszczerzony:
No, niestety trzeba się w takim układzie trochę wyżej wdrapać na łóżko i zostaje mniej przestrzeni wewnątrz... ale możliwości garażu póki co wygrywają :szeroki_usmiech

snoozer - 2021-03-22, 01:36

Socale napisał/a:
snoozer napisał/a:
Jak wątek o Adriach to jeszcze wrzucam jak w 670SP dzięki temu że łóżko się reguluje na wysokość wchodzą ładnie rowery do garażu.

I tu proszę podaj max wysokość jaką można uzyskać w garażu, mój na wysokość wydaje się podobny lecz regulacji łóżek nie mam.


jakieś 130cm. zmierzę jutro i dam znać dokładnie

EwaMarek - 2021-03-22, 07:14

NO i teraz zazdroszczę tym co tak bezstresowo pakują rowery do garażu.... A co z resztą gratów? Stół, 4 krzesła, węże , przewody, skrzyneczka z narzędziami, mata przedniej szyby, stopień wejściowy, konewka i inne graty.

No chyba że najpierw rowery a potem wszystko do pełna . Tylko wtedy jak na szybko rowery wyjąć????

LukF - 2021-03-22, 08:31

EwaMarek napisał/a:
NO i teraz zazdroszczę tym co tak bezstresowo pakują rowery do garażu.... A co z resztą gratów? Stół, 4 krzesła, węże , przewody, skrzyneczka z narzędziami, mata przedniej szyby, stopień wejściowy, konewka i inne graty.

No chyba że najpierw rowery a potem wszystko do pełna . Tylko wtedy jak na szybko rowery wyjąć????


Stół, 3 krzesła, jeden wąż i kabel wisi na haku pod sufitem. Koniec. Reszta nie jest potrzebna. Stopień kamper ma wbudowany, mata szyby jest wewnętrzna wbudowana, żadnej skrzyneczki bo po co, konewki brak ale może zabiorę.

Żeby wyjąć rowery to coś trzeba wyjąć ale takie życie kamperowców garażowców :spoko

snoozer - 2021-03-22, 19:03

Matrix ma bardzo przemyślany bagażnik. Po obydwu stronach bagażnika na całą szerokość kampera są takie jakby półki, na których spokojnie mieści się cały majdan. Przednia jest trochę mniejsza bo na jej fragmencie znajduje się część zbiornika na wodę. U mnie np. w tej głównej najszerszej części jadą 2 duże rowery elektryczne, rowerek dziecięcy, hulajnoga i przyczepka rowerowa. Reszta gratów - stolik, krzesła, kliny najazdowe, maty plażowe, podłoga, konewka :) - jest ułożona na tylnej półce. Na przedniej mam przedsionek i 3 skrzynki w których trzymam drobniejsze graty i narzędzia. Wszystko zabezpieczone ekspanderem przymocowanym do listew typu airline.
Każdy z elementów można wyjąć bez wyciągania rowerów i na odwrót. Rowery wyciągam bez konieczności wyjmowania innych gratów.

A na same rowery w tego typu bagażnikach jest super rozwiązanie - bagażnik Thule VeloSlide. Wkładanie i wyciąganie rowerów jest bajecznie proste.

Wrzucam zdjęcie z jeszcze pustym bagażnikiem i przed zamontowaniem airline-ów. Z tej perspektywy lepiej widać ile tam jeszcze jest miejsca.

Socale - 2021-03-22, 19:20

Gdybym nie woził na urlop pontonu i silnika to gratów zapewne byłoby tak mało, że bagażnik rowerowy mógłbym śmiało zdjąć, upakować się z rowerami w garażu i miałbym krótszego... :oops: na promy :ok tym bardziej że śmierdzące gabaryty wożę w schowku po butlach gazowych, zbawienne.
Niestety pływanie zobowiązuje do posiadania zbiornika na paliwo, kilometr sznurów, kamizelki z kołnierzem itd. To wszystko to gabaryty i kilogramy, ale jeszcze nie przegrywam :mrgreen:
Stąd moja bezustanna walka o kilogramy.

jarodoman - 2021-03-22, 19:28

Jak oglądam ten piękny bagażnik Thule (a jestem fanem ich rozwiązań) to zachodzę w głowę - po co zamawiam Matrix'a z bagażnikiem na tylnej ścianie?? :gwm
Chyba tylko na wypadek, gdybym 4 rowery musiał ciągać..
I na wypadek, gdybym te wszystkie graty, które wyciągnąłem z przyczepy szykując ją do sprzedania, a które zajmują 1/3 garażu domowego, chciał jednak zmieścić w bagażniku Adrii..

snoozer - 2021-03-22, 20:32

jarodoman napisał/a:
Jak oglądam ten piękny bagażnik Thule (a jestem fanem ich rozwiązań) to zachodzę w głowę - po co zamawiam Matrix'a z bagażnikiem na tylnej ścianie??


Do garażu wrzucisz skuter :ok
Mój Thule będzie na sprzedaż za jakieś 2 tygodnie jak tylko zamontuję w garażu rozwiązanie do wciągania skutera.
Na tylną ścianę wrzucam rowerowy taki jak Ty zamówiłeś.

snoozer - 2021-03-22, 20:36

Socale napisał/a:
tym bardziej że śmierdzące gabaryty wożę w schowku po butlach gazowych, zbawienne


i to jest powód dla którego cały czas chodzi mi po głowie montaż butli pod autem. Jedyne co mnie powstrzymuje do brak możliwości zatankowania czystego propanu do niej...
I póki co chyba skończy się na rozwiązaniu 11kg multi gasbank z możliwością dotankowywania.
Na zimowe wyjazdy zawsze podmienię ją na 2xpropan 11kg. Na razie jeżdzę z jedną butlą a miejsce drugiej właśnie śmierdziele zajmują

jarodoman - 2021-03-22, 21:47

snoozer napisał/a:

I póki co chyba skończy się na rozwiązaniu 11kg multi gasbank z możliwością dotankowywania.
Na zimowe wyjazdy zawsze podmienię ją na 2xpropan 11kg.


U mnie już w garażu dwie takie butle czekają.. :lol:

snoozer - 2021-03-22, 21:55

jarodoman napisał/a:
U mnie już w garażu dwie takie butle czekają..


Gdzie kupiłeś multi? Ja nie mogę nigdzie dostać - podobno niedostępne...

Misio - 2021-03-22, 22:04

Podepnę się do tematu jako że również jestem właścicielem Adrii i również wymieniłem butlę gazową. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego gazowego nabytku i możemy polecić firmę która zakłada takie butle. Bartłomiej Twaróg, Dziekanów Leśny ul. Wiklinowa 19 tel. 509.449.846. Kamperowy.pl.
jarodoman - 2021-03-22, 22:04

Kupiłem single.. Faktycznie nie multi (nie dopatrzyłem). Doszedłem do wniosku, że odkręcenie reduktora do tankowania to drobiazg i nie warto po pierwsze dopłacać, a po drugie czekać na dostępność.
Kupiłem w carbonzorro - podjechałem bezpośrednio do ich warszawskiej siedziby i akurat przypadkiem mieli w biurze.

snoozer - 2021-03-22, 22:28

Ja właśnie czekam na multi. Nie chce mi się ani odkręcać reduktora a już na pewno tłumaczyć młotkom na stacji dlaczego do tej butli akurat można tankować.
LukF - 2021-03-23, 09:12

Misio,
No i masz teraz korek wstydu :haha:
Szkoda, że auto nie jest na podtlenek gazotu :haha:

Socale - 2021-03-23, 20:16

LukF napisał/a:
Misio,
No i masz teraz korek wstydu :haha:
...

Żaden wstyd a komfort urósł, lecz schowek po butlach... bezcenny.
Tak patrzę, butle multi niczym konstrukcyjnie się nie różnią od zbiornika pod podłogą, multizawór ogarnia wszystko jak w zbiorniku, na stacjach LPG=Propan/Butan, Propanu nie zatankujesz.
.
snoozer napisał/a:
Socale napisał/a:
tym bardziej że śmierdzące gabaryty wożę w schowku po butlach gazowych, zbawienne


i to jest powód dla którego cały czas chodzi mi po głowie montaż butli pod autem. Jedyne co mnie powstrzymuje do brak możliwości zatankowania czystego propanu
...

Czysty Propan nie będzie mi już potrzebny, mam patent który do następnej zimy zrealizuję :idea
No ale tu o Adrii, o gazie i szerzej jest w innym temacie: https://www.camperteam.pl...ic.php?p=853463

EwaMarek - 2021-03-23, 22:16

Socale, Jak Ty sie z tym wszystkim dobytkiem mieścisz w DMC kamera???
voice - 2021-03-23, 23:06

EwaMarek napisał/a:
Socale, Jak Ty sie z tym wszystkim dobytkiem mieścisz w DMC kamera???


EwaMarek Wyprzedziłeś mnie z tym pytaniem ??
no właśnie jak jak jak.....

EwaMarek - 2021-03-24, 07:37

EwaMarek napisał/a:
Socale, Jak Ty sie z tym wszystkim dobytkiem mieścisz w DMC kampera???

zbyszekwoj - 2021-03-24, 11:06

voice napisał/a:
EwaMarek napisał/a:
Socale, Jak Ty sie z tym wszystkim dobytkiem mieścisz w DMC kamera???


EwaMarek Wyprzedziłeś mnie z tym pytaniem ??
no właśnie jak jak jak.....



Rozumiem ,ze wszyscy jeździcie poniżej 50 w zabudowanym? :diabelski_usmiech

EwaMarek - 2021-03-24, 11:16

:oops: Jak tak pytasz to jakoś ostatnio fotkę dostałem jadąc kamperem
Jednak było szybciej niż 50 :gwm

osobowym czasami taka atrakcja się trafi ale kamperem :zastrzelic

Socale - 2021-03-24, 19:47

voice napisał/a:
EwaMarek napisał/a:
Socale, Jak Ty sie z tym wszystkim dobytkiem mieścisz w DMC kamera???


EwaMarek Wyprzedziłeś mnie z tym pytaniem ??
no właśnie jak jak jak.....

Z ogromnym trudem i zawsze na urlop odrobinę przeważony, tak w granicach tolerancji się staram.
Tutaj troszkę więcej szczegółów opisałem: https://www.camperteam.pl...pic.php?t=34618
Z wagi jadę prosto na autostradę jeśli jestem "w normie".

darek 61 - 2021-03-24, 20:28

Socale napisał/a:

Z ogromnym trudem i zawsze na urlop odrobinę przeważony, tak w granicach tolerancji się staram.

A jak to kiedyś maluchem w cztery osoby jechało się na urlop do Bułgarii?

jarodoman - 2021-03-31, 21:41

Pytanko:
Myślę o takim małym ułatwiaczu życia jakim jest korek wlewu czystej wody z szybkozłączką.
Np taki: https://www.gomarket.com....,100044479.html

Będzie to-to pasowało do Adrii? (nie jestem pewny czy wlewy są wystandaryzowane)
Rozumiem, że kłopot może być z odpowietrzaniem zbiornika podczas nalewania..? Mylę się?

snoozer - 2021-04-01, 22:22

Ja używam tego:
https://allegro.pl/oferta/korek-wlewu-uniwersalny-wody-paliwa-kamper-6370428036?fromVariant=6855484799

Nie ma żadnego problemu z odpowietrzaniem podczas nalewania wody.

jarodoman - 2021-04-02, 09:41

Dzięki snoozer!
Wygląda bardzo podobnie do tego, który ja wybrałem..

Socale - 2021-04-08, 22:32

9 dych???
Wolę flaszkę w barwach Adrii za 8,5 dychy :bigok

EwaMarek - 2021-04-09, 07:50

jarodoman Zależy jak masz wlew zrobiony i czy jest duży odpowietrznik zbiornika. Jeśli tylko mała dziurka to będzie problem bo szybciej nalejesz wodę ale powietrze nie zdąży wylecieć ze zbiornika...

Gdzieś o tym było pisane....

jarodoman - 2021-04-09, 19:24

EwaMarek napisał/a:
jarodoman Zależy jak masz wlew zrobiony i czy jest duży odpowietrznik zbiornika. Jeśli tylko mała dziurka to będzie problem bo szybciej nalejesz wodę ale powietrze nie zdąży wylecieć ze zbiornika...

Gdzieś o tym było pisane....


No właśnie nie znalazłem.. Ale dzięki za zwrócenie uwagi. Poczekam z zakupem na odbiór autka i przyjrzę się odpowietrznikowi..

Chyba, że po opróżnieniu flaszki, która proponuje Socale odbiję denko i wykorzystam ją jako lejek :ok

snoozer - 2021-04-13, 21:50

U mnie mały update. W garażu pod łóżkiem teraz skuter parkuje :) Jeszcze trochę miejsca na inne graty zostało.
Socale - 2021-04-13, 22:20

Ile waży taki Squter dla 2 osób i żeby to jakoś jechało?
Bo tak sobie teraz pomyślałem, że w garażu latem na urlop okręt z Mercurym wiozę, a poza urlopem na wypady squter coby 200kg ludzi dźwignął mógłby się przydać...
Eeee, nie, rower mam i jeszcze się nie nacieszyłem :-/

zbyszekwoj - 2021-04-14, 12:18

Socale napisał/a:
le waży taki Squter dla 2 osób i żeby to jakoś jechało?


Przeciez masz autko wszędołaza, brałbym na przyczepkę jak wielu Francuzów. :ok

Socale - 2021-04-14, 17:04

No mam, ale nie wyobrażam sobie targać cokolwiek na przyczepie, jak już to coś pływającego a haka jeszcze nie zdecydowałem bo powyższe.
CanAm jest do lokalnej zabawy która już mnie nie bawi.

ZbigStan - 2021-04-14, 18:45

Wydaje się, że przyczepka utrudnia poruszanie, szczególnie przy swobodnym kamperowaniu. Przy pobytowym jest pewnie przydatna. Pozdrawiam.
snoozer - 2021-04-17, 11:26

Socale napisał/a:
Ile waży taki Squter dla 2 osób i żeby to jakoś jechało?
Bo tak sobie teraz pomyślałem, że w garażu latem na urlop okręt z Mercurym wiozę, a poza urlopem na wypady squter coby 200kg ludzi dźwignął mógłby się przydać...
Eeee, nie, rower mam i jeszcze się nie nacieszyłem :-/



Yamaha NMAX 125cm3. Waga w gotowości do jazdy 130kg.

Na dniach zrobię próby z XMAX-em. To juz jest maxi skuter - wazy 160kg a ładowności bagaznika 150kg więc lekko pzeważony będzie.

voice - 2021-04-17, 20:59

snoozer napisał/a:


Yamaha NMAX 125cm3. Waga w gotowości do jazdy 130kg.


witam powiedz mi jak ty go wkładasz i jaki masz rozmiar drzwi bo ja w swoim co prawda Burstnerze, próbowałem wsadzić aprilie sr 125 i na wysokość mi nie wchodziła., musiałbym zdemontować kierownice lub spuścić powietrze.

prusiak - 2021-04-22, 10:59

To i ja ostatnio popracowałem przy swojej Adrii.
Przy okazji do wymiany poszła złączka Uniquick, która co podróż puszczała mi wodę. :gwm
Dostałem cenną poradę aby zastąpić ją złączką od pneumatyki. Podobno serwisy AGD wykorzystują je w ekspresach ciśnieniowych, więc i do 1 bara też się nada :szeroki_usmiech . Działanie złączki pneumatycznej wyprzedza Uniquick o min. 3 okrążenia. Koszty w internetach to ok. 6-8 zł, mnie to kosztowało w sklepie całe 12 zł.

yamah - 2021-04-22, 11:42

prusiak napisał/a:
Podobno serwisy AGD wykorzystują je w ekspresach ciśnieniowych, więc i do 1 bara też się nada :szeroki_usmiech . Działanie złączki pneumatycznej wyprzedza Uniquick o min. 3 okrążenia. Koszty w internetach to ok. 6-8 zł, mnie to kosztowało w sklepie całe 12 zł.

To są złączki Tekalan :ok spokojnie wytrzymuje 10 bara :bigok

Socale - 2021-04-22, 22:47

No tak, ale rozważamy nad zawodnością tego plastikowego góówna, które jest tak wspaniałe, że w zaprogramowanym tandetyzmie zalewać będzie nasze chaty. Kogo do odpowiedzialności za ucho do kąta posłać?
snoozer - 2021-04-25, 13:34

voice napisał/a:
witam powiedz mi jak ty go wkładasz i jaki masz rozmiar drzwi bo ja w swoim co prawda Burstnerze, próbowałem wsadzić aprilie sr 125 i na wysokość mi nie wchodziła., musiałbym zdemontować kierownice lub spuścić powietrze.


Rozmiar drzwi to 74x110cm. Wprowadzam go po rozkładanym najeździe. Żeby wszedł musze zdemontować przednią szybkę (ale mam wysoką turystyczną - ze zwykłą powinien wejść bez demontażu) i odkręcam lusterka.

voice - 2021-04-25, 16:35

snoozer napisał/a:

Rozmiar drzwi to 74x110cm. Wprowadzam go po rozkładanym najeździe. Żeby wszedł musze zdemontować przednią szybkę (ale mam wysoką turystyczną - ze zwykłą powinien wejść bez demontażu) i odkręcam lusterka.


dziękuję za info to czegoś tutaj nie rozumiem, ja mam drzwi ( otwór w luku 83x108cm) i moja aprilia 125 nie chce mi wejść, musiałbym zdemontować kierownicę.
będę musiał kombinować, albo zmienić an Nmax-a

prusiak - 2021-05-12, 11:16

Wracając do naszych fajnych dużych garaży :wyszczerzony: mam pytanie dotyczące pakowania i układania w nim różnych bambetli...:
- Jakie stosujecie metody układania podstawowego wyposażenia karawaningowego (stól, krzesła, podłoga, przdlużacz, wiadra, konewka... itp)
- Jakie stosujecie zabezpieczenia, patenty na 'luźne' rzeczy? (siatki, pasy czy gumy, pudełka - jakie?)

Garaż fajny i godny pozazdroszczenia, ale te wewnetrzne wcięcie na tyle troche mi wadzi. A dodatkowo koło zapasowe czasami będzie gdzieś do wciśnięcia, co też burzy ład i porządek...

Andrzej 73 - 2021-05-12, 18:31

W moim garażu nie ma wcięć . Są dwie listwy w podłodzie z uchwytami za które mocuję pasy i gumy.
Dodatkowo mam jedną listwe z uchwytami pod sufitem garażu , też bardzo przydatna.
:spoko

voice - 2021-05-12, 20:44

Ja w sowim nie mam żadnych listew i jest to problem na dole mam 4 oczka za nie zakładam gumy i u góry z przewodów zrobiłem oczka o plastiki mocujące półki i np: krzesła stawiam pionowo i zabezpieczam je tą gumą. chciałbym zamontować takie listwy na pasy jak w autach serwisowych gdzie pasy można sobie regulować jak się chce ale nie widomo gdzie i jak się wkręcić. Jest ryzyko, że wkręcę się w sam styrodur bez wzmocnienia i to nie będzie trzymać.
Socale - 2021-05-13, 09:59

prusiak napisał/a:
...
mam pytanie dotyczące pakowania i układania w nim różnych bambetli...:
- Jakie stosujecie metody układania podstawowego wyposażenia karawaningowego
...

Ja zbudowałem sobie dodatkową podłogę składaną. Pod podłogą ponton i silnik i pontonowe akcesoria. Nad podłogą, czyli na tej dodatkowej podłodze spięte gumkami klamoty duże.
Drobiazgi w skrzynkach magazynowych i jakiś ład i dostęp do każdego przedmiotu jest nie skomplikowany. Gdzieś tu zapodawałem foto ale nie wiem gdzie.
Owa podłoga dodatkowa jest zamontowana bezinwazyjnie, demontaż nie zostawi najmniejszego śladu.

jarodoman - 2021-05-25, 17:59

Pojutrze odbieram z salonu długo wyczekiwaną Adrię SC670 :lol:

Poradźcie proszę na które elementy zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze? Prócz oczywistego działania najważniejszych układów i systemów..

Pamiętam o złączkach wody przy Trumie..
Ale co jeszcze ukrytego możliwe jest do sprawdzenia przed wyjechaniem z salonu..?

Socale - 2021-05-25, 21:18

Mankamentów możesz nie znaleźć. Ogrzewania nie włączysz, wody nie podgrzejesz i pompy nie sprawdzisz. Jak będzie pod prądem to nawet lodówka wykazuje swoją rolę po godzinie.
No chyba że salon ma w standardzie procedurę przekazywania klientowi w zakresie zalanie wady, podłączenie gazu i prądu. Pooglądaj dookoła dokładnie pod względem uszkodzeń, braków, pęknięć czy rys. Jak odbierałem swoją, to na krawędziach przednich błotników nie było w ogóle spinek łączących z osłonami nadkoli. Same dziurki. Pierdoła taka, ale spinki zaraz się znalazły a za "wykrycie wady" dostałem extra jednolity dywanik do kabiny.
Nie nastawiaj się negatywnie, raczej skoncentruj się na instruktażu praktycznej obsługi, ja dopiero po roku wyczaiłem jak włączyć ogrzewanie podłogowe i niby się znam, niby mam pojęcie , ale nie słuchałem uważnie i zonk gdy chciałem to qmplowi zaprezentować.
.
Jak wrócisz, a potem oswoisz się z myślą że już jest, stoi na podwórku, zapodaj parę fotek, ponoć z tyłu dużo się zmieniło.

jarodoman - 2021-05-25, 21:46

Dzięki Socale!
Tak zrobię, choć przyznam, że napełniona butlę z gazem mam zamiar zabrać ze sobą i poprosić o napełnienie wodą i sprawdzić pompkę wody i te ewentualnie nieszczęsne złączki..:-)
Trochę mi szkoda czasu na wracanie do salonu na ewentualne poprawki..
Też się trochę znam z racji doświadczeń z przyczepą Buerstner i kilka nowych samochodów zdarzyło się odbierać, ale kampera po raz pierwszy :wyszczerzony:
Ale - jak piszesz - mam zamiar przede wszystkim cieszyć się nowym nabytkiem :szeroki_usmiech

A fotki - zapodam oczywiście

Socale - 2021-05-25, 22:43

Poznałem to uczucie, poznaj i Ty.
:spoko

LukF - 2021-05-26, 09:12

Panowie,
Jeśli w nowym kamperze mają być nieszczelne złączki to o czym my mówimy... :gwm

jarodoman - 2021-06-10, 22:35

Adria odebrana i przetestowana na pierwszym długim wyjeździe w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej :wyszczerzony:

Na razie zachowawczo: na kempingu Gościniec Jurajski..
Wszystko działa niemal doskonale.. A to "niemal" to nie zawsze działające podnoszenie lub opuszczanie łóżka nad salonem.. Mimo podniesionej atrapy szafki mam wrażenie, że znajdujący się tam kontaktron nie zawsze się rozłącza.
Przemile jestem zaskoczony rozmiarami kabiny prysznicowej, w której mając 195 cm i 100 kg wagi mogę się spokojnie wykąpać :wyszczerzony:
Łózko w wersji SC też bardzo wygodne, co prawda śpię trochę na ukos, ale bez żadnych problemów mieścimy się z Małżonką..

Z drobnych mankamentów:
- mała pojemność zbiornika WC - jego "wytrzymałość" to max 24 godziny w składzie: ja, , żona i 15-to latka i to z używaniem infrastruktury kempingu..
- wspomniane wyżej łóżko opuszczane (do wyjaśnienia z dealerem)
- silniejsza niż w przyczepach wrażliwość na bujanie - wniosek Małżonki: zamówić podpory tylne

Spalanie mile zaskoczyło: zrobione ponad 500 km, średnia prędkość ok 60 km/h, spalanie 10 l/100 km

Wniosek z jazdy: komfortowa prędkość przelotowa na eSkach to 105 km/h
P
Poniżej kila zdjęć

Socale - 2021-06-11, 21:51

Brawo!
Niech dostarcza radochy i pozytywnych emocji. Mam podobną :bigok
A to zacieszanie jak już się wyjeżdża z salonu... bezcenne.

jarodoman napisał/a:
...
- silniejsza niż w przyczepach wrażliwość na bujanie - wniosek Małżonki: zamówić podpory tylne
...

Podpory podczas jazdy? Poduchy pewno miała na myśli :idea
A jeśli bujanie na postoju to stąpać miękkim krokiem albo se nie żałować, wszak kampera ochrzcić trza :bigok
.
PS. Kierunek "tych czynności" przód/tył mniej buja niż lewo/prawo :mrgreen:

Się bawcie a potem opić trzeba i należy:

jarodoman - 2021-06-11, 22:18

Dzięki Socale! :wyszczerzony: :wyszczerzony:

M. Miała na myśli podpory na postoju.. I faktycznie, zadbanie o właściwy kierunek wektorów sił może być tu kluczowy! :ok

voice - 2021-06-13, 09:57

Również GRATULUJE !!!!!! Zakupu i niech cieszy jak najdłużej.
jarodoman - 2021-06-13, 13:22

Dziękuję!:)

Dziś próba montażu rowerów..
Szczerze to lekka masakra.. Rynienki co najmniej o 5 cm za gęsto są ułożone..
Czwarta sztuka to już chyba tylko dziecięcy wejdzie :roll:

Socale - 2021-06-13, 15:18

Bagażnik ma nośność 50kG i jest zasada, najcięższy rower jak najbliżej ściany, nawet ze skręconą kierownicą.
Dziecięcy na samym końcu.

rjas - 2021-06-13, 15:37

jarodoman napisał/a:
Dziękuję!:)

Dziś próba montażu rowerów..
Szczerze to lekka masakra.. Rynienki co najmniej o 5 cm za gęsto są ułożone..
Czwarta sztuka to już chyba tylko dziecięcy wejdzie :roll:


Jeśli dobrze widzę to mam taki sam bagażnik Fiamma i ładuję 4 rowery bez problemu. Kwestia treningu i wprawy :)

zbyszekwoj - 2021-06-13, 19:45

rjas napisał/a:
bagażnik Fiamma i ładuję 4 rowery bez problemu. Kwestia treningu i wprawy


Przy elektrykach tylko pomarzyć.

voice - 2021-06-14, 07:21

zbyszekwoj napisał/a:
rjas napisał/a:
bagażnik Fiamma i ładuję 4 rowery bez problemu. Kwestia treningu i wprawy


Przy elektrykach tylko pomarzyć.


Elektryki to nie rowery :(

Komplecik - 2021-06-14, 20:20

.[/quote]

Elektryki to nie rowery :( [/quote]

Czyli co to jest? Z ciekawość pytam :-P

LukF - 2021-06-14, 21:36

Komplecik napisał/a:
.


Elektryki to nie rowery :( [/quote]

Czyli co to jest? Z ciekawość pytam :-P [/quote]

Podbijam pytanie. Proszę o konkretną odpowiedź?

voice - 2021-06-15, 17:56

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
.


Elektryki to nie rowery :(


Czyli co to jest? Z ciekawość pytam :-P [/quote]

Podbijam pytanie. Proszę o konkretną odpowiedź?[/quote]

Odpowiadam.
Rower – jedno- lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany siłą mięśni poruszających się nim osób za pomocą przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch.

Napędzany siłą mięśni bez wspomagaczy elektrycznych itp...

A rower elektryczny to pojazd przypominający rower ale już ze wspomagaczami elektrycznymi napędzany siłą mieści i np: elektrycznym silnikiem lub przekładnią.

Komplecik - 2021-06-15, 18:30

voice napisał/a:
LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
.


Elektryki to nie rowery :(


Czyli co to jest? Z ciekawość pytam :-P


Podbijam pytanie. Proszę o konkretną odpowiedź?[/quote]

Odpowiadam.
Rower – jedno- lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany siłą mięśni poruszających się nim osób za pomocą przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch.

Napędzany siłą mięśni bez wspomagaczy elektrycznych itp...

A rower elektryczny to pojazd przypominający rower ale już ze wspomagaczami elektrycznymi napędzany siłą mieści i np: elektrycznym silnikiem lub przekładnią.[/quote]

Co :szeroki_usmiech pipszycie Hipolicie :haha:

Powinieneś wypożyczyć e-bayk a popróbować będziesz wiedział o co chodzi pozdrawiam :spoko

LukF - 2021-06-15, 21:13

voice,

Każdy rower jeździ kiedy ruszasz nogami. Jak przestaniesz ruszać to daleko nie pojedziesz. To, że ma silnik elektryczny nie sprawia, że przestaje być rowerem. Wypożycz to zrozumiesz. :mikolaj

Auto z silnikiem elektrycznym przestaje być autem? To czym jest? Pojazdem przypominającym auto? :haha: Tramwajem?
Jeśli chcesz to mój rower też może być dla Ciebie tramwajem :haha: :haha: :haha:

voice - 2021-06-16, 19:15

Komplecik napisał/a:


Powinieneś wypożyczyć e-bayk a popróbować będziesz wiedział o co chodzi pozdrawiam :spoko


Nie muszę bo wiem miałem i też wiem o czym mówię.
LukF napisał/a:
voice,

Każdy rower jeździ kiedy ruszasz nogami. Jak przestaniesz ruszać to daleko nie pojedziesz. To, że ma silnik elektryczny nie sprawia, że przestaje być rowerem. Wypożycz to zrozumiesz. :mikolaj

Auto z silnikiem elektrycznym przestaje być autem? To czym jest? Pojazdem przypominającym auto? :haha: Tramwajem?
Jeśli chcesz to mój rower też może być dla Ciebie tramwajem :haha: :haha: :haha:


Panowie Auto to inna sprawa jest napędzany silnikami nie wnikam jakimi. ( benzyna diesel, elektryczny hubryda itp...)

ROWER jest napędzany mięśniami, a już ze wspomagaczami zaznaczam Moim zdaniem przestaje być rowerem a jest PSEUDOROWEREM.

Ale nie będziemy tutaj pisać doktoratu odnośnie roweru i zaśmiecać wątku o Adrii .

Komplecik - 2021-06-16, 20:53

voice napisał/a:
Komplecik napisał/a:


Powinieneś wypożyczyć e-bayk a popróbować będziesz wiedział o co chodzi pozdrawiam :spoko


Nie muszę bo wiem miałem i też wiem o czym mówię.
LukF napisał/a:
voice,

Każdy rower jeździ kiedy ruszasz nogami. Jak przestaniesz ruszać to daleko nie pojedziesz. To, że ma silnik elektryczny nie sprawia, że przestaje być rowerem. Wypożycz to zrozumiesz. :mikolaj

Auto z silnikiem elektrycznym przestaje być autem? To czym jest? Pojazdem przypominającym auto? :haha: Tramwajem?
Jeśli chcesz to mój rower też może być dla Ciebie tramwajem :haha: :haha: :haha:


Panowie Auto to inna sprawa jest napędzany silnikami nie wnikam jakimi. ( benzyna diesel, elektryczny hubryda itp...)

ROWER jest napędzany mięśniami, a już ze wspomagaczami zaznaczam Moim zdaniem przestaje być rowerem a jest PSEUDOROWEREM.

Ale nie będziemy tutaj pisać doktoratu odnośnie roweru i zaśmiecać wątku o Adrii .


Prosimy o wydzielenie wątku o wyższość roweru analogowego nad elektrycznym

Jeśli jeździłeś na ebaik u czy mógłbyś wyjaśnić co ebaik i mają nie tak :mrgreen:

Jechałem Toli w niedzielę na moim rozblokowanym i bay ku około 70km sam tak do odcinki mojej wytrzymałości, było fajnie trzymałem się na równi z kolaża mi na ultra lekkim sprzęcie zostałem z mordowany do moich granic no czego chcieć więcej, powtarzam frajda na pełnej mojej zdolności zrobiłem 70 może więcej km. Normalnie nie dał bym radny 15 może 20 km a tempo na analogu w moim wydaniu pewnie byłoby żenujące. :szeroki_usmiech

LukF - 2021-06-16, 21:32

Komplecik,

Malkontenci ... :-P

Komplecik - 2021-06-16, 22:21

LukF napisał/a:
Komplecik,

Malkontenci ... :-P


Nie raczej nie, powiedział bym nie wtajemniczeni nie posmakowani, kurde dla mnie dziada fajny ten elektryk Banan na twarzy pedałując na równi z 20 latkiem :szeroki_usmiech i 50 dziesiąt a 70 dziesiąt a ile dom radę, zmienię baterię iii :haha:

LukF - 2021-06-16, 22:26

Komplecik,
Niektórzy ludzie są zbyt Prawi i Sprawiedliwi więc fuuu z prundem i pojazdem rowero - podobnym :haha:

Ps. Adminie wywal to proszę z Adrii bo Wojtek się wścieknie :bukiet:

Socale - 2021-06-16, 23:28

LukF napisał/a:
...
Adminie wywal to proszę z Adrii bo Wojtek się wścieknie :bukiet:

Nie, nie wścieknie. Naturalna ewolucja tematu :bigok Jak będzie trzeba przywołać i analizować cechy lub niepowtarzalność w/o Adrii to każdy może tu odświeżyć temat i pytać/pisać/rozwiązywać wspólnie problemy.
:spoko

jarodoman - 2021-07-14, 19:52

Ciekawostka:
Zamontowałem przetwornicę Dometic SinePower DSP 1812T podpiętą pod całą instalację.. Zgodnie z radą serwisu włączyłem ją podczas jazdy i zasilałem lodówkę z 220V..
Po 7 godzinach powrotu spod Krynicy Zdrój poziom naładowania obu akumulatorów: 87% :shock: :shock:

Domyślam się, że zbyt słaby alternator nie udźwignął wydatkowanej energii na pracę lodówki :?:

Zamontowałem też podpory tylne mocowane do ramy. Zdecydowanie polecam! Zdają swój egzamin i bujanie (nie tylko podczas chodzenia wewnątrz) zdecydowanie zniknęło :lol:

Ogólnie po dwóch kilkudniowych wyjazdach - pełen zachwyt! Jedyna rzecz do wymiany to większa umywalka.. - ktoś z Was ćwiczył to zagadnienie?
I zmiana kierunku otwierania drzwi do lodówki.. - Pewnie sobie poradzę, ale jeżeli macie jakieś w tym doświadczenia to chętnie skorzystam z dobrej rady
:spoko

pumar - 2021-10-24, 22:13

Czy miał ktoś problem z ładowaniem akumulatorów ze słupka 230v, energoblok NE237 po podłączeniu jest 230v na zabudowie i lodówce itp. lecz nie ładuje akumulatorów.... bezpieczniki w energobloku wyglądają na dobre.... napięcie 228V na wejściu i w gniazdkach w zabudowie... czy ładowarka w energobloku umarła czy jest gdzieś jeszcze jakiś bezpiecznik ? Adria Matrix Axess 680sl
LukF - 2021-10-25, 08:30

pumar,
Słyszałem, że nie wszystkie modele mają fabrycznie zainstalowane ładowanie aku ze słupka 230V. Czy u Ciebie kiedyś było a teraz nie działa? Czy od początku brak?

pumar - 2021-10-25, 09:10

LukF napisał/a:
pumar,
Słyszałem, że nie wszystkie modele mają fabrycznie zainstalowane ładowanie aku ze słupka 230V. Czy u Ciebie kiedyś było a teraz nie działa? Czy od początku brak?


Było i działało na aku hotelowe i rozruchowe.....

Banan - 2021-10-25, 09:33

pumar, masz po sąsiedzku Darka Ł. - umów się z nim, szybciutko Ci to ogarnie. :spoko
Andrzej 73 - 2021-10-25, 09:35

Powinien być duży bezpiecznik przy aku zabudowy sprawdź czy się nie przepalił lub nie zaśniedział.
:spoko

pumar - 2021-10-25, 15:10

Andrzej 73 napisał/a:
Powinien być duży bezpiecznik przy aku zabudowy sprawdź czy się nie przepalił lub nie zaśniedział.
:spoko

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, do wtyczki od ładowarki z 230 też Prąd dochodzi, a energoblok NE237 w elcampie 3300zł :gwm

pumar - 2021-10-25, 15:30

Banan napisał/a:
pumar, masz po sąsiedzku Darka Ł. - umów się z nim, szybciutko Ci to ogarnie. :spoko


A jakiś namiar na priv można prosić?

Banan - 2021-10-25, 15:51

pumar napisał/a:
A jakiś namiar na priv można prosić?

Oczywiście, już wysyłam :ok

Socale - 2021-10-25, 21:52

pumar napisał/a:
...
nie ładuje akumulatorów...
Adria Matrix Axess 680sl

670SL, chyba. Nie ważne.
.
Napisz jakie jest wskazywane napięcie akumulatorów na pulpicie nad lodówką przed podłączeniem do słupka, a jakie jest po 2h po podłączeniu do słupka?
W e-bloku jest taki "rozważacz", który rozważa czy może uruchomić ładowanie akumulatora/ów, czy nie. Uzależnione jest to od parametrów napięcia ze słupka.
"Rozważacz" być może wykrył jakąś niewydolność prądową za słupka, mierzoną w Amperach i dlatego nie uruchomił ładowania. Nie decyduje jednak o dopuszczaniu 230V do gniazdek czy na potrzeby lodówki w trybie 230V gdyż dostarczanie 230V do tych urządzeń odbywa się poza e blokiem.
228V to raczej zaniżone napięcie, jakiekolwiek obciążenie poprzez załączanie ładowania powoduje dalszy spadek np do 180V i to rozważacz wykrywa.
To jest bardzo mądre ustrojstwo.

pumar - 2021-10-25, 23:15

Socale napisał/a:
pumar napisał/a:
...
nie ładuje akumulatorów...
Adria Matrix Axess 680sl

.
....
To jest bardzo mądre ustrojstwo.


Tak miałem już takie przypadki poniżej 200V na kempingach, lecz to nie ten problem. Dzisiaj mierzyłem i było 230,3V , zmieniałem gniazda w garażu, odłączałem drugi aku zabudowy, sprawdzałem akumulatory i wszystko jest ok lecz ładowania nie ma.... z alternatora ładowanie też jest OK. Brak reakcji na 230 z słupka zarówno na JP17 jak i na wskaźniku na panelu.... Mam :-/ złe przeczucia :-/

Socale - 2021-10-25, 23:35

pumar napisał/a:
...
Dzisiaj mierzyłem i było 230,3V
...

Zmierz to napięcie pod obciążeniem, np. podłącz i włącz odkurzacz i wtedy zmierz.
Zdrowe 230V bez obciążenia to na mierniku wskazuje 240...244...248V

Socale - 2022-04-02, 21:11

Gdyby kogoś interesowało jak np moje łóżko zjeżdża na dół, oto jedno z rozwiązań stosowanych zapewne nie tylko w Matrixach.

snoozer - 2022-04-27, 10:26

A tymczasem mojej Adrii wyrósł ogonek 8-)
robsty - 2022-04-27, 12:15

W mojej też.
Socale - 2022-04-27, 14:45

Chłopaki zróbcie jakieś fotki żeby było widać do czego hak w Matrixie podłączyli.
robsty - 2022-04-27, 17:35

Przedłużenie ramy i belka haka produkcji Lineppe. Przy okazji przedłużenie ramy istotnie zwiększa nośność podłogi bagażnika ale niestety sporo waży :(
snoozer - 2022-05-01, 20:04

U mnie identycznie. Belka aka jest przykręcona do przedłużenia ramy. To przedłużenie ramy jest oczywiście częścią kompletu haka marki Lineppe.
aktimel1 - 2023-07-21, 09:52

Czy ktoś z was montował może samodzielnie solary na w adrii 670 ? którędy najlepiej przejść z przewodami, mile widziana dokumentacja fotograficzna
Socale - 2023-07-21, 22:36

Miejsce montażu panela zależy od układu okien na dachu i skosów znanych w Adrii, 670 nie oznacza że każdy dach jest taki sam.
Przelotkę z kablami do wnetrza zrealizujesz w dowolnym punkcie, są specjalne do tego wraz z uszczelnieniem, najlepiej w takim punkcie gdzie najkrótszą drogą z kablami dotrzesz do serca okablowania.
Jak zapodasz więcej szczegołów na foto i w opisie, to i więcej otrzymasz szczegółowych podpowiedzi.

aktimel1 - 2023-07-22, 11:06

Jak chodzi o dach to chcial bym dac dwa panele nad sypialnia, pomiedzy oknem, wejda tam 2 panele szerokie na max okolo 55 cm, podsylam zdjecia szafek, w szafce nad lodowka jest nawet otwor przygotowany widac na foto
Socale - 2023-07-22, 20:52

Masz wersję Coral, czyli bez opuszczanego łóżka ale za to z dodatkowym dużym oknem.
Hm...
Spróbuj wyszukać jakiś pionowy kanał kablowy ale raczej po stronie energobloku niż po stronie lodówki, bowiem bardzo trudno jest zdemontować plastikowy stopień wewnętrzny by przeprowadzić tamtędy kable, więc chyba lepiej byłoby przewlec je za płytą nad drzwiami i w dół przy ramce moskitiery.
Jest jeszcze możliwość puścić kable z tyłu lodówki, jak zdejmiesz dolną kratkę lodówki, jest tam otwór technologiczny w dół pojazdu i możesz puścić kable pod drzwiami i pod podłogą w peszlu i dociągnąć do boxu energobloku spod podłogi. Bez wiercenia, gdyż tam też jest skumulowane wprowadzanie przewodów, peszli w ogromnych ilościach i magistrali nawiewu ciepła itp. Jak wyjmiesz akumulator to zapewne będziesz mógł odkręcić płytę na której on stoi, dopiero zobaczysz ile tam tego jest.

MOPAR - 2023-07-23, 12:03

Sprawdź w okolicach energobloku czy już nie masz kabli w preinstalacji. U mnie w Matrixie były nawet na nich była kartka z narysowanym słoneczkiem. Adria przy produkcji przewiduje takie rzeczy...np miałem korytko w dachu żeby zamiast okna 40x40 podłączyć klimatyzacje oraz od akumulatora kable do garażu na dodatkowe urządzenia. Zanim zaczniesz robić swoje przewody trochę porozbieraj i powinno się znależc
aktimel1 - 2023-07-24, 14:50

Socale dzieki za wskazowki, dla potomnych jak ktos ma 670 coral sc to najlepiej przewiercic dach nad lodowka jest przygotowanie pod to miejsce w szafce i nastepnie zejsc z przewodami kanalem obok lodowki wzdłuż drzwi az do podlogi pod lodowka a z tamtad do energobloku.
Niestety moj samochod nie mial przygotowania pod instacje pv sprawdzilem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group