Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
skrzynia biegow T3 pomocy!!!
Autor Wiadomość
melanrz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: chce vw westfalie
Dołączył: 14 Sie 2008
Wysłany: 2009-08-01, 23:02   skrzynia biegow T3 pomocy!!!

Witam, dawno mnie tu nie bylo, ale powrocilem, jednak juz z wlasnym kamperem. Dzis kupilem VW t3 westfalie 1989 rok 1.6TD. Fajne autko, ale cos ma z rozrzusznikiem (maly problem), jednak problemy sa ze skrzynia biegow. Jedynka wypada z takim jakby hukiem, wiec rusza sie z dwojki. Wszystko, ok, jednak po wrzuceniu trojki, czworki i piatki skrzynia zaczyna wyc (zastanawialem sie czy to nei most, ale na 1,2 nie wyje). Mysle ze taniej i szybciej bedzie wymienic skrzynie, bo za tydzien wyjezdzam nad morze i poprostu nie wiem czy na te dojade. Ale nie wiem czy skrzynia od normalnego T3 w dieselu podejdzie. Na allegro z tego samego miasta jest jedna od wersji D ale bez turba. Pomoze ktos? Boje sie ze przelozenia nie te, czy cos innego moze wypasc...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VWspioch 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T3
Dołączył: 13 Lip 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Celestynów
Wysłany: 2009-08-01, 23:36   

Hej :)

Od zwykłego diesla skrzynia jest wolniejsza sporo więc szukaj od TD, w naprawy się nie baw bo wychodzą tyle co cała skrzynia a szanse dobrej naprawy są niewielkie. Przy zakupie zwróć uwagę na umiejscowienie wybieraka od biegów, do 84 roku były troche inne skrzynie.

Pozdrawiam :)
śpioch
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
melanrz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: chce vw westfalie
Dołączył: 14 Sie 2008
Wysłany: 2009-08-01, 23:44   

a sluchaj powiedz mi taka rzecz. Myslisz ze dojade na tej skrzyni od Łodzi nad morze i powrot? Gdybym jednak kupil od zwyklego diesela, bo poprostu na szybko musialbym jechac na sprawnej skrzyni, bo wypad tuz tuz, to jakby to jechalo?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2009-08-02, 00:54   

dojechać dojdziesz...
padły łożyska na 100%
jedynka wyskakuje gdyż jest zniszczona przesówka i wyskakuje.
jak buczy tylko na wyższych biegach to będą zużyte koła zębate. Po prostu skończyła sie skrzynia. Najlepiej rozebrać i zobaczyć.

Prawdopodobnie środek skrzyni będzie pasował od golfa 2.
VW ma dużą unifakację części :wyszczerzony:

przy kupnie skrzyni należy zwarać uwagę na numer
a samo kupno to loteria w autach dostawczych :wyszczerzony: z reguły są "zajechane"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
melanrz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: chce vw westfalie
Dołączył: 14 Sie 2008
Wysłany: 2009-08-02, 21:21   

znajomy mi naprawi tę skrzynię na porządnych częściach za 700zł, z tym że jest teraz swoim busem we wloszech bodajże... Wiec mam nadzieję, że dojadę z Łdzoi nad morze i z powrotem na tej przekładni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-08-03, 11:46   

melanrz napisał/a:
znajomy mi naprawi tę skrzynię na porządnych częściach za 700zł, z tym że jest teraz swoim busem we wloszech bodajże... Wiec mam nadzieję, że dojadę z Łdzoi nad morze i z powrotem na tej przekładni...



Hmmm naprawy takich skrzyń niezależnie od tego na jakich częściach to zawsze loteria ...... albo się uda i będzie cicho i OK albo nie ..... to po pierwsze
A po drugie każdy kilometr na rozwalonej skrzyni to następna faza destrukcji więc 4 razy się zastanów zanim wyjedziesz.... bo nikt nie jest w stanie powiedzieć (tu podziwiam majsterusa za jego diagnozę...;) ) czy dojedziesz i czy wrócisz .... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
melanrz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: chce vw westfalie
Dołączył: 14 Sie 2008
Wysłany: 2009-08-03, 18:52   

mechanik powiedzial mi, ze dojade na tej skrzyni. FAkt wrocilem na niej ponad 250km. Okazało się, ze troche malo w niej oleju, do tego ten olej to straszny syf i są w nim opiłki...:/ Zapewne od tej jedynki co wyskakuje. Generalnie przed wyjazdem przepukają mi ją, wleją świerzego oleju i mam nadzieję, że dojade. Oczywiscie bez korzystania z 1-go biegu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-08-03, 20:43   

To co piszesz o stanie oleju i opiłkach świdczy tylko o fatalnym stanie elementów skrzyni i tak jak napisałem wcześniej jazda=destrukcja a ile przejedziesz , czy dojedziesz i czy wrócisz to kolego wróżenie z fusów ...... ale może lubisz taką adrenalinkę i ten dość duzy element ryzyka , no każdy lubi coś innego.

PS
jedź i wróć szczęśliwie bo decyzję podjąłeś sam juz dawno jeszcze zanim zapytałeś czy jechać ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2009-08-08, 22:16   

Kolego

Wejdz sobie na forum T3 warszawskiego lub radomskiego klubo i dowiesz sie wszystkiego lacznie z kupnem skrzynki.
D czy TD to ryba co do szybkosci to znajdziesz oznaczenia, kupujac od sasiada pamietaj ze jak masz 4 to 4 a jak 5 to 5 bo jeszcze caly mechanizm zmiany biegow bedziesz musial dokupic i wymienic.

Ja polecalbym stanopwczo szybka 4 biegowa ( bez wzgledu jaki masz dach0

pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
donald 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes 310 FFB Europa 560
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Paź 2007
Piwa: 32/46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-13, 23:25   

ja mam na zbyciu za duza flaszke skrzynie od diesla 1.6 jak reflektujesz to zapraszam. u mnie lezy po moim starym t3 bundeswehr. chyba jest 4 ale nie pamietam szczerze mowiac... :mikolaj
_________________
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***