Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Którędy do Irlandii?
Autor Wiadomość
RadekNet 
stary wyga

Twój sprzęt: Opel Vivaro
Piwa: 19/53
Wysłany: 2020-11-22, 12:45   

andrzej627 napisał/a:
RadekNet napisał/a:
Sligo

Widzę Cię tutaj. Mam ten punkt w mojej bazie danych. :spoko

Takich miejsc jest u nas bardzo duzo i w sumie dlatego pytałem na jak długo przyjeżdzacie. Bo w ciągu dwutygodniowego urlopu można zaliczyć główne turystyczne punkty, a na dwumiesięcznej włóczędze poznać "prawdziwą" Irlandię.
Postaw piwo autorowi tego posta

andrzej627 
weteran

Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Piwa: 149/78
Wysłany: 2020-11-22, 14:15   

RadekNet napisał/a:
w ciągu dwutygodniowego urlopu można zaliczyć główne turystyczne punkty, a na dwumiesięcznej włóczędze poznać "prawdziwą" Irlandię.

Nie mam ograniczeń czasowych, ale lubię być w ruchu i zwykle przemieszczam się codziennie. Na innej wyspie, trochę większej, której nazwa różni się jedną literą, zrobiłem 5000 km w 4 tygodnie.

Masz może jakąś gotową trasę dwumiesięcznej włóczęgi?

RadekNet 
stary wyga

Twój sprzęt: Opel Vivaro
Piwa: 19/53
Wysłany: 2020-11-22, 15:21   

andrzej627 napisał/a:
RadekNet napisał/a:
w ciągu dwutygodniowego urlopu można zaliczyć główne turystyczne punkty, a na dwumiesięcznej włóczędze poznać "prawdziwą" Irlandię.

Nie mam ograniczeń czasowych, ale lubię być w ruchu i zwykle przemieszczam się codziennie. Na innej wyspie, trochę większej, której nazwa różni się jedną literą, zrobiłem 5000 km w 4 tygodnie.

Masz może jakąś gotową trasę dwumiesięcznej włóczęgi?

Hmmm.... Zobacz sobie Wild Atlantic Way (https://www.discoverireland.ie/wild-atlantic-way). 2500km i sugerowane 4 tygodnie na jej spenetrowanie. Jeśli lubisz eksplorować dzikie zakątki trzeba by zaczac mając 20 lat, zeby się nacieszyć ;)
Jeslibyś wpływał do Dublina lub Belfastu to pojechałbym wybrzeżem na północ (po drodze parę fajnych miejsc, więc bez sensu byłoby gnać autostradą) i zaczął WAW jeszcze w Północnej Irlandii od https://en.wikipedia.org/wiki/Giant%27s_Causeway i https://en.wikipedia.org/wiki/Carrick-a-Rede_Rope_Bridge . Tak generalnie to, moim zdaniem, skupić się na zachodnim wybrzeżu.

Na pewno warto też "zaliczyć" Dublin (Guiness) i Belfast (Titanic), ale jakby co to ja moge Ci podsyłać "dzikie" miejsca - miasta nie są w naszym stylu.

andrzej627 
weteran

Wysłany: 2020-11-22, 16:53   

RadekNet, dzięki za informacje. Dopiero rozpoczynam rozpoznanie. W razie czego spróbuję się z Tobą skontaktować Skypem.

Mavv 
weteran

Twój sprzęt: Nissan Interstar L3H3
Nazwa załogi: -MadMobile-
Piwa: 49/42
Wysłany: 2020-11-23, 02:07   

W sumie Radek już trochę podpowiedział. Dorzucę swoje trzy grosze.

Najkrótszy czas na morzu to coś, co nam się podoba. Wielokrotnie sprawdzone przez nas jest takie połączenie:
1. Dublin <-> Holyhead, przewoźnik Irish Ferries, szybki prom Dublin Swift 1g45m na wodzie. Ale zimą nie pływa.
2. Folkestone <-> Calais, Eurotunnel. Tani nie jest, ale szybki. 35 minut i jesteś na drugiej stronie. Pociągiem. Pod wodą.
3. Jeśli rozważasz opcję Irlandii Północnej, to Belfast <-> Cairnryan, Stena Line, chyba ok 2,5 godziny.

Co zwiedzić? Jak trafisz na pogodę, to tu jest wszystko piękne i urokliwe. Normandia mi przypomina Irlandię - jedynie w Irlandii kamienie, z których się budowało są szare, a w Normandii brązowo-szare :)
Ciekawa jest trasa WAW, Wild Atlantic Way. Prowadzi ona wzdłuż wybrzeża Atlantyku. W każdym niemal pubie często są tzw. trad sessions, czyli lokalni muzycy przy kufelku Guinnessa śpiewają i grają na instrumentach. Niektóre puby oferują naukę tańca irlandzkiego.
Niestety sporo miejsc ma barierkę wysokości na 1,9-2 metry, ale chyba Twój samochód się zmieści.
W Irlandii jest sporo ruin zamków. Bardzo tutaj reklamowanych i promowanych, aczkolwiek według mnie nie warto do każdego zaglądać. Warto zobaczyć destylarnie whisky, wziąć udział w degustacji na koniec zwiedzania. Warto skosztować Guinnessa w rożnych miejscach, bo potrafi smakować wszędzie inaczej. No i warto spróbować tutejszej kuchni - sposób, w jaki Irlandczycy potrafią przyrządzić jagnięcinę... Mniam! Albo zjeść solidnego steka wołowego - jedne z najlepszych krów w Europie :) Albo zasmakować fish&chips prosto z foodtrucka nad brzegiem oceanu. Można zobaczyć, skąd wypłynął Titanic.

Jest tu wiele do zobaczenia.

No i oczywiście zapraszam do siebie, na piękne jezioro Lough Derg w małej malowniczej Ballinie :)

andrzej627 
weteran

Wysłany: 2020-11-23, 13:33   

Mavv, dzięki za informacje i za zaproszenie. Nie wiem, kiedy będę mógł skorzystać z zaproszenia. :spoko Mam jeszcze niezrealizowany plan na Szkocję. :lol:

Odpowiedz do tematu