Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebieg Targów i wspomnienia.
Autor Wiadomość
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2011-04-08, 18:34   

dziś już odwiedziłem Targi.... wszyscy wystawcy pracują pełną parą przygotowując się na jutrzejszą impreske.....
Wraz z Darolem i Tadeuszem umieściliśmy baner campertemu i pttcc zaraz obok sceny...... jutro zabawa !!!!! :bigok

IMAG0011.jpg
Plik ściągnięto 306 raz(y) 196,6 KB

_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Ostatnio zmieniony przez martini44 2011-04-08, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2011-04-09, 20:14   

koko napisał/a:
Niestety zachorzałem bawcie się bezemnie

No niestety i mnie dopadła niemoc i zmusiła do zaaplikowania antybiotyków. W związku z tym mój pobyt na zlocie targowym był ograniczony do kilku godzin i to osobówką nie kamperkiem. Niestety CT-biesiadowanie nie idzie w parze z zażywaniem antybiotyków.
O godzinie 11 było już w Katowicach większość naszych załóg. Pochodziliśmy trochę po hali wystawowej i kilka spostrzeżeń na gorąco. Targi katowickie mają w moim odczuciu trochę inny klimat niż krakowskie. Kamperki nasze ustawione są na parkingu pomiędzy samochodami ludzi zwiedzających targi. Przed budynkiem wystawowym nie ma żadnych pokazów czy eksponatów. Wszystkie prezentowane pojazdy znajdują się w hali. W związku z tym nie wyczułem takiego zlotowego nastroju jaki panuje w Krakowie.
Podobnie jak na Mobilexpo razem z pojazdami turystycznymi są terenówki. Tutaj Katowice mają kolosalną przewagę nad Krakowem bo na jakby "zapleczu" hali targowej jest zorganizowany tor dla samochodów terenowych i można pooglądać terenówki w akcji. Myślę, że super pomysł.
Co do eksponatów wystawionych na targach. Na około 30 pojazdów kempingowych (nie liczyłem to ilość orientacyjna) wystawiona była tylko jedna przyczepa. Czyżby wskazywało to trend w jakim idzie nasze motoryzowanie turystyki :-P Eksponaty znane z Krakowa i kilka nowości. Nie da się ukryć, że CT na targach było widać. Banery w centralnej części sceny i wszędzie przewijające się polary CT. Polarów "innych organizacji" nie zauważyłem. :-P Kilku "naszych" przedstawiało też swoją ofertę.
Należałoby życzyć organizatorom dużej frekwencji która byłaby sukcesem tej imprezy.

DSC_5657.JPG
Plik ściągnięto 296 raz(y) 97,55 KB

DSC_5557.JPG
Plik ściągnięto 328 raz(y) 79,04 KB

DSC_5558.JPG
Plik ściągnięto 302 raz(y) 72,51 KB

DSC_5655.JPG
Plik ściągnięto 294 raz(y) 69,25 KB

DSC_5656.JPG
Plik ściągnięto 304 raz(y) 72,29 KB

DSC_5649.JPG
Plik ściągnięto 333 raz(y) 68,3 KB

DSC_5589.JPG
Plik ściągnięto 308 raz(y) 122,48 KB

_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-04-09, 22:02   

To i ja dodam swoje trzy grosze "na żywo" - dla mnie jedyna nowością były kampery P.L.A. Nie widziałem ich wcześniej na żadnych targach. Ciekawa linia dachu daje dużą przestrzeń w środku - przy moich 198cm wzrostu rewelacja :)
No i DUNI buduje świetnego sześcioosobowego kamperka wg własnego pomysłu na IVECO.
Pozdrawiam.

12.jpg
Plik ściągnięto 311 raz(y) 80,08 KB

08.jpg
Plik ściągnięto 303 raz(y) 74,46 KB

09.jpg
Plik ściągnięto 311 raz(y) 73,66 KB

07.jpg
Plik ściągnięto 310 raz(y) 67,22 KB

06.jpg
Plik ściągnięto 305 raz(y) 69,21 KB

14.jpg
Plik ściągnięto 299 raz(y) 62,14 KB

15.jpg
Plik ściągnięto 293 raz(y) 65,45 KB

04.jpg
Plik ściągnięto 308 raz(y) 81,04 KB

13.jpg
Plik ściągnięto 298 raz(y) 76,24 KB

_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2011-04-10, 00:18   

też dojechałem i jutro czyli dziś już. :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cooper 
zaawansowany
BALTIC SAIL 2011


Twój sprzęt: COOPERMOBIL ek... benzynka- 210 KM :3 AUTOMAT
Nazwa załogi: COOPERKI
Dołączył: 17 Maj 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: 11 km do 3 CESARZY
Wysłany: 2011-04-10, 01:58   

cirrustravel napisał/a:
No i DUNI buduje świetnego sześcioosobowego kamperka wg własnego pomysłu na IVECO.



Nie ma sześcioosobowych kamperków bo to znaczyło by 2+2+2 :szeroki_usmiech

Ten w/g BARDZO uprzejmych i miłych panów menagerów od spraw sprzedaży jest odpowiedni i wygodny dla 2 osób :spoko

aaa.JPG
Plik ściągnięto 15138 raz(y) 243,69 KB

_________________
„Pełnia szczęścia dana jest tylko imbecylom. Nawet najbardziej niepoprawny optymista nie uśmiecha się bez przerwy”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-04-10, 07:45   

Właśnie 2 + 2 + 2 :)
2 na stałym łóżku z tyłu
2 z siedzisk i stolika w środku
2 w alkowie

Właśnie z DUNI pożyczam na wyprawę do Norwegii dwa kampery sześcioosobowe, które już mają w ofercie - oba z łóżkiem piętrowym.

PS. Są nawet siedmioosobowe, jechałem takim do Norwegii w 2009 z firmy certo-camp. Miejsc do spania 7, ale zarejestrowany na 6. Jechało nas 5 osób i każdy spał osobno. Dwa łóżka piętrowe, jedno podwójne ze stolika i siedzisk, jedno pojedyncze ze stolika i siedzisk równolegle do tamtego przy drugim oknie, jedno podwójne w alkowie :)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fest2 
zaawansowany


Nazwa załogi: fest2
Dołączył: 11 Cze 2008
Piwa: 2/5
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-04-10, 08:49   

:spoko Jak niema 6 osobowych Kamperów? - JA mam i go sprzedaję - 6 (1+1+2+2) osób do jazdy i spania w/g dowodu rejestracyjnego Hymer na Fiacie :lol:
_________________
Pozdrawiam - Niech Żyje Z W I P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gebi6 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW T4/z długą nazwą zabudowy/
Nazwa załogi: GASTAN
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Maj 2009
Piwa: 6/3
Skąd: KATOWICE
Wysłany: 2011-04-10, 09:22   

My tez uwazamy ,że kampery PLA to ciekawa nowość.A firma Duni sympatyczna jak zwykle.Zrobiliśmy u nich nawet troszkę zakupów w celu doposażenia kamperka,którego nawiasem mówiąc sprzedajemy,ale siła przyzwyczajemia do ulepszania okazała sie większa.

Pozdrawiam .
Gabi
_________________
Praktyka czyni mistrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-04-10, 09:36   

Też zrobiłem zakupy w DUNI - bardzo dobre ceny i świetna oferta wynajmu, dlatego biorę u nich dwa kampery w wakacje.
Kolega, który uważa że PhoeniX jest wygodny dla dwóch osób nie myli się, bo są to kampery dla ludzi potrzebujących luksusu i mających duuuuuużą kasę i tak są robione.

Kampery P.L.A. czy inne "przyziemne" są 4-6 osobowe - robione dla rodzin. Co ciekawe... patrzyliśmy dane jednego z kamperów P.L.A. - zrobiony z myślą o zwykłych śmiertelnikach z kat. B (DMC 3450kg) nie mających za dużo pieniędzy np. na prom (długość 5,99m). Uważam, że takie parametry są idealne do podróżowania po Europie :)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cooper 
zaawansowany
BALTIC SAIL 2011


Twój sprzęt: COOPERMOBIL ek... benzynka- 210 KM :3 AUTOMAT
Nazwa załogi: COOPERKI
Dołączył: 17 Maj 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: 11 km do 3 CESARZY
Wysłany: 2011-04-10, 11:01   

cirrustravel napisał/a:
Kolega, który uważa że PhoeniX jest wygodny dla dwóch osób nie myli się, bo są to kampery dla ludzi potrzebujących luksusu i mających duuuuuużą kasę i tak są robione.

Kampery P.L.A. czy inne "przyziemne" są 4-6 osobowe - robione dla rodzin. Co ciekawe... patrzyliśmy dane jednego z kamperów P.L.A. - zrobiony z myślą o zwykłych śmiertelnikach z kat. B (DMC 3450kg) nie mających za dużo pieniędzy np. na prom (długość 5,99m). Uważam, że takie parametry są idealne do podróżowania po Europie




Źle zrozumiałeś kolego moje intencje :wyszczerzony:

Chodzi o to że kamperek nawet gdy w dowodzie ma 6 miejsc to życzę powodzenia na kilkunastodniowej wyprawie w trzy pary :diabelski_usmiech


Sam tego co prawda nie doświadczyłem, lecz znam przypadek gdy przyjaciele po 10 dniowej Chorwacji stali się wrogami :zastrzelic


I nie chodzi tu o luksus lecz o normalne codzienne relacje 3-par zamkniętych przez ileś tam godzin w puszce obojętnie jaka by ona nie była wielkościowo :gwm


O zwykłą ludzką tolerancję chodzi przy 40 C w cieniu i gdy ma się do dyspozycji 1.5 m2 na osobę



A kampery PLA jak najbardziej FAJNE o ciekawej lini dachu i nawet mają świetnego superspecjalistę do spraw sprzedaży :spoko (Który na zloty jeździ kamperkiem ciut tylko większym od "PHOENIKSA") :diabelski_usmiech
_________________
„Pełnia szczęścia dana jest tylko imbecylom. Nawet najbardziej niepoprawny optymista nie uśmiecha się bez przerwy”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2011-04-10, 11:13   

Pozdrawiam wszystkich uczestników targów i bardzo żałuję, że nie ma mnie wśród Was. Na zdjęciach widzę że prezentują się na targach firmy z wyższej półki np Phoenix. Ja mam pytanie czy są jakieś krajowe nowości: czy pokazuje coś Niewiadów, czy obecna jest firma z Limanowej produkująca kampery wyprawowe, czy może jeszcze coś innego nowego o czym nie wiem. Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cooper 
zaawansowany
BALTIC SAIL 2011


Twój sprzęt: COOPERMOBIL ek... benzynka- 210 KM :3 AUTOMAT
Nazwa załogi: COOPERKI
Dołączył: 17 Maj 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: 11 km do 3 CESARZY
Wysłany: 2011-04-10, 11:42   

Jest FIRMA DUNI z Nowego SĄCZA :spoko

jest firma przerabiająca blaszaki :spoko

i jest CAMPER 4x4 :diabelski_usmiech

co.jpg
Plik ściągnięto 15016 raz(y) 231,11 KB

cooo.jpg
Plik ściągnięto 15016 raz(y) 212,65 KB

_________________
„Pełnia szczęścia dana jest tylko imbecylom. Nawet najbardziej niepoprawny optymista nie uśmiecha się bez przerwy”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-04-10, 12:16   

W Krakowie jak byłem, był nowy kamper z Niewiadowa i pełna oferta przyczep, była firma z Limanowej budująca kampery przeprawowe i była DUNI. W Katowicach było ubogo... tylko DUNI i ich nowy kamper.
Patrz Kraków > http://cirrustravel.blogs...targi-2010.html
Patrz Katowice > http://cirrustravel.blogs...aning-2011.html

cooper, w 5 dorosłych osób o różnicy wieku do 15 lat zrobiliśmy 7200km w ciągu 10dni - bez umawiania się zgranie było rewelacyjne - wszyscy miło wspominamy wyprawę do Norwegii. Wszystko zależy od ludzi :) a wyprawa jest opisana tu http://cirrustravel.blogs...wegia-2009.html

Mam też za sobą dwie wyprawy w mojej małej cepce Adrii do Francji i Czech (patrz www) i było SUPER w 4osoby na jeszcze mniejszej powierzchni!
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gebi6 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW T4/z długą nazwą zabudowy/
Nazwa załogi: GASTAN
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Maj 2009
Piwa: 6/3
Skąd: KATOWICE
Wysłany: 2011-04-10, 16:19   

A poza tym w kamperze 6-cio osobowym wcale nie muszą podróżować 3 pary,a np. dwu,lub nawe trzypokoleniowa rodzina .Jeżeli ludzie są ze sobą zżyci,może to być bardzo fajne.
_________________
Praktyka czyni mistrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dembomen 
weteran


Twój sprzęt: KOMEDIA Fiat-Detleffs Globetrotter 2,5D 1989
Nazwa załogi: Dembomenki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Mar 2008
Piwa: 23/24
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-10, 16:51   

Hej!
Janusz ta fotka DSC_5589.JPG to miejscowa :?: :shock: :szeroki_usmiech
Hej!
_________________
Misiek
Świat jest piękny,tylko my go psujemy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***