Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kosztuje zbudowanie kampera?
Autor Wiadomość
skóra
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Cze 2015
Wysłany: 2015-07-14, 13:26   

Tolo61 a możesz napisać jeśli to nie tajemnica ile kosztował blaszak? I jak myślisz w jakiej kwocie się zamkniesz z cała zabudową?

Pytam bo chodzi mi pogłowie budowa takiego blaszaka i zastanawiam się czy jeżeli sam znalazłbym auto to ile musiałbym wydać kasy na zabudowę jeżeli chciałbym ją zlecić jakiejś firmie?

Budżet to 50-60k całość, myślicie że to realne?

[ Komentarz dodany przez: koder: 2015-07-14, 15:47 ]
Wydzielono z tego tematu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2015-07-14, 14:04   

Ta kwota starczy tylko na opłacenie firmy która będzie robiła zabudowę
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
skóra
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Cze 2015
Wysłany: 2015-07-14, 14:54   

To mnie trochę zmartwiłeś, no ale powiedzcie proszę jeżeli chciałbym wykonać taką zabudowę sam to zmieszczę sie w tej kwocie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Karas 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 Blaszak L3H2
Dołączył: 16 Maj 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 2015-07-14, 15:06   

60 tyś jest do osiagnięcia.
_________________
Moja budowa... http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=19441
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2015-07-14, 18:02   

skóra napisał/a:
To mnie trochę zmartwiłeś, no ale powiedzcie proszę jeżeli chciałbym wykonać taką zabudowę sam to zmieszczę sie w tej kwocie?

Jeśli sam to powinno starczyć
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-07-14, 18:07   

skóra nie napisał/a/ na jakim blaszaku by chciał/a/ budować ... jeśli na trojaczku do 2006 to może się zmieścić razem z firmą :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-07-14, 19:05   

Dwa dni temu starałem się dla siebie wstępnie skalkulować koszty zabudowy Ducato L4H3. Nie mam pojęcia czy dodałem do listy wszystko co trzeba, bo pewnie w czasie roboty wyszło by wiele drobiazgów, które też zsumowane zrobią jakąś kwotę. W każdym razie wyposażenie wnętrza wyszło mi za około 32 tys. zł kosztorysowo. W tym mieszczą się zarówno elementy takie jak markiza czy solary, ale też podstawowe, bez których ciężko się obyć (np. izolacja wnętrza, sklejka, siedzenia itp.).
Wobec ceny ponad 30 tys. nie dziwi, że firma może wziąć 60 tys. Do tego trzeba doliczyć ze 40 tys. za auto. No i wychodzi kamper na blaszaku za 100 tys. zł, co nie każdemu pasuje. Ja bym tyle nie dał więc będę się starał obniżyć koszt wykonując co się da samodzielnie. Coś za coś - wówczas minimum 1000 roboczogodzin trzeba poświęcić.

A póki co szukam ładnej bazy w rozsądnej cenie. Ma ktoś na zbyciu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2015-07-14, 22:28   

Witam
Skóra...
Blaszaka kupowałem w Niemczech od pierwszego właściciela
Dostał na rękę 7990Euro przy wyjściowej 8500
Do tego koszty przejazdu ok 1000zł itp itd
Po przyjeżdzie wymiana wszystkiego , od klocków począwszy na pompie wody skończywszy .
Blacharz , lakiernik itd... Powiem tylko że samo auto ....dużo oj dużo
Muszę jeszcze tylko gdzieś wydębić czujnik poziomowania zawieszenia bo cena za nowy to kosmos a jeden raz działa raz nie .
Przy założeniach ze chcesz zrobić porządnie i z dobrych materiałów nie ma mowy o zmieszczeniu się wraz z zakupem auta w kwocie 60tyś .
Oczywiście zależy też jakiego typu wyposażenie chcesz kupić ./ mam tyko na myśli lodówkę ogrzewanie zlew kibelek etc bez sklejek okuć itp /
Ja za same śrubki obejmy taśmy listewki dałem coś około 2tyś
Jeżeli ma być nowe wyposażenie to 30tyś będzie mało.
Dziesiątki metrów przewodów , bezpieczniki złączki
Od grosza do grosza a...... kurde lepiej było kupić gotowego kampera... :-P
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-07-15, 10:47   

Koledzy, mamy już wątek o tym "czy warto budować", więc przeniosłem posty na temat "czy warto" właśnie tam, od tego miejsca.

W tym wątku zadano bardzo interesujące pytanie: ile to kosztuje? Może dacie się namówić, ci którzy zbudowali już kamperki, na podzielenie się kosztami? Tak skrótowo.

Baza: <model> <rocznik> <cena>
Zabudowa: <cena>
Robocizna: <godziny własne w przybliżeniu> <cena>
W sumie: <cena> <godziny własnej roboty>

...i może dwie fotki poglądowe? To na pewno by sporemu gronu zastanawiających się nad budową pomogło zdecydować się w jedną albo drugą stronę. Mamy już na forum kilkanaście przebudowanych kamperków, można zebrać już sensowną próbkę, by mówić o "typowej przebudowie". Z góry dzięki.

EDIT: może nawet zrobimy sobie przyklejoną galerię - podsumowanie budowy?
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2015-07-15, 11:33   

Także myślę, że warto trochę uporządkować temat zabudowy blaszaków. Poszczególne opisy są bardzo ciekawe, lecz mnóstwo w nich tak zwanych luźnych gadek i trudno przebrnąć przez nie wszystkie gdy szuka się konkretnych rozwiązań. Może otworzyć tematy na przykład izolacja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, wykończenie ścian, meble. Oczywiście nie namawiam do rezygnacji z indywidualnych opisów całych zmagań z przebudową, lecz proponuję aby każdy budowniczy wpisał krótką informację do poszczególnych tematów. Na przykład: do izolacji użyłem styroduru plus klej sikaflex zaleta tego rozwiązania to cena a wada to trudna obróbka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-07-15, 12:22   

Raczej wątpię, że ci co zbudowali, napisali o tym relację, niektórzy już sprzedali i teraz będą grzebali w pamięci albo własnym wątku budowy, żeby to podzielić dla leniwych, którym się nie chce szukać?
Jak ktoś chce mieć taniej kampera i sam go zbudować, to musi trochę wysiłku w to włożyć.
Mnie by się nie chciało, chyba, że ktoś mnie pyta jak coś zrobić, to inna sprawa. Zawsze jak tylko mam czas i dostęp do neta, to pomagam. Zwłaszcza z elektrownią, czy izolacjami, ogrzewaniem itd.
Gdy ja planowałem budowę, to na forach, tu i karawaning były ze 2-3 sensowne relacje i musiało wystarczyć. :mrgreen:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-07-15, 12:24   

Toscaner - a na jakieś krótkie podsumowanie można liczyć?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-07-15, 12:34   

Podsumowanie:

W moim przypadku kamper idealny to kamper zbudowany przez siebie. :bigok
Mam wszystko tam gdzie chciałem mieć i wszystko takie jak chciałem mieć.
Dosłownie uszyty na miarę pod wzrost, wagę i preferencje, np. duża kuchnia, bo lubimy gotować, łazienka z kabiną jak w domu, bo kamper jest w podróży naszym domem. Żadne imitacje nie wchodziły w grę. :bigok

Najważniejszym argumentem w moim przypadku jest to, że mam nówkę kampera z 2015 roku (pomijam blachę i resztę żelastwa, bo mają kilka lat). 2015, bo zaczęliśmy nim jeździć w tym roku i całość zbudowana w 100% z nowiutkich gratów, stworzonych przez nas od zera. Wiem, że można szczepić z cepek, ale moim celem było mieć wszystko 100% nowe jakbym kupił w styczniu 2015 kampera z fabryki i do tego stworzonego przez firmę specjalnie dla mnie.

Nie muszę dodawać, że cena niższa niż z fabryki? Ale nie zdradzę publicznie ile. Ci co mieli wiedzieć wiedzą.

Nie pamiętam czy tu czy gdzieś ktoś pisał o 2-3 fotkach ;)

tosca129.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 78,79 KB

tosca127.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 64,8 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2015-07-15, 13:12   

Jest takie powiedzenie o wyważaniu już raz otwartych drzwi. Twierdzenie ja to miałem pod górkę to i ktoś niech się pomęczy, niech coś spieprzy, moim zdaniem jest co najmniej trochę samolubne. Oczywiście nie ma obowiązku pomagania innym to tylko dobra wola. Forumowicze piszący w jakimś temacie, często znający się używają tak zwanych skrótów myślowych i czasami trudno się połapać co autor miał na myśli. Myślę, że tak naprawdę każdy kto budował kampera ( chyba, że zbudował ich setki) nie musi wertować swoich zapisków, aby napisać : ja to używałem do ocieplenia pianki dwuskładnikowej i jestem z tego zadowolony. Pewnie wszyscy moglibyśmy się wiele nauczyć na błędach innych. Chyba taka jest idea forum aby wzajemnie korzystać ze swoich doświadczeń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-07-15, 13:30   

Eee nie, no przesada. Samolubnym jest chcieć dostać wszystko gotowe na tacy. A założę się, że i tak nie będą rozwiązania pasować kolejnemu budowniczemu. Ileż razy już tłumaczyłem obecnie budującym, żeby nie popełnili błędu, który np. ja zrobiłem. Z jakimś klejeniem albo połączniem albo czymś. To też nic nie daje. Każdy i tak wie najlepiej. Zaraz ktoś do tego dopisze ideologię, że teraz wiem wszystko. :haha:
Nie wiem też czy doczytałeś, że jeśli ktoś mnie pyta o coś co przerobiłem, to ja jeśli tylko mam jak to pomagam, wygrzebuję fotki sprzed roku itd.
Samolubnym jest "stwórzcie mi dział z podziałem na izolacja, elektryka i wrzućcie tam wszystko piszcie jeszcze raz, ale uporządkujcie, żebyśmy mieli łatwo i nie trzeba było szukać.
Ok jestem za powstaniem działu, kto będzie chciał to będzie wrzucał w poszczególne kategorie. Nawet i ja czasem coś wrzucę. Coś co się sprawdziło. Ale nie na zasadzie, że co raz zrobiłem teraz będę rozdzielał, bo komuś się nie chce czytać. A co Świstak ma zrobić?
Z mojej budowy mam ok. 4500 fotek, więc nie ma szans na dublowanie.
Teraz to mam zaległości w relacji "na dziko....", bo mi się nie chce fotek obrabiać. Wolę łazić po górkach.

BTW pod górkę chyba miał Kogut, bo jak on budował kampera, to zdaje się nie było wtedy nic. :mrgreen:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***